Моят fresh MK2 military green

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот Bai Sando » Вто 01 авг 2017 19:21


За 1.8 е наклонен на зад и май отивам на смяна на повечко работи.Даже с кеф бих му сложил 2 Е но искам да мина по по-лесния начин. :mhihi
Моя алтернатор е пред смърт,понеже ми премигват фаровете.Направо всичко ще си остане от 3-ката като периферия по него.
Искам моно,понеже сутрин ще си прави всичко сам.Няма да има разни чалъми с натискането на газта ,да се активира смукача и т.н.
За резервоара и премахването му,мисля че ще се събере бутилка тип резервна гума на негово място.Не съм свалял до сега и не знам колко място заема но ми се вижда доста дебел поне от долу като го гледам. :rolleyes




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот muns61 » Вто 01 авг 2017 19:23


Ако ще слагаш отдолу бутилката, да ти споделя опит.
Първо избираш тази с най-малък диаметър, това сигурно си го предвидил.
Шини за закрепване - 20-25х2,5-3. Ще има достатъчно здравина да издържи на натоварването при тръскане по неравности. Обтяжните шпилки, или болтове - М8.
На мястото на закрепване на шините към купето заварявам планки от поне 4мм ламарина и на тях заварявам шините. Никакви болтове!
Така монтирах бутилка на Фиат Уно, след известно време дозатегнах шпилките и заспа. Над бутилката, под ламарината на пода, подложих ивица вътрешна гума от камион, а под шините винаги слагам стар пистов ремък.
Така съм слагал на бусове и ванове, там шините и планките са други.


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот anrus » Вто 01 авг 2017 20:19


Bai Sando написа:За резервоара и премахването му,мисля че ще се събере бутилка тип резервна гума на негово място.Не съм свалял до сега и не знам колко място заема но ми се вижда доста дебел поне от долу като го гледам. :rolleyes


Не е дебел, всъщност е доста сплескан. За тороидална бутилка няма място.

Изображение


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот Bai Sando » Вто 01 авг 2017 20:50


Доста е сплескан като гледам на снимката.Май плана за тороидална бутилка от долу ще отпадне :rolleyes
Остава варианта за тип пура от по-тънките във вдлъбнатината под задната седалка.Някой ден като я вдигна на подемника,ще умувам на място дали ще се събере нещо по компактно.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот ktamen » Вто 01 авг 2017 22:22


Няма да се събере, освен това отдолу ще ръждясва и може да гръмне.
Аз съм сменял 1,3 с 1,6, нищо сложно няма. Смених ги заедно със скоростите, значи можеш да сложиш и 1,8. Така или иначе като купуваш двигател може да го вземеш заедно със скоростите, пак ще е много евтин. Ако няма да караш на бензин трябва да отвориш двигателя и да увеличиш степента на сгъстяване, така ще имаш повече мощност и ще е по-икономичен.
ПП Аз в никакъв случай не бих развалял хубавата кола, бих си го карал така, както е излязла от завода, дано размислиш и не я прецакаш.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот Bai Sando » Нед 27 авг 2017 13:25


И след 5 месеца почивка в двора на село,закачих и акумулатор,дадох няколко пъти на контакт да вкара хубаво газ и запали,все едно е работила до вчера :mhihi Е видях,че са се цепнали едни малки маркучлета около карбуратора и от там фучеше леко въздух и държеше 2000 об,но няма да я тъним толкова.
И хайде на реката за чакъл и пясък :mrgreen
Изображение
Това нещо не го плашат нито дупки,нито стръмни изкачвания по дигите на реката.С по 150 кг. в багажника се катери без да се зачуди,сега разбирам защо ги търсят толкова за полето :smile
И докато едни товарят с лопатата,други се изтягат на сянка и ръчкат радиото :biggrin
Изображение


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот stefan4o » Нед 27 авг 2017 16:00


Стига бе, Санде. Поднови я, изчисти я, лъсна и светна почти като нова и товариш пясък :eek :mhihi


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот ktamen » Нед 27 авг 2017 16:24


Браво, Санде. Товари я с по-големи камъни. 150кг нищо не са. Колата е да ти служи на теб, а не обратното :th_up


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот Bai Sando » Нед 27 авг 2017 17:02


Правя и гараж и сама трябва да си домъкне материалите :mhihi Пясъка го товаря в багажника в чувалчета,вътре почти не се нацапа.Само външно е мръсна,че не е мита от март месец.Докато се построи гаражчето ще ми е като работна кола,после я почвам и ще си разменят ролите със синята.По-скоро тая ще ми е за събота и неделя и за кеф,но имам много работа до тогава.


Търся си зеленикави стъкла от двувратка и здрави уплътненията които вървят по тавана,че моите дядката нещо ги е рязал в краищата.
Ако някой има такива,да казва :biggrin


Потребителски аватар
VAGina
Мнения: 0
Регистриран на: Нед 22 мар 2015 8:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот VAGina » Нед 27 авг 2017 17:15


Санде ако ти стоеше жигулката с белите ленти,гаража на един курс и е готов.Каво направи черната 3ка 1.6 където я взехме от горбляне?И тая 3ка си я наточил браво


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот stefan4o » Нед 27 авг 2017 18:16


Много трудна работа. И аз искам да си намеря за бабичката, ама вече годините им са такива, че шансът клони почти до 0. Иначе ако намериш имай ме предвид, ако са в повече или са за Джета (на тавана само от такава стават) и то с 4 врати. Започвам да се замислям за вратите да взема от друга кола - въпросът е да разбера коя е удачна.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6115
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот ktamen » Нед 27 авг 2017 19:03


За вратите имам перфектни от белия голф. Поне бяха перфектни, преди да ги натъпча в една торба, стоят си там от две години и сигурно са се намачкали. Не вярвам да има разлика с джетата. Искаш ли ги? Ще си платиш само Еконта, ама са тежички. Лайсните на тавана също бяха много добри, ама пуш май ги продаде, трябваше тогава да ме питаш.
Ако имаш път по магистралата край Ямбол, може да минем и без Еконт.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот stefan4o » Нед 27 авг 2017 19:22


Лайсните стават само от Джета, иначе за вратите - ако са от четириврат голф давай ги насам :bowdown
Не ги бързам. Предпочитам да се видим на по бира, като си ходиш към Ямбол :beer


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот Bai Sando » Нед 27 авг 2017 21:09


VAGina написа:Санде ако ти стоеше жигулката с белите ленти,гаража на един курс и е готов.Каво направи черната 3ка 1.6 където я взехме от горбляне?И тая 3ка си я наточил браво

Черния замина преди 5 години :mhihi Ти да не си Владо от Пещера :gruebel
Лайсни и уплътнения,ще обиколя един пункт за старо желязо и ако стоят някои купета и има случайно здрави такива,ще взема.


Потребителски аватар
VAGina
Мнения: 0
Регистриран на: Нед 22 мар 2015 8:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят fresh#3 red golf MK2

Мнениеот VAGina » Нед 27 авг 2017 22:17


Черния замина преди 5 години :mhihi Ти да не си Владо от Пещера :Да.Онзи ден минах покрай вашия квартал гледам 3ката позната а тя от форума,и сега стоплих че е твоя.Иначе следя темата а тя на наш Сандо



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта