Моят fresh MK2 military green

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Spas » Пет 05 окт 2018 8:36


Ivo_ написа:Във VW classics цената е 4.99 евро на брой. Според описанието е с качеството на оригинала, всъщност би трябвало са е тази част която е първично вграждана в колата. Мисля че би трябвало да може да се поръча през местния ФВ дилър и цената да не е много по различна.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Не може да се поръча през местният дилър, трябва директно от Класикс-сайта.




Ivo_
Мнения: 719
Регистриран на: Вто 06 дек 2005 8:48
Автомобил: MK3 + T3 + МК5 Plus + MYLR
Двигател:

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Ivo_ » Пет 05 окт 2018 9:10


Прав си, може само през немските дилъри. Сега проверих че доставката в ДЕ е безплатна. От там с някоя от шопинг фирмите до БГ и ще излезе доставката около 5 лв. Ако се поръчват и други дреболии си заслужава.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Пет 05 окт 2018 18:00


Вече си имам две почти сглобени врати.
Днес монтирах огледалата,ел.стъклата,бравите,уплътненията и машинките за централното.
Изображение
Купих и две нови дръжки задни и ги сложих предни,защото не ми трябват ключалки.Понеже механизмите на предните и задните дръжки леко се разминават,използвах корпуса на задните и механизмите на предните. :gruebel :biggrin
Изображение
Изображение
Понеже оригиналните уплътнения на голфа ми бяха измачкани и не уплътняваха добре,сложих такива от Астра G (полицейските)Леко по-дебели са и пасват перфектно.Пък и ми бяха без пари...От двуврата кола са и се скъсяват с около 10 см. само.
Изображение
Новото пинче.
Изображение
Взе да придобива някакъв вид на кола.Стъклата са от зеленикавите,че моите бяха бели и гадни.
Изображение
Остава само да си намеря здрава и ненапукана лайсничка под прозореца,че не намерих хубава.Ако някой има да пише на л.с. За шофьорската врата ми трябва от двуврат голф 2
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот kazakstaneca » Пет 05 окт 2018 21:15


Аз също си ползвах моите метални шайби, както каза колега, новите са от “ капачки за буркани” :mhihi
...Няма как да издържат пиновете, ако вратата виси на прани гащи.
Ще потърся лайсна от стария ми голф, мисля че имам. Много ми харесва как се получава колата, евала! :c010
:beer


Потребителски аватар
DaNicHeLi
Мнения: 213
Регистриран на: Чет 20 ное 2008 11:52
Автомобил: Golf IV
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот DaNicHeLi » Пет 05 окт 2018 21:36


Вземи един спрей на Карсистем от серията консерванти, като парафин са, и напръскай тук - там по кьошетата и дупките вътре. Сега е моментът.
На мен също ми харесва тоя цвят, баси запазеното купе имаш :th_up


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Пет 05 окт 2018 23:27


Звучи невероятно но по ръбовете от вътре и целия под парафина си стои.Даже на места където се беше стекъл по старата боя с доста зор го изчистих та да хване грунда и от там новата боя.Не са жалили материала едно време :biggrin
Иначе купето е на 95% перфектно,само дето е имала лек инцидент по задната престилка,но като цяло е това.


Потребителски аватар
chopper1
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 14 май 2013 20:59
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AGU
Местоположение: Ямбол

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот chopper1 » Пон 08 окт 2018 20:31


Здравей колега. И аз съм в проект от шест месеца и минах по твоя път с изолацията на купето. Тоя битуум е пълен шит. Аз ползвах само материали предназначени за автомобили и съм много доволен. А за парафина ти препоръчвам на Новол. Минах всички кухини с него и на другия ден с маркуча да видя как е. Водата бяга като дявол от тамян. Изключително доволен съм. На лично ще ти кажа и за другите материали ако искаш че тук става реклама.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот stefan4o » Вто 09 окт 2018 6:06


Защо на лично? Може и някой друг да иска да ги ползва, щом си доволен.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Вто 09 окт 2018 11:58


Да,напиши в темата.Нека и другите колеги знаят :th_up
Междувременно продължавам издирването на лайсничката под шоф.стъкло :smile


Потребителски аватар
chopper1
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 14 май 2013 20:59
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AGU
Местоположение: Ямбол

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот chopper1 » Вто 09 окт 2018 21:29


Здравейте колеги. В продължение на поста ми и щом е разрешено ще споделя за материалите които съм използвал в моя проект МК2.
Първо яко стъргане на пода вътре и отдолу. Това всеки го знае. Заваряване на всички тапи щото една беше излязла и дясно задно място имаше ръжда. Ръждо преобразувател на Wurt. Много видове пробвах и този според мен е супер за средно ценовия клас. После две ръце епокси грунд Spectral 395.
С четката Новол Gravit 620.Служи за запълване на фуги и заварки. Остава еластичен и много здрав. Едно към едно е с оригиналното покритие дето в немско хич не са го жалили. Само дето от годинките беше се напукало и влизаше влага. След това дебело Novol Gravit 600. Нанася се с шприц пистолет, отива много ама става веднъж. На мен ми отидоха 9 кутии. Достатъчно е за двете страни на дъното. После две ръце боя каквато е и на купето.
Следва виброизолация CTK Standart New 2.5 Vibrodamping от Авител. Много толерантни и отзивчиви. Получих много компетентни съвети. Изолацията е самозалепваща и става супер лесно.
Сега шумоизолацията. AUTO DUCT ALU 6 mm. от Изолайн.За финал ползвах и Novol Gravit 640 ML. Него му направих яко вливане във всички отвори, греди и всевъзможни срамни дупки. Мирише малко ама дълго. Чак ми замириса на нов автомобил. Хе хе.
В заключение искам да поясня НЕ съм някой представител на гореупоменатите марки. Затова и преди да пиша питах удобно ли е. Исках да споделя защото масово колегите ползват разни материали за тераси,покриви и грубо строителство. Няма нужда. Сравнил съм цените и на едните. И на другите. Разлика почти няма. Само дето с материали, предназначени за автомобили е много по удобно а и резултата е......
Благодаря колеги и дано съм бил полезен. Да ме извинят модераторите ако неволно съм нарушил някое правило на форума. Лека вечер.

Последна промяна от Spas на Сря 10 окт 2018 12:52, променено общо 1 път.
Причина: Това е форум за взаимопомощ. Няма проблем, освен ако не го напишеш същото още в 20 теми ;)


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19133
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот stefan4o » Сря 10 окт 2018 6:10


Много полезен пост. Искам да помоля модовете и админите да не го трият, смятат за реклама, моля.
Виброизолацията, която си споменал,колега, на битумна основа ли е?


Потребителски аватар
chopper1
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 14 май 2013 20:59
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AGU
Местоположение: Ямбол

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот chopper1 » Сря 10 окт 2018 9:19


Да колега. Виброизолацията е битуумна с алуминиево покритие и самозалепваща. Шумоизолацията е на база пореста гума също с алуминиево фолио и самозалепваща. Лепи много яко. След залепване на чиста и гладка повърхност се разрушава при опит за разлепяне.
Всеки може да се информира за подробностите на страниците на производителите. Всичко е купувано в БГ. Стига толкова че темата на Бай Сандо хвана друг път. Извинявам се.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8112
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Нед 14 окт 2018 19:02


Вече имаме странични стъкла и задно.Остана да намеря зеленикаво предно и мога да почвам инсталацията под таблото и интериора.Битумната изолация е налепена на всякъде където имаше гола ламарина и вече не кънти от никъде на тенекия от сирене.Хубавото е,че прилепва към всяка извивка и после няма да повдига мокета,да се надявам :mrgreen
Изображение
Намазах и където можах с черна боя,да не се вижда от никъде стария цвят,особено по релсите на пода за седалките,понеже там мокета не може да ги обгърне на всякъде.
Изображение
Изображение
Изображение
Все още не мога да сложа броните,понеже не съм завършил пакета от веждите,праговете и лайсните.
Изображение


golfmk1
Low rider
Мнения: 5548
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот golfmk1 » Пон 15 окт 2018 6:27


Изолирай и тунела.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Spas » Пон 15 окт 2018 8:53


Освен тунела, сложи и под бутилката за газ.....нищо червенко да не се вижда от купето :)



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта