Голф 5, 1,6 FSI

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
e_savov
Мнения: 0
Регистриран на: Сря 01 май 2019 12:16
Автомобил:
Двигател:

Голф 5, 1,6 FSI

Мнениеот e_savov » Сря 01 май 2019 12:35


Здравейте, от вчера съпругата ми е собсвеник на Голф 5, 1.6 FSI. Понеже за първи път ще караме такава кола, ме интересуват слабите места и това, което най-много ме интересува, е с какво масло се кара. Знам, че е 5/30, но по-специално за марката се интересувам, че е пълно с ментета. За момента съм се спрял на Кастрол и Мотул. Благодаря предварително. По късно, ще кача и снимки




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф 5, 1,6 FSI

Мнениеот stefan4o » Сря 01 май 2019 12:51


Вискозитета и ФВ-нормата са едно на ръка. А относно ментетата - никой не е застрахован от такива. За мен огромен недостатък е, че газовото е доста скъпо и нерентабилно да се монтира, понеже ще трябва доста каране, докато се "възвърне" инвестицията (неслучайно ползвам кавичките, досега не съм чул автомобил да е върнал пари на собственика си).


e_savov
Мнения: 0
Регистриран на: Сря 01 май 2019 12:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 5, 1,6 FSI

Мнениеот e_savov » Сря 01 май 2019 16:44


Че колата си е бирник, е ясно. За газ към момента не сме мислили. Първо ще се покара на бензин и след това ще мислим, тъй като на месец ще се минават около 1000 километра. А относно маслото, мисля да сложа Мотул, но не знам кой от всичките видове. Сега ги гледах и всяко едно тяхно масло има различна спецификация на VW



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта