VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
victor92
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 29 май 2016 0:10
Автомобил: VW Jetta 2007
Двигател: TDI BXE

VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот victor92 » Сря 14 юни 2017 19:39


Здравейте на всички и от мен! :smile

От доста време само следя и чета из форума, това е едва вторият ми пост, но все отнякъде трябва да се сложи начало на VW форумството ми!

Искам да ви се похваля, че от 3 седмици някъде сбъднах мечтата си - да притежавам собствен автомобил. И то не какъв да е VW, а именно - VW Jetta MK5, 1.9 TDI, модел 2007 година. Тогава в далечната 2007 година бях може би 8 или 9 клас и по някаква странна и необяснима до момента причина се запалих точно по този VW. Дали попаднах тогава в сайта на VW в раздела на седаните или просто видях някаква реклама в нета, но изключително много се впечатлих от точно този модел. Чувството е странно - да имаш и да караш колата, за която си мечтал. Аз съм от този тип хора, които като си набият нещо в главата и го следват до последно. И неслучайно много хора са ми казвали: "Стига с тая Джета. Само Джета та Джета ти е в главата...". Но аз не съжалявам! Превърнах моята мечта в спомен. Все още се чувствам малко странно на моменти. Това някак си не е просто "Голф с багажник". Доста често като отключвам колата с дистанционното и си мисля: "Мамка му, наистина ли това е реалността? Не сънувам ли...". Но като се кача и като завъртя стартера и разбирам, че не просто е реалността, а че превърнах мечтата си в един красив спомен. Не знам какво повече да напиша, радвам се, че във форума има свестни хора, които разбират доста неща и със сигурност ще имам доста питанки в бъдеще за това и онова, но като цяло мисля да я оставя в натурален вид. Не съм по тунинг елементите или чипосването, както и по лъскавите спортни детайли. :smile

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение




Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот Voluminer » Сря 14 юни 2017 19:45


Здравей и добре дошъл.Да ти е честита джетата,дано нямаш никакви проблеми с нея и стрелката на резервоара все като на снимката да седи. :wink


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот goppa » Сря 14 юни 2017 20:04


Важното е стрелките по таблото да сочат нагоре :mhihi .
Честито, и много безаварийни. :th_up


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот Sonny_89 » Сря 14 юни 2017 20:06


Честито! Страхотен автомобил и адмирации за упоритостта :th_up


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот Водния дух1 » Сря 14 юни 2017 20:50


По-добре казано-мечтата в реалност! Карай си джетката със кеф и удоволствие!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12790
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 14 юни 2017 21:13


Честито, и много безаварийни км.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 15 юни 2017 5:54


Честито колега, със здраве да я караш. Много е хубава колата, имам приятел с точно такава- кефя и се много когато я карам и когато се возя.... :beer


Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот Sarafov_03 » Чет 15 юни 2017 20:43


Когато я продадеш, тогава ще е спомен, сега е реалност.


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1933
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот beuchat » Чет 15 юни 2017 20:53


Колега,вярно си смени заглавието,че в първия момент си помислих,че е станало нещо с колата...


Потребителски аватар
Dobsuna
Мнения: 38
Регистриран на: Пон 13 дек 2010 11:47
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател:
Местоположение: Bulgaria / Казанлък / Пловдив

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот Dobsuna » Пет 16 юни 2017 9:07


Да и аз така си помислих :) честита да ти е


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2164
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот buller » Пет 16 юни 2017 9:42


Честита да ти е, колега.
Грамотно написано, с желание колата да си остане като излязла от завода :th_up
Много безаварийни километри ти желая :smile


Потребителски аватар
victor92
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 29 май 2016 0:10
Автомобил: VW Jetta 2007
Двигател: TDI BXE

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот victor92 » Нед 27 авг 2017 19:08


Благодаря на всички за топлите думи и гостоприемството. Оценявам го! :smile

А сега една питанка - наближава зимния сезон. Вече си купих 4 броя зимни гуми Debica Frigo 2 (205/55/16). Тъй като в момента съм с лети джанти и имам само такива, ми се иска зимата да мина на железни. Просто от многото прочетени мнения и коментари из различни форуми, стигнах до извода, че алуминиевите са идеални за лятото и по-топлото време, но зимата не са за препоръчване най-вече, че при евентуална скрита изненада (дупка, бордюр или препятствие) могат много кофти да се прецакат - пукване, счупване, разпадане, че дори и тотална загуба в управлението на автомобил.

И тук идва интересната част - намирам много изгодна оферта за железни джанти, които се водят 16-ки. Собственикът заявява, че са свалени от VW Sharan. Започвам едно търсене и ровене в интернет пространството, но за съжаление не мога да открия универсален начин, по който да разбера дали тези джанти от VW Sharan могат да станат на VW Jetta.

Не искам да пускам нова тема за такъв тип въпрос, затова се надявам някой, ако види, нека да сподели мнение и опит. Съдейки по снимките на собственика, джантите имат 5 отвора за болтове, видимо биха паснали без проблем, но все пак ударете едно рамо как да съм сигурен, че всичко ще е точно. :smile


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот goppa » Нед 27 авг 2017 19:49


Отворите за болтовете и централния отвор са еднакви. Само изместването е различно. За Джета 2007 е ЕТ50. За Шараните е ЕТ 55. Вероятно няма да забележиш разлика.


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 668
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот jordan17772 » Нед 27 авг 2017 20:18


Ето номера на джантите 1K0601027AK03C,
1K0601027A03C. Разгледай ги и търси такива. Имат щампи vw audi.


Потребителски аватар
victor92
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 29 май 2016 0:10
Автомобил: VW Jetta 2007
Двигател: TDI BXE

Re: VW Jetta - превърнах мечтата в спомен

Мнениеот victor92 » Нед 27 авг 2017 21:46


Благодаря ви много, колеги! Страхотни сте, евала! :th_up Направо страшно ме улеснихте! :beer

Питанка №2 - друг казус:

Фабрично голяма част от моделите на VW имат зумер (пищялка или както там се нарича още), който сигнализира, когато не са поставени предпазните колани. И разбира се, на таблото светва червеното човече с колана. При мен, обаче това нещо не е активно и не работи. Противно на голяма част от собствениците на автомобили, аз искам да ме известява, когато не е поставен колан и "да пищи", докато всеки си щракне колана.

Бях попадал на видео клипове, които показват, че вариантите за "шунтиране" и "замлъкване" на досадната пищялка са два - или се издърпват определени букси под седалката или се манипулира софтуерно. След проверка на куплунзите под седалките, се оказа, че там всичко е включено. След това посетих по друг повод момчето, което се грижи за обслужването на автомобила ми и той посредством VAG COM кабел (или там както се нарича с точност), търси из менютата на VCDS, но не успя да открие такава опция.

Възможно ли е конкретно моят автомобил VW Jetta да няма такава функция фабрично или може би не сме успели да я открием из опциите на софтуера? Ще се радвам, ако някой отново сподели мнение! :smile



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта