Golf MK7 2016 1.6TDI

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Trus7m3
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 10:59
Автомобил: Golf 7 Alltrack 18 TSI 4motion
Двигател: 2017
Местоположение: София

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот Trus7m3 » Пет 15 сеп 2017 16:07


cHaunepucTa написа:Да раздвижим малко темата. Нямам много време в последните седмици/месеци.

Ето няколко снимки на щорите:

Изображение

Изображение

Изображение


Здравей, колега,

Искам да те попитам как се сдоби с тези задни щори, колко струват и тн. Иска ми се да сложа същите!




Потребителски аватар
cHaunepucTa
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 13:30
Автомобил: Golf MK7 2016
Двигател: TDI

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот cHaunepucTa » Пон 18 сеп 2017 16:35


Здравей, колега,
Искам да те попитам как се сдоби с тези задни щори, колко струват и тн. Иска ми се да сложа същите!


Купих ги от Порше София Изток.

Цената с отстъпката беше 396лв.

Слагат се много лесно.
Поставят се едни пласмасови крачета между уплътнението и самата врата, има си ръководство и става доста лесно.

Аз съм много доволен от тях.


ivelinpetkov
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 06 яну 2017 16:10
Автомобил: VW Golf VI Variant
Двигател: TDI 2012

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот ivelinpetkov » Сря 11 окт 2017 8:37


Много неприятно наистина.....това със скърцането според мен е недопустимо за подобен автомобил, при това нов. Аз карам Голф 6 Вариант и също не съм особено доволен от возията. Летните ми гуми са 17ки и колата подскача дори и на равен и хубав път. Зимата с 16ки малко по-добре се държи.... поне го няма това скърцане като при вас.
Исках да попитам, ако някой може да даде съвет относно размера на гумите. Старите ми летни бяха 225/45/17, следващата пролет трябва да купувам нови и се чудех дали да взема същия размер, или е по-добре някакъв друг. От вашия опит какъв е най-добрият вариант за джанти 17ки?

Успешен ден на всички :biggrin


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот dobrin » Сря 11 окт 2017 9:38


Карал съм Голф 7 в почти всички моторизации, с джанти 16, 17 и 18 цола. За първи път чета подобно нещо, че бил некомфортен. Може би не съм чел където трябва. Може би очаквам това, което според мен би следвало да се очаква от автомобил среден клас. За мен Голф 7 вози перфектно за това, което може да се очаква от него. И за да няма съмнения, да споделя какви Голф 7-ци съм карал: Golf MK7 2.0 TDI 150 PS (DCC), 1.4 TSI 150 PS (DCC), 1.6 TDI (7 и 7.5), GTI Performance 230 PS (DCC), Alltrack 1.6 TDI, e-Golf (7 и 7.5). В допълнение, ежедневният ми автомобил е Пасат Б7 2.0 TDI 4motion (кара се на 18 цола лятото и 17 цола зимата) и не намирам някаква фрапираща разлика в комфорта на двата автомобила. Да, Пасатът вози малко по-комфортно, но това се дължи най-вече на по-голямото междуосие, не толкова на окачването, което реално е доста сходно при двата автомобила.
Както написа един колега по-горе - направете тест на такъв автомобил и си преценете сами за себе си, защото възприятията за комфорт са силно субективни.


Потребителски аватар
cHaunepucTa
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 13:30
Автомобил: Golf MK7 2016
Двигател: TDI

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот cHaunepucTa » Сря 11 окт 2017 10:11


1.6 TDI срещу другите мотори се различава в окачването(задното окачване), после DCCто дава разлика, също и комбито има друго окачване.

Да те повозя да видиш как вози кола на 30к километра? Друса с 16-ки и тропа по неравности, което тропане не искат да го оправят от Порше и се правят, че са ми сменили тампоните по гаранция - без видима разлика.

4 пъти с едно оплакване ходя и коментара е: "То така си вози" и "Карай да се разтропа още, за да го хванем от къде е".

За мен това е недопустимо и не ме изкарвайте, че съм нещо сбъркан аз, щото се возя постоянно на фокус от 2007-ма година и сума и коли от други марки на колеги и приятели(нови и стари) и се изумявам как хубаво и стегнато им возят колите.

Голф 6 вози много по-добре от голф 7 (поне от моя), октавия от 2008-ма също, нов аурис/корола също, киа/хюндай, пежо, мазда 3...да не продължавам.

И кое му е средния клас на голфа като струва с 5-10к отгоре на колите от среден клас(изброени по-горе) и то с базовото си оборудване?

Аз съм силно разочарован от колата (имам я от 1 година и 4-5 месеца) и повече не бих купил нов VW. Може би е само моята бройка, но ми е достатъчно.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот dobrin » Сря 11 окт 2017 10:55


Мисля, че не четеш. Написах, че съм карал 1.6 ТДИ, т.е. като твоя, при това и от двата варианта - Голф 7 и Голф 7.5 и не съм забелязал подобно нещо. Възможно е твоят автомобил наистина да има някакъв проблем, не отричам, но не трябва да се генерализира за всички Голф 7-ци, че били некомфортни и не знам още какви. С удоволствие бих се повозил на твоя автомобил, а ако мога, бих ти помогнал и с решаването на въпроса с гаранцията.
Относно класовете - прав си - Голф не е среден, а компактен клас автомобил - и тук говоря за размери, а не за ценово позициониране.
Може ли да уточниш какво означава силно разочарован?


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8287
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот Stivi » Сря 11 окт 2017 11:31


Абе кола в компактен клас със 17" джанти няма как да вози много меко каквото и да си говорим ! Купето е леко,гумите ниски...как да поеме "тежко" дупките !?


Потребителски аватар
cHaunepucTa
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 13:30
Автомобил: Golf MK7 2016
Двигател: TDI

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот cHaunepucTa » Сря 11 окт 2017 12:00


dobrin написа:Може ли да уточниш какво означава силно разочарован?


:th_up

Очаквах повече комфорт и качество за парите си (лично аз, не генерализирам, пиша си в моята тема).

Мисля, че е много по-добре да дам обективна оценка и да кажа, че не съм доволен от нещо, което ползвам, плащам и обслужвам, вместо да величая нещата, които притежавам, само и само да не излезе, че съм се набутал.

Истината е, че колата има много плюсове в друго отношение, но возията не е един от тях и това си е мое мнение.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот hooligan_sk » Сря 11 окт 2017 13:46


Няколко неща около колата:

1. Винаги можеш да я продадеш с малка загуба. Въпросния двигател е търсен, защото масово хората дават мило и драго за 1-2л по-нисък разход. Освен това, като складова бройка следва да си я взел на добра цена.
2. Преди около 2г беше пуснал запитване към съфорумците за сравнение между 1,6ТДИ и 1,4ТСИ. Понеже съм ги карал 2та мотора успоредно в продължение на месеци, направих всичко възможно да те насоча към TSI. Можеби падна жертва на т.1, не мога да кажа.
3. Казваш че се возиш редовно в други коли от този клас и ти се струват супер комфортни. Обаче усещането за возията от пасажерското място и това зад волана е коренно различно. Аз също се возя в много "комфортни" коли, докато не седна зад волана и не усетя как всяка неравност минава през волана и педалите - повечето се оказват съвсем не толкова комфортни.


Потребителски аватар
cHaunepucTa
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 13:30
Автомобил: Golf MK7 2016
Двигател: TDI

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот cHaunepucTa » Чет 12 окт 2017 16:48


hooligan_sk написа:Няколко неща около колата:

1. Винаги можеш да я продадеш с малка загуба. Въпросния двигател е търсен, защото масово хората дават мило и драго за 1-2л по-нисък разход. Освен това, като складова бройка следва да си я взел на добра цена.

Оглеждам се. Иначе, разхода е перфектен.

2. Преди около 2г беше пуснал запитване към съфорумците за сравнение между 1,6ТДИ и 1,4ТСИ. Понеже съм ги карал 2та мотора успоредно в продължение на месеци, направих всичко възможно да те насоча към TSI. Можеби падна жертва на т.1, не мога да кажа.

Не бях аз, друг колега беше. Аз бях твърдо за 1.6 тди. Ако знаех нещата за окачването щях да съм с 1.4 и може би нямаше да мрънкам. То при мен дори беше и по-евтино, същия цвят, пак на склад ама... :screwy

3. Казваш че се возиш редовно в други коли от този клас и ти се струват супер комфортни. Обаче усещането за возията от пасажерското място и това зад волана е коренно различно. Аз също се возя в много "комфортни" коли, докато не седна зад волана и не усетя как всяка неравност минава през волана и педалите - повечето се оказват съвсем не толкова комфортни.

Аз ги карам също колите.

Няма значение, стана голяма драма и дълга дискусия покрай проблем, който не дъвчем само ние:
http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=512
http://www.volkswagenforum.co.uk/showthread.php?t=11734


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот dobrin » Пет 13 окт 2017 15:23


Аз драма не виждам. Просто ми е странно как някой може да казва, че е тотално разочарован, а същевременно да е доволен от разхода например и от ред други неща. Да, качеството на возията и потропването от нов автомобил не са това, което очаква човек, нито пък някой е казал, че няма и други собственици с твоя проблем. Просто за мен е супер странно да се правят генерални изводи и крайни заключения, все едно всеки Голф 7 вози некомфортно и няма нищо в твоя автомобил, което да ти харесва.
П.П: Чакам си возенето! :Mr Green Fun


Потребителски аватар
cHaunepucTa
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 13:30
Автомобил: Golf MK7 2016
Двигател: TDI

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот cHaunepucTa » Пон 16 окт 2017 9:31


Плюсове: нисък разход, добро качество на материалите, пъргавина, много неща в колата са измислени доста добре и е хубаво като седнеш вътре, в сравнение с японските пластмасови коли, широка е отзад и отпред, багажника е измислен добре и е достатъчно голям (все пак не мога да събера 4 16-ки с джанти без да пускам задните седалки, а при голф 6 може), инфотеймънт системата е супер, озвучението също.

Минуси: шумен мотор(за 1.6TDI говоря, иначе 2.0 TDI е супер тих), лоша возия(пак си зависи от оборудването и мотора), скъпа поддръжка в официалния сервиз(400-500лв за обслужване), скъп първоначално, нисък, лашкането на течностите в колата (течност за чистачки, нафта в резервоара) се чуват при спиране, ускорeние.

Това е честно казано.
Не правя генерални изводи, правя си моите заключения.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот dobrin » Вто 17 окт 2017 14:03


Това според мен е доста по-обективно от "тотално разочарован" :wink
Относно плюсове и минуси - всичко е много субективно. Например скъпа поддръжка - 400 - 500 лева за обслужване - това трябва да се сравни може би със сходни подобни автомобили, не знам. От опит знам, че например в Тойота цените са сходни. Че е нисък също е субективно - за някой дори е висок и щръклест (цитирам коментари).
Дано успееш скоро да решиш въпроса с потропването в окачването. Успех! :th_up


Потребителски аватар
cHaunepucTa
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 13:30
Автомобил: Golf MK7 2016
Двигател: TDI

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот cHaunepucTa » Чет 19 апр 2018 15:54


Малко развитие по голфУ:

Тропането отпред се усили и реших да пробвам 4ти път да се оплача от проблема на Порше София Изток.
Хората приеха проблема присърце, изпратиха ме на пътна проба с един от механиците, возих го, дадох му да кара и след почти два дни при тях - резултата е сменен ляв амортисьор и два тампона на носача по гаранция.

Взех си колата и не можах да я позная, явно всичките ми проблеми покрай твърдата возия на голф 7, всичкото това чудене защо колата вози толкова зле и плюене се е дължало на един единствен дефектен(явно) амортисьор.

Колата няма нищо общо като возия с това, което беше преди. Няма паразитни шумове или разтрисане на предницата и като цяло съм силно и положително изненадан от возията на колата в момента! :th_up

Оставам с леко разочарование, че колата е била с дефектен амортисьор от завода, който в последствие се е разбил и започнал да тропа(на около 12-14 000 км), както и заради него са заминали тампоните, но явно си е до късмет...

Последна промяна от cHaunepucTa на Чет 19 апр 2018 15:57, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Golf MK7 2016 1.6TDI

Мнениеот hooligan_sk » Чет 19 апр 2018 15:56


Добро развитие. :th_up



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта