МК 1 91 една " Пристава" кола.

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот golf777 » Вто 28 мар 2017 22:48


През годините от 1999 г насам много исках, да имам кабриолет и то да е vw . Но многократно се разминавах с вземането на такъв. И то като се замисля все по финансови причини а и кабриолетите тогава бяха цифра. Но все пак се сдобих 99г с МК2 1.6тд. С актуалното за времето изпълнение ,широки брони, халогени, голям прозорец сив цвят и люк. Това е истинска кола върви безпроблемно и до днес. Но 2008 началото след близо 10 год с любимата г2 ме обзе мисълта пак за кабриолет. До тогава не бях дори и се возил в кабрио.
И точно тогава в града за малко обикаляше една МК1 кабриолет, но бързо я покриха някъде, снимки от тогава нямам. Ходих при собственика, продаваше се но за цифра. Цифра, която ме замисли много а и не беше на 100% читава. Мислих, мислих и в последствие 25.05.2008г си взех МК4 1.6 АКЛ. Врътнах и 40 хил. км. Реших да и сложа джантата, която най ми харесваше. Та изпадна оферта за Санта Моника, че дойде и с 1.8т . В последствие и засилване на Т то.И так пак парите заминаха другаде.

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=53&t=146530

И така до 2013г когато се замислих за 250 + на МК4 то. Споделих с познат,че искам да засиля колата или за някое кабрио. И тогава той ми казва:
- знаеш ли в един забутан сервиз май мярнах една черна МК1 кабрио. Отивам и какво да видя същата МК1 ,която исках 2008г. Вече има снимки, не се стряскайте хората с пари не ценят старите коли.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение



тук нещата пак не са никак цветущи.

Изображение

Изображение



А според собственика в разговор по телефона, колата е в движение или поне е стигнала на ход до сервиза през 2009г и до 2013 си чака да и дойде реда. Чудно ми беше ред за какво? А то какво било.
Отварям капака и пръснат панаир, майстор беше сътворил страхотия:

Изображение

Мале 1.8 бензин, гледам а няма свещи а има ама дизелови. Пак поглеждам я дизел бе, ма от къде пък дойде, я няма полуоски, генерация, кабели :wall: . Еха а сме се пазарили с месеци с човека, на сляпо. Той колата не беше я виждал до момента 09 .10. 2013г. Дойде спря на 5 метра от колата ако може да се нарече кола, цъка цъка и вика.

Закачай, дърпай и ми я махай от главата.
И така си направих подарък за ЧРД то. Жена ми и се изправи косата и с месеци не използва преса за изправяне ,която преди това редовно се мотаеше в пералното(пресата имам в предвид).
След дългия престой на кабриолета вън 2009-2013 реших да го прибера на сухо за първо време докато се реши какво правя.

Изображение

Тук се чудим дали да не си я върнем и да забравим, че съществува. Без това не бях я платил още.

Изображение

Из вътре малко по-разхвърляна ама си събирах салона от няколко сервиза, които колата беше обиколила за да стане уж ТДИ.

Изображение

И так колата си поседя още няколко месеца . За малко да се почне на части но успях да навия човека който ми прави другата кола , последно да влезне във филм и с тази.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 28 мар 2017 22:57


Става интересно.


golfmk1
Low rider
Мнения: 5546
Регистриран на: Сря 12 ное 2008 8:31
Автомобил: OLD
Двигател: OTO
Местоположение: СТАРА ЗАГОРА

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот golfmk1 » Сря 29 мар 2017 6:35


:c010


Потребителски аватар
hi4umir4uu
Мнения: 181
Регистриран на: Вто 23 юни 2009 13:28
Автомобил: Passat b7
Двигател: EcoFuel
Местоположение: София

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот hi4umir4uu » Сря 29 мар 2017 8:42


:c010


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот polovera_9n3 » Сря 29 мар 2017 14:22


:c010


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот siso_k » Сря 29 мар 2017 14:34


И аз да не остана по назад, се записвам за темата, вещае да е интересна. Колегата golf777 нямаше ли тема за още един проект, защото това прилагателно "пристава" съм го срещал единствено именно тук във форума в една тема, но не я намирам като че ли :gruebel


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот golf777 » Сря 29 мар 2017 15:17


Пристава и то не точно за тази кола и се лепна след като взех да я карам един месец из града.


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот ABSOLUT » Сря 29 мар 2017 15:20


Евала, още една еденичка ще бъде съживена. :th_up
Като гледам обаче, доста детайли от интериора и екстериора трябва да намериш.
Успех с начинанието. :smile


Потребителски аватар
yobremove
Мнения: 95
Регистриран на: Съб 23 фев 2013 9:48
Автомобил: VW Bora
Двигател: 1.9 AHF
Местоположение: Pernik

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот yobremove » Сря 29 мар 2017 15:22


Само аз ли не мога да видя снимките? С нито един браузър не става. :icon_sad


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот golf777 » Сря 29 мар 2017 16:15


Та Данчо се нави и ще се прави ама какво?

Та имам кола ама тя няма мотор, ама имала уж? Няма броня , табло, решетка и подобни. Ама има ТДИ мотор и табло за него. Ама и той поставен в коша , ама кадърно. Докато го разглеждахме и умувахме и той пропадна от единия тампон. Бензин ще е, нейния си мотор DX бил грижливо пазен в друг сервиз. Отива и какво да видя то мотора вън на произвола, ама и кой каквото му трябвало си вземал. Казвам си добре мотор ще се намери, да ама тя и изгубили документите. Че и колата вносна-Френска. Казвам си ами нямам късмет ама ще се прави , ще става донор.
И се стигна до решението да си вземе втора с редовни документи и в движение. След доста преговори с един тип се сдобих и със синия пациент. Не без помощта на колегата Performance спонсорира с едни джанти и докара колата до Харманли.

Изображение

Изображение

Изображение


Та 89г 1.8 jh мотор на газ. Жената като я видя и пита: за това пари дадохме ли? Че тя все едно от някоя нива си я взел. Вярно си беше доста мърлява вътре има няма 5 год не чистена.

И преди да се разглоби я покарах из града , понеже работя в центъра и колата набива на очи. Та като разбраха ,че е моя всеки ме пита: какво е това? твоя ли е? защо не си взе някоя пристава кола?

Че викам си тя колата си е 6 ама са забравили да я поддържат от 2005 насам. Ама ще стане ....И се започна тя, разглобяване на цялата кола донор. Ама в последствие си намерихме и документите за черната.


Изображение

Изображение

ненужни за сега части

Изображение

Така приключи първата вечер работа по колата. Темповете няма да са бързи по колата ще се работи вечер.

Изображение


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 29 мар 2017 20:24


Интересна история :bowdown :bowdown :bowdown


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот golf777 » Чет 30 мар 2017 19:14


Надявах се да стане бързо за да я покарам. Въпреки , че са две пак има липси от определени части.
Та наред бе да се поосвободят нещата вътре

Изображение

Изображение

Че и мишки живели в нея.

Изображение

Доста е запазена за годините си на произвола.

Изображение

Изображение

Махнах инсталацията на мотора и купето ,скромна работа като кабели.

Изображение

Та доста боклуци се насъбрах и се наложи малко да се транспортираме, за да се отвори пространство.

Изображение

И малко първа пералня на мокетите по късно ще гледам, кой от двата мокета ще е. Единия е черен а другия е тъмно син, доста приятен на цвят. Но се реших колата да си и черна с черен салон.

Изображение

След като се намериха документите на черната кола а и двете вече бяха разглобени ,реших да сглобим една както си трябва.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

За сега равносметката две коли три двигателя два бензинови и един тди с повечето необходими части към тях.И на края дано мога до събера един читав.

Наблягаме на кожения салон. Задните с едно забърсване и станаха топ ,но предните:

Изображение

Изображение

Изображение

Ще се наложи да се ползва кожуДер.


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот golf777 » Пет 31 мар 2017 0:04


Нещата се случваха бавно но няма спиране доста търкане падна, а дали си заслужават и в правилната посока ли са :gruebel :gruebel :gruebel

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

тук нещата станаха доста добре, повечето снимки са с телефон и не са чак професионални.

Наложи се да се направи и цялостна профилактика на мотора.Прегледахме го такава "маслянка" не бях виждал от всякъде тече масло, за капак и тапите на блока текат и кутията. Та сменихме всички гарнитури, тапи, семеринги, тампони. Почистихме и пак и пак и пак.

Изображение

Изображение

Изображение

За следващата вечер остана да се пусне мотора в коша. Пък и да пробваме да запалим.


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот golf777 » Вто 04 апр 2017 19:23


Донора, вече по-разглобен.

Изображение


Малко софт до-работки по колата.

Изображение

Изображение



нещата сe случваха нещо като "Авто възкръсване напредваме отзад напред

Изображение

Изображение

Изображение

И нямаше начин след всичките мъки и нощи без сън колата проходи

Изображение

Изображение

Изображение

Трябваше си да мине стенд и да се прегледа обстойно ходовата част.

Изображение

и нямаше как да не се разходим на отворен таван.


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: МК 1 91 една " Пристава" кола.

Мнениеот Voluminer » Вто 04 апр 2017 19:43


Евала за голфчето :th_up



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта