1975 Golf Mk1 Swallowtail

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
iliankocov
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 ASZ 2002 BMP 2007

Re: 1975 Golf Mk1 Swallowtail

Мнениеот iliankocov » Съб 10 дек 2016 9:13

kaiser666 написа:няма кой знае какъв потенциал за засилване

Ти сериозно ли?!

Потребителски аватар
Milenkatara
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Milenkatara » Съб 10 дек 2016 9:27

Полото изглежда в добро състояние и ще е жалко да бъде развалено (стига да е читаво купето).

Потребителски аватар
ktamen
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот ktamen » Съб 10 дек 2016 10:52

Полото и на мен ми харесва. Харесва ми много повече от голфа.

Потребителски аватар
420
High Roller
Автомобил: Golf Mk1
Двигател: DX

Мнениеот 420 » Съб 10 дек 2016 18:35

kaiser666 написа:Добре де, в началото на темата хулеше предишния собственик на колата, че е сложил абф, или там каквото беше.

Къде, къде? Би ли бил толкова добър, след като си така наблюдателен, да ме цитираш?

kaiser666 написа:После държеше да има табелка отзад

Да, и? Да ти преразкажа темата ли? Виж осма страница и пий една бира за общо здраве! Ако имаш предвид снимката с тези емблеми - временно сложих обикновени за да не гледам дупки. PROGLEN?

kaiser666 написа: ни нам ква си, с ни нам колко си дупки за да е всичко оригиналдъ, а сега искаш да мушиш

Ни нам ко, ни нам що, абе вие с П*тката да не сте си плюли в устите? Нещо много ви куца българският. Така можеш да си говориш на козите в обора, но не е редно да го пишеш публично. По всичко личи, че си високообразован, но моля те, туке сме ора естете. Да ме прощават козите.

kaiser666 написа: моторетка, която няма нищо общо с голфа, а и няма кой знае какъв потенциал за засилване

Имам си голф със 150 коня, корадо с 200, имам още две коли над 300 к.с. Каква е тази тенденция всичко да се "засилва"? Какво му е на Г40-то? Засили се ти нанякъде с тия изсмукани критики, измислени!

kaiser666 написа:Междувременно ще скапеш една много рядка, бъдеща класика... :gruebel

Аз ще я скапя. :screwy Виждам, че ги разбираш нещата, що не кандидатстваш за работа в Куесте ЕООД?
https://soundcloud.com/vladimir-tsanev/kueste-eood-kuest

Понеже досега не съм коментирал двигателя на "бъдещата" класика, да ви кажа. Записвайте, да не ви се зъбя и на вас! :biggrin
Оригиналният двигател е в един гараж в Русе. Някой ден може да дойде при мен, но може и да не дойде. Колата е регистрирана с някакъв КР, чийто картер стои много ниско и не ми позволява да я смъкна колкото искам. След отвратителните заварки по купето не мисля, че е удачно тази кола да е мощна. Г40 е страхотно решение и ако някой не вижда смисъл, значи е в грешната тема. Ако имаме късмет, някой ден ще сложа и оригиналния двигател, но който е следил темата, знае, че вече не ми пука - класиката от тоя голф остана някъде в Хабиби ленд.

M-I-T-A-K-A написа:Не знам как ги вадиш тез пари,с комп или си политик

Престъпник съм. Занимавам се с наркотици и понякога с курви. Но курвите друг ги държи, аз само по заместване (виж линка по-горе). Завиждам за колата ти, че са я направили изгодно. Ето пример, че и 14 бона да дадеш, пак може да ти се излевачат върху движимата собственост, така че свиркай си - спасил си се :)

Полото, ако искате, може да организираме един ден и на който му е жал да дойде да остави букет. Язък за ориза, ще кажат някои. В Швейцария има още.

Последна промяна от 420 на Съб 10 дек 2016 22:40, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
M-I-T-A-K-A
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот M-I-T-A-K-A » Съб 10 дек 2016 18:48

Прекаран съм и аз от същия тип майстор с чакане на снимки и постоянно разкарване,в моя случай 2 бона са ми доста пари спестявани с години,за това не знам как на П*тьо ще му се размине. И то на кола която е специална за теб и рядка модификация,жив и здрав да изкараш още пари и да я оправиш !

Потребителски аватар
420
High Roller

Мнениеот 420 » Чет 29 дек 2016 10:00

Вчера се позанимавах още малко с Квазимодо. Посглобих шофьорската врата, пипнах няколко болтчета и приключих за 2016-та. Направих и снимки, но са прекалено големи затова качвам само една малка, а другите можете да видите тук:
http://imgur.com/a/CVmRV

Изображение

Весели празници!

Потребителски аватар
Kuncavia
A.C.A.B.
Автомобил: Golf MK1 Cabrio
Двигател: 1600 cc
Контакти:

Мнениеот Kuncavia » Чет 29 дек 2016 11:01

Все повече започва да хваща вид, браво за ентусиазма след всичко преживяно :th_up :th_up

Потребителски аватар
420
High Roller

Мнениеот 420 » Чет 29 дек 2016 11:55

Е как, няма да се дам лесно. Понякога ми е много трудно и се разгневявам страхотно защото няма стъпка по сглобяването, в която да не се затрудня от неизпилена заварка или люпеща се боя над неизчистен прах (и още куп дефекти), но винаги имам компютър наблизо и веднага изпускам парата тук. Вече ми е по-спокойно защото знам, че след втория дъжд като се напука гипса, някой нормален човек ще свърши работата качествено и тази 42-годишна леличка ще доживее до старини. Този нормален човек обаче е на север-северозапад от София.

Потребителски аватар
420
High Roller

Мнениеот 420 » Сря 04 яну 2017 11:16

Нещо съвети, препоръки, насоки и критики? Тази тема е за вас от самото начало, да се информирате за един мошеник, но и да видите как когато един човек има желание, няма какво да го спре.
Като не показвате заинтересованост не ми давате повод да ви информирам за колата. Това не е цупене или оплакване, а моята част от сделката. Монолозите не ми доставят удоволствие и понеже сигурно смятате, че в момента има много теми за единички е редно да знаете кой е един от основните им мотиватори.
Удряйте по едно рамо, да вървят историите. Досега съм описал три проекта като имам истории за Pirelli GTI, Corrado VR6, един бял Мк1 кабриолет и една костенурка от 61'ва. Ако ви се чете и за тях - покажете ми по някакъв начин, че ви е интересно как разказвам и показвам. Мислете и за останалите - от кого ще гледат като изчезна? :)

Потребителски аватар
iliankocov
Автомобил: Golf 2 Edition One
Двигател: PF 1990 NZ 1991 ASZ 2002 BMP 2007

Мнениеот iliankocov » Сря 04 яну 2017 11:55

Нека историята за несполучливото боядисване остане в миналата година. Ще се радвам ако споделиш на читателите какво си замислил за под предния капак. :)

п.п. не си мисли, че няма интерес :th_up

Потребителски аватар
DoH_KuXoT
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот DoH_KuXoT » Сря 04 яну 2017 12:00

смятам, че броя на преглежданията ясно показва интереса към темата. :th_up

Потребителски аватар
420
High Roller

Мнениеот 420 » Сря 04 яну 2017 14:12

Забравих да добавя колко съм скромен:)))))
Измислих за под капака - влизаме двамата с П*тьо като главни "виновници" и почваме: вум вум, уааааааа, подаваме газ да се чуе мощността и тестваме до прекъсвач: уаммм уаамммм да да да да да да уаммммм, ба ба ба ба ба...
Коцов, разбрах те. Обаче тези дни лежа с прецакан кръст и ми е много скучно. Поне да си бях взел таблото вкъщи, да го реставрирам доколкото мога в момента.
Има два вида еднакви ранни табла от общо трите вида, вграждани в единичките. По-старите са от мукава и полиуретанова пяна, те са по-хубави, но често се цепят. По-новите са пластмасови.
Следващата мисия е възстановяване на таблото, после е ред на тапицерията на тавана и хром лайстни на всички прозорци. Стъклата са подготвени, чакам тапицерията.

Потребителски аватар
hi4umir4uu
Автомобил: Passat b7
Двигател: EcoFuel

Мнениеот hi4umir4uu » Сря 04 яну 2017 14:37

Следя темата с огромен интерес и съм сигурен, че повечето хора от форума я следят и чакат да разебат до къде ще се развие този проект. Поздравления за всичко което си постигнал до тук, продължавай в същия дух.

Потребителски аватар
Gigabyte
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche

Мнениеот Gigabyte » Сря 04 яну 2017 15:29

Заложи на полиуретано-талашитено табло, колкото и по-трудно да е за реставриране. Имал съм и от двата вида табла на ранните мк1-та и пластмасовото е ужасно - лично мое мнение. Поне тапицери има доказали се с работата си, за разлика от бояджиите - имаш избор! :)

Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP

Мнениеот Spas » Сря 04 яну 2017 17:13

Ивчо, не търси стимул за писане, а направо пиши. Ти си такъв колорит, за мен е истинско удоволствие да чета написаното от теб :mhihi :mhihi :mhihi

п.п. Мислил ли си за обща снимка със всичките ти единички?

Върни се в “Моят Volkswagen”