Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
300ce
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 07 окт 2007 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот 300ce » Сря 25 май 2016 17:45


Здравейте, Голф 2 ми е слабост от юношеските ми години и винаги съм се оглеждал за GTI 16V, G60 и Rallye. Имам прекрасен бял Kr от около 4ри години, но отдавна бях хвърлил око на едно Rallye в селце до Плевен. Минавам от там всеки път когато съм си в БГ(живея в чужбина). Така до началото на месеца.

По стара традиция се отбих на неделния пазар за коли в Плевен. За разлика от друг път бях без компания, с някой друг лев в джоба и...едното последва другото. Реших да се отбия през въпросното селце да поразпитам за тоя голф. След 30 минути вече разговарях със собственика на Rallye-то :mhihi - младо момче, земеделец, с повече от прилична къща и с една камара нови и лъскави БМВ-та и Мерцедеси паркирани в двора.

Разпитах го на две, на три за Голфа и той се запали с истории по колата. Била първата му кола и я имал от близо 20 години. Била много пъргава и...много чуплива :icon_lol . След като я взел я пребоядисал в Плевен и се почнало с чалъмите по компресора, копютъра и прочие. Ходене по мъките, ама нали му е първа кола, решил да си я остави и я уборудвал с мечтания за БГ 1.6 дизелов вдигател без турбо и да си я ползва по земеделски работи понеже е 4х4 и била проходима. Повдигнал я с около 10см и право по черните пътища. Така до преди 2 години, когато я снема от отчет в КАТ Плевен.

След толкова истории малко ми стана неудобно, но все пак бях там и му предложих да ми я продаде :beer . След бая дълго преговаряне, убеждаване и чак след като се разбрахме да задържи въпросния 1.6 дизелов двигател, се договорихме и колата е вече моя :cool

От тук на татък, трябва да открия G60 за донор, та да върна колата отново на път. Ако имате някакви предложения в тази посока пишете в темата. Това е за сега с Голфа, чака се продължение.

Изображение

http://stifler1.snimka.bg/automobiles/golf-rallye.911649




Потребителски аватар
if4oo
Мнения: 322
Регистриран на: Съб 16 яну 2010 15:02
Автомобил: GOLF 4 VR6T
Двигател: AUE
Местоположение: pleven

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот if4oo » Сря 25 май 2016 19:54


Ей кандисал е да я продаде :mhihi миналата година и аз го уговарях да я взема,но беше непреклонен :biggrin


Потребителски аватар
fulcrum
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 20 яну 2016 19:12
Автомобил: VW Golf 2 GT Skoda 130 LA
Двигател:
Местоположение: Родопа планина , Смолян

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот fulcrum » Сря 25 май 2016 20:57


:biggrin Успех с реставрацията! Скоростите оригиналдъ с жилата ли са?
Инсталацията на инжекциона трябва да е непокътната и да е добавено само релето за подгрев на цилиндрите , някъде външно. Уникат е ей !
Търси Пасат G60 , за Голф шанса е нищожен/хипотетичен.


Потребителски аватар
lusko_vabel
Мнения: 200
Регистриран на: Вто 13 сеп 2011 17:11
Автомобил: Vw Passat B5 1.9 TDI
Двигател: AFN
Местоположение: Pleven
Контакти:

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот lusko_vabel » Сря 25 май 2016 22:25


Е браво колега, и аз от доста време я гледам и спирах няколко пъти обаче никой не се виждаше навънка да говоря относно голфа, че и аз му бях хвърлил око.. ти от къде си и ако не е тайна за какви пари го взе? И успех с проекта дано може да се върне към регистрация.


300ce
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 07 окт 2007 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот 300ce » Чет 26 май 2016 8:28


Falcrum - скоростите са оригиналните от Рали, 2ра маий нещо се огъва, надявам се да не е сериозно.

Lusko_vabel по документи съм от Белене...май само това е :D Живея в Дубай от 5 години, преди това пак бая си пообиколих, така че не знам как да отговоря на въпроса от къде съм ;)

Голфчето го взех изгодно, все пак колата е без документи и без двигател. На тия пари дето го платих в ебей може да намериш преден калник за Рали :D - от тази гледна точка, покупката беше ок ;) Момчето, което прибра колата до гаража с автовоза само повтаряше колко съм се набутал с тоя скраб :D

Ако някой в клуба има улики към G60 двигател с инсталация компресор и всичкото му там да тръгне да пише, ще се радвам на съвет.

Иначе това е другият ми Голф GTI 16V 1988, заедно с част от колекцията ми с клсически джанти, който са ми другата страст.

Изображение Изображение

GTI-то е доста оригинален и запазен, с оригиналната си боя, салон и прочие, в момента не е много ок, смених скоростите, понеже старата кутия беше дала Бог дух и след операцията по някакви причини, няма мощност на студен старт...много странно. Нямам още време да го закарам за поправка до София, понеже съм в БГ по седмица максимум на 3-4 месеца.


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот kostik » Чет 26 май 2016 8:49


От пасат G60 ако стават имаше такива два на скоро в мобилето на сравнително добри цени. Успех.
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=dzyi80 Примерно. Извинявам се, но нещо с BBCode-то не можах да направя цък линк :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот Vlad777 » Чет 26 май 2016 9:18


:eek :eek :eek земеделец :eek :eek :eek

Добре, че вече не е при него! :th_up Успех с възстановяването на тая "скрап" :mhihi

За части за G60 - може да питаш ogi.73


Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Мнения: 3360
Регистриран на: Чет 25 яну 2007 13:00
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Местоположение: LZ1LFC
Контакти:

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот Kuncavia » Чет 26 май 2016 9:49


Отпивах от бутилка вода (Банкя - малко реклама) и резко си изплюх глъдката като видях темата. Уникален късмет, благородно ти завиждам и се абонирам за темата :th_up Дано успееш да я върнеш към живота :a045

п.п. имам интерес към един модел от колекцията ти с джанти :mhihi :mhihi :mhihi

Edit: ей не се научих как се пише Банкя и тва е :mhihi :mhihi :mhihi

Последна промяна от Kuncavia на Чет 26 май 2016 10:38, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот nii » Чет 26 май 2016 9:53


Kuncavia написа:
п.п. имам интерес към един модел от колекцията ти с джанти :mhihi :mhihi :mhihi

и аз....


ni4ko_vd
Мнения: 120
Регистриран на: Нед 13 май 2007 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот ni4ko_vd » Чет 26 май 2016 11:37


във фейса в една от групите преди седмица изкочи пасат г60 да се продава в доста приличен вид беше за части,но после мисля човека написа че е само цял


Потребителски аватар
kaiser666
Мнения: 4670
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 13:03
Автомобил: Bmw E34
Двигател: M20B20
Местоположение: South Of Heaven

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот kaiser666 » Чет 26 май 2016 11:52


А защо трябва да е PG двигателя при положение, че няма да е заводски монтирания така или иначе?


ivan_venelinov
Мнения: 82
Регистриран на: Сря 12 мар 2014 16:07
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 1Y 1994
Местоположение: Казанлък

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот ivan_venelinov » Чет 26 май 2016 11:55


Боже,как 1.6D на тази легенда,успех и дано я върнаеш на пътя с правилния мотор! :th_up


Потребителски аватар
fulcrum
Мнения: 43
Регистриран на: Сря 20 яну 2016 19:12
Автомобил: VW Golf 2 GT Skoda 130 LA
Двигател:
Местоположение: Родопа планина , Смолян

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот fulcrum » Чет 26 май 2016 12:07


Имам предположение защо втората скорост се огъва , ако е превключвано на трета с много прекъвач и обратното - връщане от трета на втора за демараж
при голям скок на оборотите винаги го яде колелото и синхронизатора на втора. Рейсване , ко да прайш...... :smile

п.п.Скоростите на G60/Rallye са много здрави при правилното мушкане. Може и да спретнеш алтернативен двувалов проект , ама като гледам си искаш
ладеровия сток.Ето ти и едно Корадо G60 което ще се реставрира на оригинал за надъхвване , моля да не се приема за спам/офф топик.

SAM_1860.JPG


Потребителски аватар
DeTcO
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 03 апр 2009 10:39
Автомобил: Mk3 Cabrio
Двигател: ABS
Местоположение: Плевен

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот DeTcO » Чет 26 май 2016 13:10


Еее ако е тази, за която мисля браво накрая е склонил да я продаде и като гледам е в правилните ръце. Успех в начинанието! :wink


300ce
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 07 окт 2007 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да окeпaзим един Golf II Rallye в 1.6D

Мнениеот 300ce » Чет 26 май 2016 13:33


Да се надяваме, че е попаднала в по-добри ръце, че много ми станаха колите. То е ясно, че ще се прави и то доста.

За двигателя... 1H или 3G - най добре ха, ха, ха, ама ги няма в олх-а да му се невидя и работата. PG е най-близко до оригинала, от там на сетне опции колкото си искаш.

Oтносно джантите, това е малка част от всичките дето ги имам, ама не влизат в кадър. Kuncavia, Nii понасъбрал съм доста комплекти за продаване (не за подаряване), може и бартер да се измисли евентуално в някоя посока. Имам доста ББС РС-и, но са на 5х114.3 или 5х120, останалите са AMG, Lorinser, Brabus и прочие за Семейство Мерцедес, което ми е нещо като диагноза.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта