Passat b4 1.9 TDI - безславен край, на един проект в зародиш

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Сря 16 авг 2017 21:18


Лееекичко загатвам :icon_razz

P_20170816_163124_1.jpg


Целият процес и снимки на място - утре :Mr Green Fun




Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Чет 17 авг 2017 21:10


Такааа
IMG_20170815_153532_447.jpg


мием всичко с обезмИслител :icon_lol че да хване боята като хората (уж)

P_20170815_174108.jpg


шкурим гуменото покритие до пластмаса (ползвах шкурка за дърво за свалянето на гумата после p600 и p1200 за заглаждане)

P_20170815_184543.jpg


пластификатор (грунд за пластмаса)

IMG_20170815_190547_354.jpg


циганийка :Mr Green Fun пардон, хром, който трябваше да изчакам още два дни да изсъхне, но ще го правя наново :cry само на въздуховодите стана :confused

IMG_20170815_211728_642.jpg


домързя ме да шкуря и боядисвам дръжките, при положение че ще ги сменям скоро, та им лепнах фолио, което после лакирах (имах драма с тази манипулация, но пистолета за горещ въздух оправи нещата :th_up )

:arrow


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Чет 17 авг 2017 21:20


Продължаваме

P_20170816_150048.jpg


ден втори - подготвяме таблото

P_20170816_155702.jpg


боя черен лак - 4 ръКИ

IMG_20170816_164858_000.jpg


лак 6 ръце :screwy
Чат-пат фина шкурка по между слоевете и по около 40-60 минути съхнене на всеки

IMG_20170817_142325_738.jpg


крайният резултат


P_20170817_141823_1.jpg


бая преебах панела на климатика и то от акъл, но съм го прежалил, понеже ще взимам нов и пак ще го правя (като го измих и стана доста гадно, на новото няма да му боядисвам циферблата)


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот mitice » Пет 18 авг 2017 0:11


Панела за парното,че е зле е зле... .Ама тряяше и таблото около циферблатите дето е пластмасата 1на тройка видях така много добре беше станало.Ама вратите с някой бели детайли си развалил ефекта .. иначе дръжките с тоя черен лак са екстра тряя ми го кажеш и на мен


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Пет 18 авг 2017 6:14


mitice написа: вратите с някой бели детайли си развалил ефекта ..


знааам, трябваше само дръжките и копчетата да направя :banghead
В понеделник ще оправя всичките тъпотии, дето съм осрал :confused

Днес ще разглобявам халогените, че взех едни диодни крушки, дето не влизат по нормалния начин :mhihi
Имам и нови странични мигачи :cool които също ще сложа днес.

Едит: дръжките на вратите са фолио черен сатен (някакво среден клас, не е 3м :mhihi ) и отгоре лак, с който съм лакирал и другите детайли
И мноого игра с пистолет за горещ въздух и търпение...
На моменти си мислех, че трябваше просто да ги пръсна и тях, но се успокоявах с мисълта, че съм си спестил мнооого шкурене :mhihi

Едит 168:
Това за таблото си го мислих, ама смятам да сложа плазмени циферблати и хром рингове и тогава.... Иначе на тая зеленария няма да си личи много.... Поне аз така виждам нещата


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот mitice » Пет 18 авг 2017 6:37


Да добре,че си се усетил за грешките.Другото е,че не трябвало копчето за светлини да боядисваш :)


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Пон 09 окт 2017 11:24


ДУ, пустиняци... оп... тва е друга тема :mhihi

до сега съм направил само леки козметични промени, а междувременно ми излезнаха някои 'проблеми' по неща, които така или иначе имах за цел да... променя :cool

21556008_10209801333944012_1214827146_o.jpg


оправих (почти) простотията, която сътворих на панела за климатика :icon_lol тия дни ще ги мина всичките детайли наново - понеже не ми харесва финалният резултат.

DSC_0098.jpg


Не използвам радио, а и антентата не ми работеше правилно... + че много ме дразни как на повечето стари коли им стърчи няква 3 метра антена и изглежда като количка с дистанционно :mhihi та "монтирах" декоративна такава.... ии дупката в тавана запълних с парче пластмаса и силикон (ше ме биете :mhihi )

За тези, които не са се сблъсквали с тая "мъка" - за махането и подмяната на антената, най-отзад на тавана (независимо седан, хечбек или комби... правил съм го и на трите) махате само задната лайстна и лесно се достига антената - има винт, който се развива с ръка... няма нужда да се маха целия таван и да се ползват инструменти :c020

DSC_0090.jpg


затъмних фаровете и халогените :rolleyes с трансперантен спрей.
Фара вдясно е след една ръка, останалите са по 3.

DSC_0092.jpg


Крайния резултат - изравнени


DSC_0097.jpg


и нагледно :twisted
Диодните габарити които взех са малко ташак и без да са затъмнени фаровете, но за момента само такива имаха :neutral
На тъмно фаровете светят прилично, имайки на предвид, че съм с гадни крушки в момента :th_up

ПС: имам такива H4-ки 2, ако на някой му се занимава да си ги слага - мога да му ги дам :smile
Стават само за дневни светлини... в тъмното няма да осветяват кой знае колко.
Нито на фаровете, нито на халогените могат да ми влезнат без да разбия малко рефлектора, или да сваля стъклото... на мен лично не ми се правят тия процедури :mhihi


От както взех колата имах подозрения, че има някакви проблеми в турбото... иии наскоро разбрах, че съм бил прав... има пукнатина в корпуса и почна да хвърля масълце :biggrin
Резултатът от чЕп тюнинга, който кара турбината да пренадува... и останалото е физика :biggrin
Наред с турбото се оказа, че има лек луфт в диференциала (отново, явно резултат на по-голямата мощност която му се подава в повече, от колкото е предвидено за него), който няма как да се отсрани, или няма да е толкова изгодна инвестиция, при положение, че за същите пари (за труд и части) мога просто да го сменя... за момента може да се кара безпроблемно, но скоро ще й предстои замяна на въпросните части.
ТА... чувАл съм, че хората си слагат турбини от Мерцедес или БМВ (дизели, разбира се), но до там... ще е въпрос, който ще дискутирам и с майстора, който ще прави въпросната манипулация, но като цяло питанката е - освен диф, дюзи и евентуален ремап - други пинизи трябва ли да се правят? :gruebel


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот mitice » Пон 09 окт 2017 12:03


Я са кажи тия дръжки на вратите за копчетата за ел стъкла откъде взе тоя пиано лак или боя или както се води :D че аз се чудя моята 3ка как да я направя имам карбон фолио и се чудя него ли да сложа или да направя е пиано лак или направо да направя половината салон бежов (поне пластмасовите части)

От БМВ доста турбинки стават (и то не много скъпи ) От мерц може да вземеш от някое е Е клас ТД е250 3000 кубика им не са им лоши турботата/


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Пон 09 окт 2017 12:40


с гадно китайско фолио го направих, което струва с 10 лева по-малко, от колкото ако си бях взел читаво :mad
Дръжките също ще ги направя с боя, понеже в момента са безобразно измачкани, въпреки че ги бях направил перфектно... просто лепило по самото фолио почти нямаше и до скоро се държаха на подгъвите които бях направил по краищата... ма и то не е вечно :neutral

иначе ги бях направил с фолио черен сатен + лак отгоре допълнително да заздрави положението (реално не ми беше цел да бъдат лак).

Останалото (както и дръжките тия дни) съм го правил със спрей черен лак 4 ръце и безцветен лак 6 .... нещото което разбрах е, че въпреки че изглежда и се усеща изсъхнало.... боята си трябва да постои 1-2 дни преди да се сложи лака.... щото всичко изглеждаше ок вечерта, когато ги боядисвах, но на сутринта лака беше пропил в боята, която след 4 слоя - само горния е изсъхнал адекватно... навътре още са били влажни, в резултат на което лака е пропил :banghead

спрея, който използвах за хромираните детайли е този и при него е същия филм... стои като пластелин първите 1-2 дни и после се втвърдява... аз исках да го лакирам след като е "изсъхнал" и ставаше отвратително тъмно сиво, след което трябваше да пръскам пак хорм... и станаха повече слоеве от колкото трябва, съответно и бавното съхнене... въздуховодите ги пръснах веднъж (една ръка) не много обилно... не си играх да се мъча да ги лакирам и за една вечер бяха сухи и не се размазваха.


ПС: преди каквото и да е - на пластмасовите детайли задължително една или две ръце грунд за пластмаса... така си бях изпляскал решетката директно с боя и после се напука, та я правих наново ... по правилния начин :mhihi


ППС: целта ми с турбото не е просто да го подменя, а да вдигна и мощноста с едни... 20-30 кончета, надявам се се подразбира :biggrin което съм почти убеден, че с едното голо турбо няма да стане :mhihi


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот mitice » Пон 09 окт 2017 14:13


Ако сложиш от 3000 кубика ТД мерц ще ги вдигнеш и още как.

А панела за парното гадно е станал с тая боя .Понеже има неравности и като ги е закрила боята стой гадно.Тряя измислиш нещо.Тва грунд за пластмаса ще ги имам в предвид (че бях намислил 1 решетка :Mr Green Fun )добре,че ми каза.


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Пон 09 окт 2017 14:31


наживо не е толкова отвратително :icon_lol

Иначе стана малко... странно размазано защото го пръсках върху сивото с 5-те последни пръски, дето останаха от последния спрей :screwy
Сега ще шкуря всичко наново и ще си ги оставям по 1-2 дни да си съхнат преди 1500-те ръКИ лак :icon_lol


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Вто 17 окт 2017 14:13


крушките ги пратих вече :smile

днес видях, че ми е останало едно такова панелче за климатика на б3-ка или поло 6n........ mk3.... бали го то 94-та нататък :mhihi ако на някой му трябва - да драска :th_up

само външния панел е, без копчетата и врътките


Cakicha
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 13 окт 2008 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Разград

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот Cakicha » Вто 17 окт 2017 16:17


Виж сега, можеш всяко едно турбо да сложиш, НО от там нататък смесите трябва да оправиш. Колата лека полека си става супер. Ако ги оставиш тия никилирани духалки, сложи едни рингове на километража. Да се получи някакъв синхрон ми е думата, ама мен ако питаш върни им основния цвят с един матов спрей.


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Вто 17 окт 2017 16:43


в BK Tuning ми казаха, че директно са спрели да ги произвеждат тия рингове :neutral

за смесите и корекциите по горивната и изпускателната система има кой да си играе :biggrin
Идеята е ако евентуално я засиля към 130-тина кончета трябва ли някакви допълнителни интервенции да се правят по самия двигател за да се подсили...
Да не направи и той като стоковото турбо, което са го накарали да вади повече от колкото... явно може :mhihi


фаровете по между другото преди да ги затъмня, понеже се бяха набили с прашоляци отвътре (поради неналичието на капаци.... и тая грешка оправих) трябваше да ги позамия :biggrin
иии малка част от покритието на рефлекторите се обели :neutral
видях и че едната фасунга на габаритите не прави хубав контакт, понеже е сцепена пластмаската и не държи металните планки хубаво... с една дума почнаха да ме дразнят яко :icon_lol

Та съм пред естетическа дилема дали да му не шибна едни такива очички :rolleyes (и те затъмнени, разбира се :mhihi ) и моите да ги дам на някой, който иска да си ги рециклира :smile
Или да не прекалявам с простотиите и просто да си ги рециклирам :icon_lol


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Чет 14 дек 2017 13:22


такаа

тия дни бях продуктивен :biggrin

купих колата със счупен корпус на дясното китайско огледало... един черен джиБ в последствие ми отнесе самото стъкло... след това от ... един немалко популярен сайт за авточасти ми объркаха модела за пореден път (за тях е "тройка" за мен и за склада е B4, и всеки път от там пращат неща за B3, щото те им подават такава заявка) и огледалото... падна :question
ТА реших, че е по-евтино и изгодно да си закупя ( :mrgreen ) 2 огледала от морга със все корпус и жила, да ги изжула и боядисам.... в БЯЛО :screwy

DSC_0112.jpg

DSC_0110.jpg

DSC_0128.jpg


пробвах... нещо малоумно :screwy ии буквално в същия ден го върнах както си беше :icon_lol

DSC_0130.jpg
:mhihi :mhihi :mhihi

следва продължение...



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: pac_man и 3 госта