Bora TDI

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3096
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот georgebonev » Вто 15 ное 2016 16:23


Добре дошъл!
jorew написа:Старите БОШ-овски свещи, явно с които е излязла от завода, бяха в плачевно състояние. :screwy

Един линк с инфо за възможни проблеми според подгревните свещи.




Потребителски аватар
jorew
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 05 май 2016 2:37
Автомобил: Audi B6 TDI Bora TDI
Двигател: AVF AJM
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот jorew » Сря 16 ное 2016 19:09


mitice написа:Като спомена картерната вентилация...

Аз под филтъра нямам нищо, просто от там ми пуска масло в интейка и турбото го бичи в кулера.
Като цяло разход на масло не съм забелязал да има - за 1200км. откакто съм го сменил нивото не е мръднало от MAX.
Та мисля временно да я изведа в нещо прозрачно да видя дали тече масло, ако не, направо я пускам нанякъде да не ми цапа системата.


Иначе ето я и утрешната занимавка, че тая кола, горката, опука от студ. :Mr Green Fun

Изображение


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Bora TDI

Мнениеот valiosport » Сря 16 ное 2016 20:47


Е тва е термостата, сложих същия и на 6-тия километър стрелката се изправя и не мърда от 90° :bowdown
Трябваше да вземеш 5 литра вода че май тая няма да стигне, при мене замина 1.5литра котцентрат и 5 литровото шише с вода замина половината и сега като се е обезвъздушила иска още малко да се капне...


Потребителски аватар
jorew
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 05 май 2016 2:37
Автомобил: Audi B6 TDI Bora TDI
Двигател: AVF AJM
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот jorew » Сря 16 ное 2016 20:58


Ами според Аутодата системата е 6л. Надявам се 3л концентрат и 3 вода да стигнат.
Според таблицата 1:1 го дават до -36, следователно мога да си пусна и още 500-600мл. вода в аванс.
Ако не, магазина е на 5мин. от нас. :mrgreen :mrgreen


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Bora TDI

Мнениеот Xaxy » Сря 16 ное 2016 21:38


Защо не си взе Hepu G12?

Последна промяна от Xaxy на Сря 16 ное 2016 22:39, променено общо 1 път.


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Bora TDI

Мнениеот mitice » Сря 16 ное 2016 21:47


jorew написа:
mitice написа:Като спомена картерната вентилация...

Аз под филтъра нямам нищо, просто от там ми пуска масло в интейка и турбото го бичи в кулера.
Като цяло разход на масло не съм забелязал да има - за 1200км. откакто съм го сменил нивото не е мръднало от MAX.
Та мисля временно да я изведа в нещо прозрачно да видя дали тече масло, ако не, направо я пускам нанякъде да не ми цапа системата.


Иначе ето я и утрешната занимавка, че тая кола, горката, опука от студ. :Mr Green Fun

Изображение


Аз съм много неопитен и млад шофьор все още :). И разбирам малко, но се уча бързо :Mr Green Fun иначе аз като дигна филтъра стария ми (вече е нов) имаше масло в кутията са филтъра и някакви прашинки в маслото (тях предполагам от де са) та ми рекоха, че ми е запушена картерната вентилация и затова имало масло там , стария филтър беше крайно мръсен направо като катран и единия край беше като топнат в масло. Затова попитах понеже спомена за вентилация :)


Потребителски аватар
jorew
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 05 май 2016 2:37
Автомобил: Audi B6 TDI Bora TDI
Двигател: AVF AJM
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот jorew » Чет 17 ное 2016 18:29


Xaxy написа:Защо не си взе Hepu G12?


Защото в моя град няма такъв, а не ми се занимава с онлайн магазини, защото нещата ми трябваха от вчера за днес.
Този, с който съм в момента отговаря на VW TL774 F стандарта, така че няма проблем. :)

Е вече мога да кажа, че тая кола парно до сега не е имала. :Mr Green Fun :Mr Green Fun


Потребителски аватар
jorew
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 05 май 2016 2:37
Автомобил: Audi B6 TDI Bora TDI
Двигател: AVF AJM
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот jorew » Сря 08 мар 2017 12:41


Малко да ъп-на темичката.

В големите снегове си карах опелчето, а тази си седеше на топличко в гаража.
Ето че пролетта дойде и дойде време отново да се движи по родните разбити пътища.

Преди нова година сменях тампоните на носачите, че положението беше плачевно...
Днес си монтирах и рейп-пайпа с 8мм. тапа на изпускателния колектор. Остава да си взема манометър за турбото, защото на пайпа има предвидено място за щурец.

Изображение

Направи ми впечатление, че по колектора има съвсееем минимален нагар, нищо общо с гняста, която съм виждал по снимки из форума.
Живот и здраве на лято ще посетя Ифидик да я позасиля малко. :a045

Малко по-напред във времето мисля да си взема едни пружини 30/30 или 35/40, че задницата е прекалено много вирната.

И малко снимки за цвят от 2 Бори в боровата гора. :love.vw

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
jorew
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 05 май 2016 2:37
Автомобил: Audi B6 TDI Bora TDI
Двигател: AVF AJM
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот jorew » Сря 10 май 2017 23:38


Бората се сдоби с по-голяма сестричка... :screwy

Изображение


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: Bora TDI

Мнениеот Voluminer » Чет 11 май 2017 6:08


Как ти се струва като вървеж спрямо TDI-то?Дай подробности за колата? :smile




Честита! :beer


Потребителски аватар
jorew
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 05 май 2016 2:37
Автомобил: Audi B6 TDI Bora TDI
Двигател: AVF AJM
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот jorew » Чет 11 май 2017 12:58


Благодаря.

Подробности няма много... От към екстри е много гола - има само климатроник. Има газов инжекцион и смесения разход варира между 11 и 14/100 според стъпката.
ТДИ-то определено е по-експлозивно, нооо бензина си казва думата, особено като влезе в обороти след 3500 дърпа мъжката.
А звука няма да го коментирам. Изгледал съм сума ти клипчета из нета, но на живо е просто голям гърмеж. :11

Спрямо Бората, обаче Пасата е по-бърз - тук в града има една отсечка на която си тестваме колите и в края на правата е с около 10км/ч над скоростта на Бората.

Иначе двигателя мърка като котенце, и най-важното не се чува тракане от към веригите.

Има алуминиеви 16-ки от Ауди и друго не се сещам, все пак го имам от 3 дни само.

Но като цяло както казва един приятел - "Друго си е Пасата" :mrgreen


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот N_F_B » Чет 11 май 2017 13:43


jorew написа: "Друго си е Пасата" :mrgreen


смя се, ама дойде на нашата :Mr Green Fun
не ти е катафалка, ама пак :icon_lol

Честито :beer


Потребителски аватар
iwan.wasilkow1
Мнения: 0
Регистриран на: Пет 03 ное 2017 19:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Bora TDI

Мнениеот iwan.wasilkow1 » Нед 12 ное 2017 14:56


jorew написа:Не е тайна, за 5200 я взех с 4 железни джанти със зимни гуми и готова регистрирана в България.

Вече половин година я карам и съм напълно убеден, че направих правилния избор, иначе бях тръгнал за V5 4motion.

Лятото беше добре, но сега когато температурите започнаха да падат ми направи впечатление, че започна да пали по-трудно... Проверихме свещите с тест лампа и о, чудо... На нито една от 4-те лампата не светна. За по-сигурно проверихме и само с кабел за искри - и такива нямаше. :banghead

Та поръчани са 4 нови свещи, които чакам в понеделник да пристигнат и да ги слагаме.

И понеже съм на мнение, че малките неща придават индивидуалност, реших да си направя малко american style мигачи.
Изображение

колега как активира американския стил със модул ли или по друг начин


Потребителски аватар
jorew
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 05 май 2016 2:37
Автомобил: Audi B6 TDI Bora TDI
Двигател: AVF AJM
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот jorew » Пон 13 ное 2017 22:56


С модул съм на пасата от колегата Луциано.

На бората пробих дупка в цокъла и прекарах габаритна крушка вътре, обаче на силно слънце не се виждаха като светят и ги махнах.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта