VW Passat CC

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Nk4_88
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 15:11
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: 2010

Re: VW Passat CC

Мнениеот Nk4_88 » Сря 21 юни 2017 11:22


Направихме пълно обслужване на мадамата. Умишлено сложих по-евтини филтри, защото ще има смяна след 8000км. Маслото е Тотал 5w30. След като свалихме ремъците, ролките и водната помпа с изумление установихме, че те не са сменяни досега - цели 162к км. Бяха си оригиналните на ФВ. Отдолу е разхода Враца - Бяла Слатина. До Плевен разхода падна на 3.9 със същата зададена скорост. Уточнявам, че е по борд. :biggrin Иначе съм изключително доволен от возията, динамиката и удобството. Единствено ми се струва, че не е добре шумоизолирана, но не е болка за умиране. :)
Прикачени файлове
IMG_2776.JPG
IMG_2777.JPG




mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: VW Passat CC

Мнениеот mitice » Сря 21 юни 2017 14:22


Откъде ходи да го внесеш това CC и какви пари ти стъпи ?:)


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: VW Passat CC

Мнениеот Pet_rov » Сря 21 юни 2017 14:25


Ако беше прочел първото мнение на автора, нямаше да питаш откъде я е внесъл :c020


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Passat CC

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 21 юни 2017 16:18


Не съм сигурен,че Total 5W30 е правилното масло за този автомобил.


Nk4_88
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 15:11
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: 2010

Re: VW Passat CC

Мнениеот Nk4_88 » Сря 21 юни 2017 16:22


Швейцария. За цената ще кажа около 19хил. плюс-минус. :) Здравко, защо да не е? :) Аз съм повече от убеден, че това е маслото за автомобила, поне до 200хил.км. :) Говоря за качествата. Марката не я коментирам. Кастрол не сложих, защото пазара е залят с ментета.


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: VW Passat CC

Мнениеот mitice » Сря 21 юни 2017 18:47


Не е зле за 19.Нашите търговци искат повече тука .......... очевидно .А колко ти излезоха таксите по пренасянето и до БГ ?


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 330
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: VW Passat CC

Мнениеот genevaboy2 » Сря 21 юни 2017 19:22


Не мога да не се абонирам за темата !!!!!!!

Честито за придобивката колега, много се радвам че ЦЦ-тата са с едно повече във форума ! :love.vwclub :love.vwclub

Аз карам същата кола от 2011 година, в страната от където е внесета твоята !!! Подрoбна тема тук:

:link

Правилно си е малсото - 5W30, за марката му, всеки си избира сам. Моят майстор ми сипва Лики Моли, а за доливане, бях взел
Кастрол от тукашният WV дилър.

За ежедневна добавка - Bardhal BDC. На мене, леко ми падна разхода след като почнах да я сипвам ... :beer

Милиони безаварийнин километри и само гориво да и сипваш. :th_up :th_up :th_up


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: VW Passat CC

Мнениеот krraynov » Сря 21 юни 2017 19:34


Nk4_88 написа:... с изумление установихме, че те не са сменяни досега - цели 162к км. Бяха си оригиналните на ФВ. Отдолу е разхода Враца - Бяла Слатина. До Плевен разхода падна на 3.9 със същата зададена скорост. Уточнявам, че е по борд. :biggrin Иначе съм изключително доволен от возията, динамиката и удобството. Единствено ми се струва, че не е добре шумоизолирана, но не е болка за умиране. :)

Колега,
на тоя мотор ремъците и водната помпа и антифриза се сменят на 210 х.км, защото така е предвидено, а маслото в двигателя на всеки 30х.км...
Ако и майстора е бил изумен..означава че не се е занимавал с такива двигатели и евентуално не е добре запознат с тях - съветвам те да си отидеш където трябва, за да няма после последващи въпроси... Още повече че с тия ремонти кой където му падне се прекъсва всякаква история на автомобила във ФВ...
Разхода е такъв какъвто си го замерил, много са икономични точно този двигател и с това купе, ако не си падаш много по високите скорости :)


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 330
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: VW Passat CC

Мнениеот genevaboy2 » Сря 21 юни 2017 20:00


На моята кола, която е същата като на колегата пуснал темата, смених ремъка, ролките и водната помпа на почти 130 000км и 6 години. Годините дойдоха първи, но по спомен, моя майстор беше казал на 180 000 км, за километрите.

Мисля че колегата добре е направил че ги е сменил , поне по години, си е било време ... :th_up


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: VW Passat CC

Мнениеот krraynov » Сря 21 юни 2017 20:24


genevaboy2 написа:На моята кола, която е същата като на колегата пуснал темата, смених ремъка, ролките и водната помпа на почти 130 000км и 6 години. Годините дойдоха първи, но по спомен, моя майстор беше казал на 180 000 км, за километрите.

Мисля че колегата добре е направил че ги е сменил , поне по години, си е било време ... :th_up


Разбира се, не е лошо, само исках да кажа да не си мисли че интервалите и пробезите са като при по-старите автомобили - обслужването и смяната на маслата. Частите и периодите на профилактика са за Long Life период в сравнение с по-старите модели автомобили... Защото например видях че маслото колегата предвижда да го подмени отново след 8 х.км, при условие че може да кара до 30 х.км...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Passat CC

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 21 юни 2017 20:40


Иска да закръгли километрите при следващата смяна.


Nk4_88
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 15:11
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: 2010

Re: VW Passat CC

Мнениеот Nk4_88 » Сря 21 юни 2017 20:56


Здравейте! Маслото както каза колегата, ще го сменя след 8к км, за да закръгля километрите, а и ще сложа по-хубави масло и филтри. Сегашните ги използвам повече като "прочистване" ма двигателя. Колкото до ремъците и ролките, видях ги и да ти кажа, бяха си за смяна. Пистовия се беше понакъсал на няколко места, а ангренажния си беше позахабен. Ролките при въртене издаваха неприятни звуци. Аз си ги смених, за да знам че се качвам и карам спокойно. Колкото до скоростите - обичам да карам спокойно, но не прекалено бавно. 105-110км пак са в нарушение, но не е фатално. Разход 3,9 с нашата нафта... не можех да повярвам. Колата се държи страхотно на пътя!
Genevaboy, следя твоята Цецка от доста годинки. Много се радвам как се грижиш за колата си, сега разбирам защо. Просто не мога като я паркирам да не се обърна 1-2 пъти да я видя. Невероятен автомобил, пъргава, плавна. Мечта ми беше от години. Тази просто беше на страхотна цена, в България този автомобил не би струвал под 24-5хил. лв. Твоята Цецка има ли прибиране на страничните огледала, защото моята няма или поне не намирам как става? :( Иначе всичко друго си го има. Имам останала добавка, същата като тази, която ти каза - Бардал БДЦ, ползвах я на по-стария ми автомобил. Сега забравих да я сложа. Нищо, тъкмо ще сравня дали има разлика. :)


Nk4_88
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 15:11
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: 2010

Re: VW Passat CC

Мнениеот Nk4_88 » Сря 21 юни 2017 21:10


Забравих да спомена, че тези дни ще има пране на салона, след това пастиране. Трябва да влезем в максимална кондиция. :) След прането ще сменя въздушния филтър на купето. :)


Nk4_88
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 24 яну 2013 15:11
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: 2010

Re: VW Passat CC

Мнениеот Nk4_88 » Сря 21 юни 2017 21:12


Колегата, дето питаше за таксите - автовоза около 1000. Мито и ДДС също толкова. :)


Потребителски аватар
genevaboy2
Мнения: 330
Регистриран на: Вто 17 апр 2012 22:00
Автомобил: Volkswagen CC
Двигател: CUVC 2016
Местоположение: Конфедерация Хелвеция
Контакти:

Re: VW Passat CC

Мнениеот genevaboy2 » Сря 21 юни 2017 21:23


Колега,

И аз до сега съм така, от време на време се обръщам да си я гледкам, имам чуството че този дизайн остарява бавно ... :11 :11 :11

Не, и аз нямам функцията за сгъване на огледалата, и преди когато паркирах на улицата, си ги сгъвах сам ръчно, но пък това ме караше, всеки път преди да се кача и да потегля, да направя едно кръгче около колата и да погледна дали всичко е окей ...

Други дребни неща: ако колата е дошла при теб с Швейцарската винетка, не я свялай, валидна е до 31.01.2018, не се знае може да ти потрябва ако идваш към Швейцария, все пак 40 франка са си 2 уискита с кола в женевска дискотека .... :Mr Green Fun :Mr Green Fun :mrgreen :Mr Green Fun :mrgreen

За рамките на табелите, предната предполагам си я сменил, че е била много малка, за задната не знам, може и да е паснала ...
:love.vwclub :love.vwclub :love.vwclub

Последна промяна от genevaboy2 на Чет 22 юни 2017 0:49, променено общо 1 път.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта