Моят fresh MK2 military green

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот vucata » Пон 15 окт 2018 13:11


Тунела задължително го налепи...Там има много шум!




Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Spas » Пон 15 окт 2018 14:10


Аз гледах ей-сега на снимките, лепил си до стъклата, като височина? По-принцип и там трябва и тавана също, но няма снимки и не се вижда?


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Пон 15 окт 2018 14:45


Да лепих почти до стъклата до където мога да стигна.Иначе тунела си има оригинална битумна изолация от скоростния лост на пред и за това съм го оставил така.Останало е около ръчната само. :rolleyes


Потребителски аватар
chopper1
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 14 май 2013 20:59
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AGU
Местоположение: Ямбол

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот chopper1 » Пон 15 окт 2018 18:35


Здравей колега. Със следващото, което ще напиша нямам за цел да се заяждам и с най-голямо уважение към труда ти ще попитам ти сега хидро, вибро, шумо или топлоизолация правиш? Респект към това което правиш, но този битуум е точно виброизолация и се слага само на големите прави панели, които резонират в следствие вибрациите от мотора и движението на автомобила. Това са пода на четирите места, подкалниците от вътрешната страна, предния панел към мотора, коритото за резервната гума и вратите. Ти си сложил в пъти повече отколкото трябва и ако ще слагаш в последствие шумоизолация то тя ще вдигне нивото и после мокета ще дойде къс. При мен се получи нещо подобно и затова искам да споделя. Другото, което е, че след нагряване от генерацията и горещия асфалт този битуум може да се пропие през мокета ако не сложиш нещо над битуума. Ако сложиш найлонова изолация пък, ще задушиш остатъчната влага отдолу и после... Айде пак на ново.
С написаното не искам да те отчайвам, а да ти помогна според моя опит. А той не е малък.
Все още си в ранен етап и имаш възможност да реагираш. Препоръчвам ти да сложиш някаква тънка пореста гума която ще е някаква шумоизолация, а и ако смолата се разтече, поне ще има кой да я спре.
Пак казвам. Моите уважения за труда.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Пон 15 окт 2018 19:21


Да,колега знам.С битума искам да огранича тропането на камъчета и всичко което се докосва до тенекиите и те дрънчат.
2-ката хич не е обезшумена и все едно се возиш в бус с голи ламарини.Относно битума,той си има горния слой тънък найлон и не мисля,че ще се пропие през мокета.Ще си върна оригиналните шумоизолационни кечета,които са си по извивките на на пода.
Целта ми не е някаква свръх шумо-вибро изолация която струва колкото целия голф.Просто това е хоби-кар за свободното ми време и искам поне малко да подобря комфорта вътре.Сега дори без мокети и каквито и да е кори и седалки се усеща лека промяна.Вратите се затварят по-като на кола от новия век,смисъл не дрънчат.Преди чувах шума от гумите и песъчинките по калниците,като я подкарам ще напиша отзиви,но няма да е както беше със сигурност.
Поздрави :beer


Потребителски аватар
chopper1
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 14 май 2013 20:59
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: AGU
Местоположение: Ямбол

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот chopper1 » Пон 15 окт 2018 20:17


:beer


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот kazakstaneca » Сря 17 окт 2018 0:09


Задника започва много да ми харесва. Не изскочи ли спойлер моилер антикрило за долънителен downforce на задницата от гетей? :heavymetal Стоповете искат полиране. :beer


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот batVenci » Сря 17 окт 2018 13:22


Не съм забелязъл да има някакъв downforce от спойлера/антикрилото. По скоро ми се струва, че има някакво оптимизиране на въздушното съпротивление...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Сря 17 окт 2018 14:02


Има оригинален спойлер,но е за освежаване,както и стоповете са за една пастичка :th_up
Днес почвам закърпването на ГТИ пакета,че всичко е в деруги и дупки от рапидки.Едва тогава мога да сглобя броните,че без веждите не става.
Поръчал съм и нов преден джам от зеленикавите и ново уплътнение.Стъклото не е китайско с лента,но ще видим в понеделник какво ще дойде.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Сря 17 окт 2018 18:08


Положението е меко казано мада фака :mrgreen
Изображение
Изображение
Ще станат,но ще падне доста търкане.Първо трябва да ги направя що годе гладки,после пластификатор,шприц-кит и накрая черна структура от фината на боди.
Броните са изгладени по същия начин и само трябва да се пръснат със структурния спрей,но тук има много извивки и е повече играчка.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот batVenci » Сря 17 окт 2018 18:24


С тези елементи ще изглежда някак оффроуд...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Сря 17 окт 2018 18:47


Няма...какво е голф 2 с широките брони без ГТИ пакет иначе?Пълен ужас :wink


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот beuchat » Сря 17 окт 2018 19:20


Скромния ми опит показва,че кит за пластмаса не държи особено дълго време на структурните части на брони,вежди и прагове.Ако ти е възможно дупките от нитове ги запълни със същата пластмаса от друг детаил(например някоя излишна вежда) като я изрежеш и нагрееш с поялника върху повредения детаил.Става мега здраво и няма как да се сцепи или напука.Аз така съм си направил една цепнатина на бронята,и освен че не си личи къде е лепена,ама и не е мръднала вече 3 години :beer .


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот Bai Sando » Сря 17 окт 2018 19:31


Да точно това съм направил.Запоено е със същата пластмаса,но все пак нали остава леко грапаво и дупчици от разтопената пластмаса и поялника.Иначе капачките на праговете ги "зазидах" с части от още един праг и са здраво запоени и армирани от вътре със метални скоби за маркуч.Просто нагряваш с горелката до червено и с клещите натискаш докато потъне в пластмасата и направи здрава връзка между двете слепени части.После допълнително с поялника се запълват фугите и от горе тънък пласт кит с който просто изравняваш. :smile


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят fresh MK2 military green

Мнениеот kazakstaneca » Пет 19 окт 2018 7:58


batVenci написа:Не съм забелязъл да има някакъв downforce от спойлера/антикрилото. По скоро ми се струва, че има някакво оптимизиране на въздушното съпротивление...


Шегувам се, колега... :deal
:beer



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта