Golf MK2 "Чичо Гого"

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Golf2_kn
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 23 фев 2015 14:13
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: EZ 1991
Контакти:

Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот Golf2_kn » Нед 23 апр 2017 8:39


Здравейте колеги, дойде ми музата да споделя с вас "кефеца" който изпитвам от моя автомобил. Заглавието подсказва! :) Това е VW Golf MK2 Cl, 1,6EZ с небезизвестния карбуратор Пиербург 2е2.
Ще започна с малко предистория, колата я имам от около 4-5 години. Трябваше ми кола с която да си пътувам за работа. Мой роднина ми предложи да ми отстъпи старото му голфче, защото вече не го ползва, а му се свиди да го даде за вторични. Трябваше ми кола и се съгласих с предложението. Все пак знаех,че голфчетата се славят със своята здравина и практичност. Първоначално нямах никакъв интерес към нея. Тя беше просто за да мога да ходя на работа. Вземайки я установих,че няма спирачки и работи на три цилиндъра. Тогава не ги разбирах много механиката или просто не ми се занимаваше... закарах я на майстор, каза, че е възможно да е нагорял някой от клапаните и да му я оставя. След ден ми се обади и каза да дойда да си я взема...била готова. Отидох и с недоумение го попитах какво и е било, мислейки че ремонта ще отнеме повече време.За моя изненада, той каза,че не е била първоначалната диагноза.... :eek Еднопосочния клапан за сервото с маркуча,който осигурява вакум, липсвал и от там спирачки "йок" и закашляне, прекъсване. Не знаех ролката и ремъците в какво състояние са и му казах да ги смени. В края на деня, пак бяхме на пътя. :D Постепенно с времето се запалих, голфа имаше чар, а и не беше за изхвърляне."любов ша знаеш". :love.vwclub
Започна се: Стартирах търсене за ГТИ пакет. Мина доста време, това което намирах не ме устройваше, като цена или като състояние. Сами знаете, оригиналното е си е оригинално. Братята китайци правят, но пластмасата е твърда и чуплива. "нестаа!" Търсенето даде резултат. Намери се в покрайнините на София в едно селце. Продавача каза, че не му се занимава да ги сваля :eek :eek и ако искам да отида до тях и да си ги сваля. ОК :11 :11 това и чаках. Отидох и си свалих праговете и веждите. Бяха в окаяно състояние, но цената беше прилична на фона на всички останали. След това малко кит за пластмаса, шкурене и бъмпер боя и бяха като нови. Сложих ги!!! "Кефец" Обаче какво липсва, а да червения кант на решетката.... първоначално го направих с винил, предварително изрязан с точната дебелина. Получи се добре, винила обаче след време изсветля :banghead . Една хубава предвечер по сумрак в мазето ми .... облепяне, пръскане, съхнене, втора ръка и о!!!, ето, решетката е готова. След това затъмних задните странични и задното панорамно стъкло.С това все още експериментирам. Видове фолио, пропускливост и т.н. Известно време след това само карах и не правех нищо по колата, само текущи малки ремонти и обслужвания. Просто и се наслаждавах. Ето и малко снимки, че май ви омръзна от моето "бръщолевене" :h020 :Mr Green Fun Джантите от снимките са BBS RZ 15", но за тях по късно. Има още какво да Ви разкажа, но за сега това... нямам време.
Прикачени файлове
DSC_0002 copy.jpg
DSC_0029copy.jpg




Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот plamen-roni » Нед 23 апр 2017 9:12


Изгледжа добре , браво на теб че си го спасил от ръцете на вторични !


Потребителски аватар
Golf2_kn
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 23 фев 2015 14:13
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: EZ 1991
Контакти:

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот Golf2_kn » Нед 23 апр 2017 9:26


plamen-roni написа:Изгледжа добре , браво на теб че си го спасил от ръцете на вторични !

Благодаря! :th_up


Потребителски аватар
plamen-roni
Мнения: 682
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 20:19
Автомобил: SEAT EXEO TDI
Двигател: CAGC-2010
Местоположение: Варна

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот plamen-roni » Нед 23 апр 2017 14:54


Винаги съм харесвал изчистена визия с красива джанта


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот mitice » Нед 23 апр 2017 19:15


Супер е ,но не бих казал,че не разбираш :D от коло/механика :d


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот Voluminer » Нед 23 апр 2017 20:15


Много красива двойка!Браво! :th_up


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот Водния дух1 » Вто 25 апр 2017 17:21


Отде ги вадите тия коли веее???!! Направо се кефя като видя някоя 2ка в такъв прекрасен вид.


Потребителски аватар
Golf2_kn
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 23 фев 2015 14:13
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: EZ 1991
Контакти:

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот Golf2_kn » Вто 25 апр 2017 20:57


Здравейте колеги, ето и още една порция истории от мен. :)
Слагайки ГТИ пакета, отпред забравих, че голфчето си остана със стария лип (по-тесния). Потърсих в сайтовете за тунинг и поръчах един. Пристигна и още с взимането му, разкарах стария и сложих новия. След половин година дойде зимата и го "отнесох" :banghead :banghead , не се отказах, поръчах си друг отново :Mr Green Fun . Освен външния вид, започнах да се грижа и за вътрешността на колата. Оправих спирачната система, нови спирачни дискове с накладки отпред и барабани и накладки отзад, спирачни маркучи, нова помпа, нова течност и те така!!! "сейфти Фръст" :Mr Green Fun :Mr Green Fun
Дойде ред и на карбуратора. За него,трябва да си кажа, че доста информация прочетох. Изкълвах темите във форума и в руските сайтове.... Така добре подготвен го свалих и разглобих на части. Почистих го добре и подмених гарнитури, платна, вакумни маркучи, изнамерих втора употреба работеща термо ампула. Трябва да призная, че карба не е толко сложен колкото изглежда, но трябва опит с него. Естествено подмених и тампона на смукателния колектор с нов. След така описаният ремонт колицата бе "пей сърце".
Прикачени файлове
11.jpg
Оглед на вакумите
IMG_20141219_145037.jpg
Подготовка за разглобяването
IMG_20150113_201257.jpg
Вечерта преди да счупя ножа на предната броня :)))


Потребителски аватар
Golf2_kn
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 23 фев 2015 14:13
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: EZ 1991
Контакти:

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот Golf2_kn » Вто 25 апр 2017 21:21


След подобряването им с релета и нова инсталация с нови крушки (30%) повече светлина, това беше следващата ми приумица. Мисля че се получиха добре.
За кратко бях с тях. Същите бяха сменени със заводски потъмнени кристални фарове с кръстове. Класика!!! :)
Малките халогени в средата на решетката също потъмних с фолио за фарове за да бъдат еднакви с другите. Снимки по късно и на тях.
Прикачени файлове
IMG_20160607_134959.jpg
IMG_20160607_134955.jpg


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 25 апр 2017 23:14


plamen-roni написа:Винаги съм харесвал изчистена визия с красива джанта

:th_up И аз, но като гледам тия "рицарски" ефекти по фаровете......май ще остане само с красивата джанта.
:c010


Потребителски аватар
Golf2_kn
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 23 фев 2015 14:13
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: EZ 1991
Контакти:

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот Golf2_kn » Сря 26 апр 2017 8:09


polovera_9n3 написа:
plamen-roni написа:Винаги съм харесвал изчистена визия с красива джанта

:th_up И аз, но като гледам тия "рицарски" ефекти по фаровете......май ще остане само с красивата джанта.
:c010

Здравейте група, както писах по горе, тази приумица бе проба и бързо ми омръзна. Беше доста отдавна... :a045 Ще се радвам повече хора да четат внимателно това което пиша. :beer :th_up . Ето и следващата визия в снимки точно както бях обещал :)
Прикачени файлове
IMG_20170426_083336.jpg
IMG_20170426_083359.jpg
ВЕЧЕ С ФОРУМНА ТАБЕЛКА ЗА НОМЕРА
:love.vwclub


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот Sonny_89 » Сря 26 апр 2017 8:25


Чичка ама лачен :Mr Green Fun


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот beuchat » Сря 26 апр 2017 10:01


6 точки е двойката.Радвам,се че се правят все повече двойки,че да не съм един от малкото :mhihi .


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот stefan4o » Сря 26 апр 2017 13:00


Браво, а защо й криеш номера? Да не ти я краднат ли? :gruebel


Потребителски аватар
Golf2_kn
Мнения: 11
Регистриран на: Пон 23 фев 2015 14:13
Автомобил: VW Golf MK2
Двигател: EZ 1991
Контакти:

Re: Golf MK2 "Чичо Гого"

Мнениеот Golf2_kn » Сря 26 апр 2017 13:20


stefan4o написа:Браво, а защо й криеш номера? Да не ти я краднат ли? :gruebel

Не, просто съм мнителен към интернет, разбирай чешит :screwy Колата е реална. :cool



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта