Наближава :arrow УЗАНА (24-26 август 2018 г.)

Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
N_F_B
Автомобил: Passat B4
Двигател: TDI 1Z - 1994
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Сря 28 мар 2018 10:56

засега задържаме положението... по-натам - ще видим :dontknow

купих летни джапанки... :icon_razz

DSC_0324.jpg

се'емнайски :Mr Green Fun

DSC_0326.jpg

Обаче забравих, че отзад е малко по-тясно положението и трябва да се слагат дистанциращи фланци :facepalm
Иначе опира (много силно казано, но все пак) в шапката на пружината с някви куци 2-3мм :neutral
И ся сме циганийка докато си намеря читави фланци на нормална цена (не за 200 лева :screwy )

DSC_0328.jpg

счупих трети такъв нож и ще си търся въпросния от Сеат... някога :mhihi

Потребителски аватар
N_F_B
Контакти:

Мнениеот N_F_B » Пон 16 апр 2018 15:16

хаштаК #ЖанСитеНеСаПроект :mhihi

изциганих се за фланците, като ми дадоха дискове... 5x100 :mhihi

позачистихме ги

DSC_0340.jpg

понадупчихме ги :mhihi

FB_IMG_1523027767557.jpg

сложихме втулки и ги лепнахме върху задните барабани :redface

DSC_0351.jpg

И те така в целио ни блясък с 4 еднакви джанитЕ :mhihi и малко счупено ножче :redface

DSC_0352.jpg

което също оправихме набързо :dummy

DSC_0355.jpg

Очакват се по-сериозни неща до няколко месеца :cool

П.п: 'членувам' във форума от... горе-долу както го има (още от на баща ми б4-ката) и някакси ми е убегнало, че клуба реално си има 'поздрав'.... замислих се днес, че може би има такова нещо тъй като около 3-4 човека ми направиха г/д един и същ жест, та да... извинявам се, че съм малоумен :mhihi не ми махайте чак с ръчни - вече знам :icon_lol

Потребителски аватар
N_F_B
Контакти:

Мнениеот N_F_B » Вто 22 май 2018 8:47

Взех демиЧ :o015

DSC_0416.jpg

бях отзад => аз съм виновен (нищо, че ударът видимо е страничен) и пак чичето беше недоволно (подозирам липса на застраховка) чак тръгна да ми се дърви... както и да е...

Колебая се дали да я пребоядисвам (съответно да сменя цвета LX5Q + черни перли [доста дръзко и скъпо удоволствие, ма кеф цена няма] )

или (то така или иначе ше ми се наложи) да взимам "нови" врати (главната причина цялата идея да ми се върти в главата - на моите избиват ръждички [поне по купето няма] ), "нови" брони (и двете ми са мармалад... задната от плочки поставени като бордюр, ама с ръбовете нагоре на паркинга пред блока) и "нов" или да изправим сегашния калник, въпреки че и по него виждам как има ръждичка по ръба към вратата.... и съответно да се помъчи да се напасне боята и да се пръснат само изброените детайли... щото и тоя цвят който е сега (патладжаново-синкаво-кафенеещо-чернеещо-хамелеоноидно... на снимки никога не може да излезне така както е наживо :biggrin ) си ми харесва, но ме притеснява неизбежното разминаване в боята да не е прекалено биещо на очи. Ааа кяра ми да взема нови врати е, че смятам да ги взема оборудвани от такъв с фул ел пакет и колони.

ТА.... поиграх си с фаровете оняден :icon_lol

DSC_0425.jpg

DSC_0424.jpg

DSC_0427.jpg

еестествено и това направих :Mr Green Fun

DSC_0428.jpg

Потребителски аватар
N_F_B
Контакти:

Мнениеот N_F_B » Вто 22 май 2018 8:59

иии крайният резултат :smile

DSC_0432.jpg

малко след-преди :mhihi

DSC_0439.jpg

DSC_0442.jpg

и окончателно монтирани на мега мръсната ми кола :icon_lol

DSC_0446.jpg

DSC_0447.jpg

тва размацаното отгоре по бронята е недоизсъхнала смола, която е попаднала зад номера, докато съм лепил по-предния нож (което нямаше никакъв смисъл) иии от движението някакси е излезнала навън :eek появи се буквално 2-3 дена след като сложих бронята :gruebel или е някой пе3рас :mhihi

търся халогени.... никога, никъде и никой няма :mad 140 лева за нови не ми се дават... по-добре да си взема цялата броня с халогените на нея за тия пари :icon_lol
и не са ми за стъкла само - рефлекторът е аут, както и реглажа е счупен.. не подлежат на поправка

Междувременно - ДАВАМ старите фарове (тези, които съм сложил са други), въпреки че.. нямам идея на кой и за какво могат да му послужат, но все пак :smile
Махнати са фасонките за габарити, рефлекторът е изпаднал на г*з и на тях реглажа им е счупен (рефлектора си се мандахерца свободно) иии... тва е :icon_lol
Само единия (мисля че левия) има машинка за ел регулиране, здрава... друго полезно не виждам, поне аз

petrushkov
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Контакти:

Мнениеот petrushkov » Вто 22 май 2018 12:32

Поздравления за положения труд, и за огромното желание с което се забавлявате по колата :th_up
Натрошените халогенки за момента стоят леко злобно - за страх на насрещните и на рязко спиращите коли :)

Върни се в “Моят Volkswagen”