Моят Mk1 "Дядото"

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
gar4o555
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 09 дек 2015 23:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Mk1 "Дядото"

Мнениеот gar4o555 » Пет 08 сеп 2017 11:07


Привет на всички. Поради една или друга причина не съм пускал ъпдейт скоро, но ето че времето за такъв дойде.

Първо, да благодаря на golfmk1 и Nasulov, наистина се оказа, че част от електрическите ми проблеми са заради кофти маса отзад в багажника (кабелната обувка беше буквално двойна заради ръждата по нея).

Относно мнението на Nasulov - да, замислях ъпгрейд, но до CE1 понеже вече придобих бушониера и окабеляването назад, както и напред до фаровете и мигачите, ще видим дали ще стане в близкото бъдеще.


Ъпдейт №1
Проимах и мигачи след като открих, че едно снаждано кабелче към аварийките просто се беше измъкнало от снадката.
Иначе фаровете ми продължават да бягат и понякога когато раздвижа един от сноповете зад бушониерата, леко -dimm-не единия, тръгне другия, въобще мазаляк.
Ето така изглежда една от буксите, която май няма общо с фаровете, но въпреки това изглежда плашещо:
20170904_204359.jpg


Ъпдейт №2

Набарах седалка рекаро от голф 2 и я монтирах на шофьорското място с малко убеждение (понеже е пасажерска). Резултата е следния:
20170831_130910.jpg

20170831_155148.jpg


Междувременно бях изкормил интериора, понеже ходих на оглед при тенекеджия, и можете да видите състоянието на легенчетата в краката на шофьора и пасажера - изкърпени, но тръгнали пак.

20170831_155153.jpg

20170831_155158.jpg


Ъпдейт №3

Вчера след разходка в час пик по центъра и позагряла след 90 градуса кола, радиаторчето на парното реши, че ще предаде богу дух, ще ми залее и изгори краката (понеже всичко по интериора е долу) ще залее и окабеляването, ще изпръска бушониерата, при положение че бях първа кола на светофара на ялта, откъм орлов мост наляво :D :D
А, забравих, най-тъжното е че не можах да я загася, завъртях ключа - нищо не се случи, и за да спра потенциален по-нататъчен демижд, трябваше да я задавя- на 4та с 10км/ч и спирачка, за да мога да спра все пак.

Познайте дали запали след това...

Следва продължение...




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Моят Mk1 "Дядото"

Мнениеот stefan4o » Пет 08 сеп 2017 13:07


Поздравявам те за упоритостта. Ще ти е нужен още доста голям запас от нея, за да направиш този скрапер хубав автомобил, приятен за гледане и каране. Стягай се в кръста. Ние от разстояние ще помагаме както можем. Само не ми казвай, че ти го продадоха за перфектен без ръжди?


Потребителски аватар
gar4o555
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 09 дек 2015 23:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Mk1 "Дядото"

Мнениеот gar4o555 » Пет 08 сеп 2017 13:53


stefan4o написа:Поздравявам те за упоритостта. Ще ти е нужен още доста голям запас от нея, за да направиш този скрапер хубав автомобил, приятен за гледане и каране. Стягай се в кръста. Ние от разстояние ще помагаме както можем. Само не ми казвай, че ти го продадоха за перфектен без ръжди?


О не, определено не беше продаден като перфектен, на място при огледа видяхме почти всички дефекти по купето. Електрическата част ме изненада с бързата си деградация и свинщината, която нямаше как да видя, без да разровя след като купих колата.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Моят Mk1 "Дядото"

Мнениеот stefan4o » Пет 08 сеп 2017 13:59


Да намериш автомобил на тези години, който да няма българска намеса по електриката или пък тя да е в перфектно здраве е много трудна, почти невъзможна задача. И аз като колегата от предната страница бих те посъветвал да намериш читава Мк2 дизел от последните моделни години и да изскубеш цялата инсталация, като си я наредиш после в твоето купе. Ще имаш доста повече поле за изява, понеже и моделите от средата на 90-те на ФВ ползват същата ЦЕ2.


Потребителски аватар
gar4o555
Мнения: 14
Регистриран на: Сря 09 дек 2015 23:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Mk1 "Дядото"

Мнениеот gar4o555 » Пет 08 сеп 2017 14:01


Днес понеже съм почивка, реших да отида до колата, и в този страшен пек, да се опитам да видя причината за вчернашната авария.

Ето го главния виновник:

20170908_141204.jpg


Огледах хубаво бушониерата, релетата и всички кабели отзад и за съжаление не успях да видя за някакви сериозни щети в следствие на изливането вчера.
Със съжаление констатирах само, че релето за подгревните свещи не цъка, по всяка вероятност и нафтовата помпа не качва, защото при опит за палене само върти стартера, с припомпване не се получава.

Единствено не пробвах да я запаля на бутане, но тъй като съм сам и вън е доста горещо, ще го оставя за някой друг път.

Засега е това, говорих с жичкаджия днес, и другата седмица като взема заплата я оставям при него, с надеждата след одирането на кожата ми, да не стигаме до кокал... :banghead
(Иска ми се много да опитам сам, но нямам нужните познания и умения, така, че ще оставя работата в ръцете на специалист (уж)) :bishop



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта