Passat b4 1.9 TDI - безславен край, на един проект в зародиш

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Съб 13 май 2017 17:44


Водния дух1 написа:и си свиркай...


Не мога :mhihi

Днес пробвах да пригодя Спиралния кабел и жиците за клаксона от оригиналния волан... без успех




Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Вто 30 май 2017 11:43


по-миналата седмица колегата petrushkov накара волана да пропее с нежност и финес (верно трябваше да го документираме) :mhihi

уви онзи ден единия амортисьор се разпищя, та чак изтърва..
влезнахме във бокса, вдигнаха я на стенд и от там се видя как евтиното излиза скъпо :Mr Green Fun
освен амортисьорчетата излезна демпферна шайба, лагерчета и тампон на двигателя... погледнах гърнето как му е сложена """"права генерация""""" (някви чогунени тръби заварени една с дгура супер скандално), ама това по-нататък... :neutral

та тая седмица съм с кракомобила :Mr Green Fun

снимка за възпоменание преди сервиза :mrgreen
Прикачени файлове
DSC_0001 (1).JPG


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот Xaxy » Сря 31 май 2017 0:17


Нема се кахъриш братле,кефа цена няма ше я оправиш. Как я накара да пропее,че на колегата неще да свирка нещо.


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Сря 31 май 2017 16:05


А... не се кахъря, нормални неща са това :th_up пак казвам... очаквал съм много повече поразии, при условие че съм я взел за доста под 2000 лева :wink

Нашия човек се оказа по-бърз и от колкото сам очакваше, та ми я върна още снощи :beer

Направен е реглаж на предницата, пристегнали са болтове и чарколяци, които са били или неправилно монтирани, или просто са се разхлабили :rolleyes но здрави все още :bowdown .
Резултата от тая работа е, че сега волана ми седи накриво :Mr Green Fun та по-късно ще го щракна и ще обясня кое, защо и как е направено.

Измиха ми двигателя, понеже имало стар теч на масло и все още като се загрее се втечнява, капе и само лъже, че има теч сега... при положение, че всички течности си стоят на същото ниво.

Сега трябва евентуално да си сменя пластмасовите тръби към турбото и задължително вакуумните маркучи, че са от миналия век :mhihi
Все манипулации, които мога вече и сам да се справя :biggrin

Иии най-накрая да стигна до издирването на седалки (кожени) и кори (задължително с дупки за колони, ако ще и от плюшена да е... тях мога сам да ги направя) :twisted

Говорих с няколко тапицера, искат ми по 800-1000 лева за труд :screwy


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Чет 01 юни 2017 9:51


Такааа
Вчера, на националния стадион някакъв ми е направил това

DSC_0025.jpg


Колегата (с Опел) да е жив и здрав, и дано никога не му се налага да ме среща :beer

Относно волана:

_20170601_102410.JPG


Тези планчици трябва по принцип да са вързани към един двоен кабел.
Понеже при мен медният пръстен е от зад на пластмасариите, а на б5/5.5 е в самия волан (както се вижда), за да стигне сигнала до кутията отзад - се извива тази планчица да опира в корпуса на волана.

_20170601_102547.JPG


Въпросната кутия :)

_20170601_102526.JPG


Трябваше да се пробие волана, за да може да се закрепи към него (и понеже болчетата дойдоха къси, допълнително издълбахме корпуса за да стигат :mhihi)

_20170601_102547.JPG


Да бе, ама стърчи и стърже :cry


Изображение

Кабел от стари слушалки + изолирбанд = няма вече допиране и стържене :mhihi


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Нед 04 юни 2017 20:58


:redface

Взех си китайско подлакътниче :redface

DSC_0040.JPG


"фиксирах" го по пернишки :mhihi (иначе щеше да бяга наляво-надясно)

DSC_0035_LI.jpg


разпробих му дупки, за да го фиксирам и по релсите

DSC_0034_LI.jpg


е*ах му мамата отдолу на крепежа :mhihi

DSC_0036.JPG


иии резултатът :c010 :icon_lol

DSC_0039.JPG


Останаха и някакви крепежи, които са за заоблени барчета... ако на някой му потрябват, евентуално за нещо.... мога да му ги дам

Изображение


Едит, че да не си оспамвам сам темата :mhihi

Днес след техническия: :love.vwclub

Изображение


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот petrushkov » Пет 09 юни 2017 10:06


Сега остава да се намерят правилните накрайници на лентовия кабел и да възтановя и възглавницата на волана :) (да не ти се налага, но по добре да я има ) А може и на някое глухо и остдалечено място да настроим свирката със възможно най сташни звуци :))


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Вто 13 юни 2017 7:03


petrushkov написа:Сега остава да се намерят правилните накрайници на лентовия кабел и да възтановя и възглавницата на волана :) (да не ти се налага, но по добре да я има ) А може и на някое глухо и остдалечено място да настроим свирката със възможно най сташни звуци :))


аз... се позаинтересувах какво точно искаш да направиш и съответно дали и аз мога да се справя с начинанието :icon_lol
Обаче моята бибитка е нискочестотна тип охлювче ( цък ) и май не подлежи на такава манипулация :rolleyes


N_F_B написа:човека каза, че нещо като я заключвал - вместо да се вдигат (ако са открехнати) - те слизали надолу, та ще ходя и на жичкаджия да видим като цяло мрежата, че си има някои неадекватности (чистачките и светлините в купето основно).


относно това.... мрежата си е ок... взех нови лостчета за мигачите и чистачките от колегата bratho :beer и проблема с чистачките изчезна :smile
На старите ми правеше впечатление, че нещо прекалено леко се движи за стар немски автомобил :mhihi
Само дето бутона за MFA малко не дава добър контакт и трябва да го бия... нежно... за да заработи :mhihi
та ще видя от моите някак да го монтирам (естествено ще кача и снимки на трансплантацията :icon_lol )

А това, което се случва със светлините в купето и падането на стъклата се оказа по-тъпо и от мене :icon_lol

От лявата страна липсват и на двете врати палчетата (нямам идея как по дяволите се нарича тая част :mhihi ) които индикират за отворена врата.... не знам защо немеца го е измислил да ти покаже, че не ти е затворена вратата - да падат стъклата, като заключваш... но е така :rolleyes

Тия дни трябва да се видя с един младеж, къде му умря b3-ката и сме се разбрали да му взема ел пакета (кабели, модули - све) ... съответно - и от там снимков материал :biggrin

Edit (ей не се спрях :mhihi ):

Смятам да сменям и тия грозни daylight светлини (не мога да ги махна, защото трябва да взимам нова броня, нова боя... рано ми е още за толкова екстри :icon_lol )
Предложения какви и евентуално как да ги сложа...
върти ми се в главата, че за да не е толко сиганско, както е сега (седят супер неестествено с някакви видии отгоре :no ) - трябва да режа бронята, ама май няма друг начин :neutral

отблизо:
IMG_20170605_100129_650.jpg


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот mitice » Вто 13 юни 2017 9:07


Абе не е чак толкова зле колкото си мислиш,че е :D


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Сря 14 юни 2017 13:10


На снимки явно изглежда яко, ама на живо като го гледам и плача всеки път :icon_lol
Гледам колкото се може по-рядко да минавам отпред :icon_lol

Замислям нещо от тоя род :rolleyes

Изображение

Да са на същите места, само че ще трябва да режа бронята :confused
Иначе - дупки от видии, лепило, силикон... мизерия яко има отдолу под старите :neutral

Вчера ме вдигнаха от Националния заради Бербо :mhihi

Иии ми позиционираха колата ВЪВ ей това дърво :eek
DSC_0059.JPG


Нямам нито една драскотина и ми е малко непонятно как им се е получило да ми я хвърлят така там с паяк :gruebel :icon_lol


ъъ да... имам си ново поражение от миналата седмица :mad
DSC_0042.JPG


Съдейки по отломките, които имаше до ПРЕД колата - някой си е минал пичовската с 40-50 и му е дремело на :a045


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот mitice » Чет 15 юни 2017 14:23


Паяк ти я вдигнал колата?Че кво търси там в тия храсти не ги ли прибират на специални паркинги колите?


petrushkov
Мнения: 317
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:41
Автомобил: VW T4 1996
Двигател: AET
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот petrushkov » Пон 26 юни 2017 14:23


Здравейте колега :)
Малко бях в отсъствие :( Необходим накрайник/жак за лентов кабел на от каквото е волана ... май шаранче, накрайник за пасатор от лентовия към колонката,и един идиот (човек с идеен подход) който да направи стария лентов от волана към колонката.


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот mitice » Пон 24 юли 2017 20:10


Колега и аз съм взел дневни светлини Обааааче са лед не са диодни и се лепят за бронята а жиците ходят под номера и през дупките през решетлата до вътре ще ги прекарам без да дупча :D. Аз ще си ходя да прибера утре надявам се ,най новия член на семейството - голф 3 europe :d .И ще мъдря да сложа подлакътник и аз като теб та се чудя от къде.


Потребителски аватар
N_F_B
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 15 мар 2017 17:27
Автомобил: Passat B5 5
Двигател: AMX 2003
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот N_F_B » Вто 25 юли 2017 10:28


бееме малко на моренце :beach

_20170719_123815.JPG


_20170719_123737.JPG


IMG_20170719_145532_874.jpg


шибнах нови стикерчета :rolleyes и мисля да спирам вече :confused :icon_lol

IMG_20170713_174258_801.jpg


а да и задната чистачка махнах, шотооо моторчето се разпадаше в кората :mhihi
оставих му пластмасовото.... уплътнение? маншон? уйнята дето стои върху винта към моторчето :icon_lol увих го в изолирбанд :Mr Green Fun и резултата е на лице :mhihi (временно решение е, надявам се :rolleyes )

учих жената да кара :biggrin

IMG_20170717_194427_662.jpg


и изядох 2-3 обстойни проверки заради аксесоарчето, дето си возя на седалката :icon_lol

Изображение

mitice написа:Паяк ти я вдигнал колата?Че кво търси там в тия храсти не ги ли прибират на специални паркинги колите?


От националния стадион не ги прибират :smile обаче когато го затварят за събития - изнасят колите, които са още паркирани там (по принцип към 8-9 на предния ден го правят и няма много коли, ма тогава трябваше извънредни да карам и те така :mhihi )

petrushkov написа:Здравейте колега :)
Малко бях в отсъствие :( Необходим накрайник/жак за лентов кабел на от каквото е волана ... май шаранче, накрайник за пасатор от лентовия към колонката,и един идиот (човек с идеен подход) който да направи стария лентов от волана към колонката.


все още нямам никаква идея от какво е :confused видях всякакви голфове, пасати и шарани... ми не е същия или техните са били сменяни :rolleyes
реално кабелчето от моето ставаше, ма се ядосах за клаксона и че стърже и затова ги изкормих :mhihi
Та сега ще търся волан от б4 от много акъл :worry2

mitice написа:Колега и аз съм взел дневни светлини Обааааче са лед не са диодни и се лепят за бронята а жиците ходят под номера и през дупките през решетлата до вътре ще ги прекарам без да дупча :D. Аз ще си ходя да прибера утре надявам се ,най новия член на семейството - голф 3 europe :d .И ще мъдря да сложа подлакътник и аз като теб та се чудя от къде.


Махнах ги моите... иии не е толкова зле положението :rolleyes като ги снимах не бях измил лепилото

Изображение

на мигачите ми стъклата отпред бяха счупени (така я взех колата) и влиза вода вътре :mad
бащата ми даде тоя мигач отдясно и го пръснах със спрей да видя дали ще пасне на рефлектора (от край време не ме кефи всичко да е бяло)
и как го смених - фасунката се откъсна със все клейми и всичко... погледнах вътре - ръжда си е'е макята :confused
Сега си поръчах 2 нови със фасунките.
Ееевентуално може да се опитам да направя клипче как се случва пръскането с обикновен матиращ спрей така че хем да е черно - хем да пуска светлината достатъчно

аааааа да.. за подлакътника - аз моя го взех от Илиенци (не ме убивайте xD ), иначе ако не си от София - пробвай в OLX, евентуално


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Passat b4 1.9 TDI - едно добро начало, за един (надявам се) добър проект

Мнениеот mitice » Вто 25 юли 2017 11:22


Бая далечко сам от софия :D аз.Днеска бях да си прибера 3ката уникална е за мене.Много хубава.4 ел стъкла (3 бацащи) и е с махагон вътре (италиански внос пише Total 135 000 ако е вярно идеал )Човека вика,че фабрично била така с махагона ама нещо не ми се вярва,но както и да е хубаво стой.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: artyom и 27 госта