Bora TDI

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
jorew
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 05 май 2016 2:37
Автомобил: Audi B6 TDI Bora TDI
Двигател: AVF AJM
Контакти:

Bora TDI

Мнениеот jorew » Пет 11 ное 2016 1:31


Здравейте!
Реших да се преселя при вас от Опел клуба, за което въобще не съжалявам, въпреки че продължавам да си карам и ръждичката. :icon_lol

Та, Бората е производство 2000 година и първа регистрация 2001-ва с мотор AJM или т. нар бомба-дюза :icon_lol - 116 к.с. със 6 скорости. Изпълнение Хайлайн с доста екстрички в сравнение със стария ми Кадет :mrgreen - пълен ел. пакет, климатроник, рекаро салон и трилъчев кожен волан, новото табло, ASR, сензор за дъжд и халф-фис дисплей.

Изображение

Изображение

Задна лява врата реши да не се отключва нито от централното нито ръчно. С 300 зора я разглобих да видя механизма по някакъв начин да я отключа но без успех и за сега си карам с 3 врати. :icon_lol

Изображение

Друго гадно нещо, което ми направи впечатление е, че през картерната вентилация ми пуска масло по турбо пътищата... Иначе двигателя си е в перфекно здраве (поне според данните от ВАГком).


Естествено мунинга не ме подмина и мен, та закачих един от тия колани за теглене отпред...
Изображение
Сложих си реплики на оригиналните калобрани и бучнах 2 накрайника малко така да лъщи отзад.
Изображение

Не обръщайте внимание на надписа 4motion, само на предно е. :dummy

За сега е това... на пролет ще търся 17-ки джанти и мисля да я позасиля леко с някой не-толкова агресивен чип. :)




Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Bora TDI

Мнениеот Sonny_89 » Пет 11 ное 2016 8:10


Честито, Колега и добре дошъл! Страхотен цвят :bowdown . Аз мисля, че и с тези 16-ки си е ОК, но все пак ако намериш читави 17-ки определено ще изглежда "по-агресивна" :deal .


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Bora TDI

Мнениеот Xaxy » Пет 11 ное 2016 11:08


Честито колега, да споделиш от де взе накрайниците и цената им?


Потребителски аватар
aliyatin.com
Мнения: 538
Регистриран на: Сря 06 апр 2011 8:54
Автомобил: HONDA CR-V
Двигател: 2008
Местоположение: popovo

Re: Bora TDI

Мнениеот aliyatin.com » Пет 11 ное 2016 21:01


Честито колега!За какви пари я взе-ако не е тайна.?


Потребителски аватар
jorew
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 05 май 2016 2:37
Автомобил: Audi B6 TDI Bora TDI
Двигател: AVF AJM
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот jorew » Съб 12 ное 2016 9:50


Не е тайна, за 5200 я взех с 4 железни джанти със зимни гуми и готова регистрирана в България.

Вече половин година я карам и съм напълно убеден, че направих правилния избор, иначе бях тръгнал за V5 4motion.

Лятото беше добре, но сега когато температурите започнаха да падат ми направи впечатление, че започна да пали по-трудно... Проверихме свещите с тест лампа и о, чудо... На нито една от 4-те лампата не светна. За по-сигурно проверихме и само с кабел за искри - и такива нямаше. :banghead

Та поръчани са 4 нови свещи, които чакам в понеделник да пристигнат и да ги слагаме.

И понеже съм на мнение, че малките неща придават индивидуалност, реших да си направя малко american style мигачи.
Изображение


Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот georgi_boichev » Съб 12 ное 2016 15:19


О младеж, дойде в правилния форум ти :mhihi :mhihi Шегувам се. Хубава е колата, пожелавам ти само да и се радваш, и безаварийни километри. Беше споменал че амбреажа ( съединитела :mhihi ) е сменен с твърд, на ПД и 6 скоростните нямаха ли проблеми после или бъркам? :love.vwclub


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Bora TDI

Мнениеот Xaxy » Съб 12 ное 2016 16:25


Нямат никакви проблеми


Потребителски аватар
georgi_boichev
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 05 сеп 2015 0:10
Автомобил: E46 330d
Двигател:
Местоположение: Хасково-Габрово
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот georgi_boichev » Съб 12 ное 2016 16:42


Xaxy написа:Нямат никакви проблеми

Тебе някой да те е натискал че звъниш? Най малко от тебе акъл съм седнал да искам, трай си :c020


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Bora TDI

Мнениеот Xaxy » Съб 12 ное 2016 16:48


:mhihi :mhihi не видех, че си ти иначе не бих т писал :gruebel


Потребителски аватар
jorew
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 05 май 2016 2:37
Автомобил: Audi B6 TDI Bora TDI
Двигател: AVF AJM
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот jorew » Съб 12 ное 2016 18:59


georgi_boichev написа:О младеж, дойде в правилния форум ти :mhihi :mhihi Шегувам се. Хубава е колата, пожелавам ти само да и се радваш, и безаварийни километри. Беше споменал че амбреажа ( съединитела :mhihi ) е сменен с твърд, на ПД и 6 скоростните нямаха ли проблеми после или бъркам? :love.vwclub


Да, здрасти. :mrgreen

Бях споменал, това което ми твърдеше предния собственик - че съединителя е сменян и е сложен плътен маховик.
Доколко това твърдение е вярно само колата си знае. :Mr Green Fun

Аз понеже до сега не съм карал кола с демпфер идея си нямам ако се сложи плътен дали се усеща нещо по-така.

То ще се чуе след време ако не се спогаждат нещата. :mhihi


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Bora TDI

Мнениеот M3ntata » Нед 13 ное 2016 19:41


Честито и от мен колега, колата изглежда доста добре, явно си струва парите. Нали знаеш едното за сметка на другото..
Колкото до джантите лично мнение боцкай му едни OEM MK4 джанти и си свиркай, разбира се ако не си падаш по гОлемите джанти. За моторите няма да говоря, че тука си вдига голям спор щом някой спомене конкретен мотор/двигател. Иначе за 4Моушиона си е екстра и то почти без никакво обслужване/ремонти макар, че ако опре корема и той не ти помага.

Иначе и аз чакам информация за накрайниците.
:th_up


Потребителски аватар
jorew
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 05 май 2016 2:37
Автомобил: Audi B6 TDI Bora TDI
Двигател: AVF AJM
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот jorew » Пон 14 ное 2016 16:40


Старите БОШ-овски свещи, явно с които е излязла от завода, бяха в плачевно състояние. :screwy

Изображение

За новите реших да заложа на NGK D-Power 4, дано се окажат сполучливи. :th_up

Излязоха и някои неща по ходовата част, които ще отстраня в най-скоро време.

А иначе за накрайниците... най-обикновени единични накрайници по 7лв. за брой.
Вход 54мм и изход 63мм.
Не карам спортна кола, за да слагам кюнците на печката, за това търсех нещо по-малко и дискретно. :Mr Green Fun

Промяна в звука няма абсолютно никаква, защото оригиналното крайно гърне си седи.


Турбото се чува, защото няма катализатор. :th_up


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Bora TDI

Мнениеот valiosport » Пон 14 ное 2016 18:46


Звука си е точно какъвто трябва да е, ама нещо пушеци не виждам :Mr Green Fun
Поизрежи леко джуката и го надигни нагоре този накрайник и ще заспи на задницата :th_up
Колкото до свещите е нормално за кола на 14-15 години да има изгорели, ама чак всичките.... Възможно е датчика за температурата да дава лъжливи данни и да ти греят постоянно.
Моята помпа-дюза е 2002 година и бяха изгорели само двете крайните, тези на антифриза са здрави.
И не беше лошо да си вземеш специална грес за резби на подгревни свещи от Ауто+ на Беру, за да се развият след време по-лесно и да няма опастност от скъсване


Потребителски аватар
jorew
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 05 май 2016 2:37
Автомобил: Audi B6 TDI Bora TDI
Двигател: AVF AJM
Контакти:

Re: Bora TDI

Мнениеот jorew » Пон 14 ное 2016 20:14


Намазани са резбите.
Колкото до датчика, мисля че работи нормално, защото онзи ден на +10 градуса мерих дали има ток до свещите и нямаше. Вчера на +4 мерих и имаше. :a045


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Bora TDI

Мнениеот mitice » Вто 15 ное 2016 14:56


Като спомена картерната вентилация, на една от мойте също има масло и боклуци под филтъра, какво е избавлението от този проблем? :)



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Жоро Делчев и 172 госта