VW Passat B3 1988 седан, 1.6 карбуратор - Белия лебед...

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
walkabout
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 02 мар 2011 1:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

VW Passat B3 1988 седан, 1.6 карбуратор - Белия лебед...

Мнениеот walkabout » Пон 28 авг 2017 11:20


Здравейте и от мен!

Отдавна чета теми за пасати във форума и се престраших най-накрая да се включа и аз. Това е първата ми кола, но любовта е вече голяма и не можем да се разделим с нея :mhihi

И така колата е закупена от мен и жена ми през 2011 от съседите ни, които решиха да се разделят с нея.

IMG_20170826_111453_1-1~2.jpg
Това е снимка от скоро. Общо взето нямам много снимки на колата от онези години.


Пасаторът е 1.6 чист карбуратор с код на двигателя 1F, ако не се лъжа, 72 к. с. с обикновена газова уредба BRC, монтирана в Италия през 1998 година. Нивото на оборудване е CL и единствените "екстри", които колта има са халогените в предната броня. Няма климатик, няма ел. огледала, ел. стъкла, няма централно на задните врати и НЯМА хидравлика на волана :11

Когато я взехме, беше на 153 000 км. Нямам представа реални или не, но вече аз съм и навъртял 75 000. Разбира се, имаше много проблеми, които постепенно взехме да оправяме - нов радиатор, нова спирачна помпа и редовно взимахме разстоянието Варна - София - Варна с любимата количка. :h020

Дори през април 2012 отидохме и се върнахме до Будапеща с нея. Най-смешният момент беше, че на унгарската граница я задавихме след проверката и я избутахме през границата. :mhihi

Тази година реших сериозно да започна да се грижа за колата и след прегряване на главата се почна:

- шлайфане на главата, нова гарнитура, свещи и ремък
- основен ремонт на стартер
- смяна на задно и средно гърне на генерация
- смяна на задни лагери, и накладки
- смяна на преден ляв лагер и тампони на носачите
- смяна на спирачни дискове и накладки
- закупуване и слагане на 4 чисто нови летни гуми

За съжаление, нямам снимки от всички тези манипулации.
Само иска да спомена, че не съм майстор, разбирам твърде малко и горните операции бяха извършвани от майстор.

Затова ще се радвам на всякакви съвети и помощ от ваша страна, но каквото немога, няма да правя сам.

Следва продължение... :smile




Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: VW Passat B3 1988 седан, 1.6 карбуратор - Белия лебед...

Мнениеот Johnsword » Пон 28 авг 2017 20:43


Посно е на снимки,но от пръв поглед ми се струва отпред доста добре. На това купе тоя мотор как ти се струва? Мислил ли си за ново сърце? Като цяло какви са ти целите занапред? Ако имаш нужда от някакво съдействие ще е удоволствие за мен да съдействам с каквото мога. Успех!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW Passat B3 1988 седан, 1.6 карбуратор - Белия лебед...

Мнениеот stefan4o » Пон 28 авг 2017 22:25


1F е моноинжекция, а не чист карбуратор, има малка разлика...


walkabout
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 02 мар 2011 1:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Passat B3 1988 седан, 1.6 карбуратор - Белия лебед...

Мнениеот walkabout » Вто 29 авг 2017 9:12


stefan4o написа:1F е моноинжекция, а не чист карбуратор, има малка разлика...


Значи може би в такъв случай се води EZ вероятно, защото съм сигурен, че това под капака е карбуратор Пиербург. :icon_lol


walkabout
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 02 мар 2011 1:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Passat B3 1988 седан, 1.6 карбуратор - Белия лебед...

Мнениеот walkabout » Вто 29 авг 2017 10:11


Johnsword написа:Посно е на снимки,но от пръв поглед ми се струва отпред доста добре. На това купе тоя мотор как ти се струва? Мислил ли си за ново сърце? Като цяло какви са ти целите занапред? Ако имаш нужда от някакво съдействие ще е удоволствие за мен да съдействам с каквото мога. Успех!


Благодаря за насърчението, колега! Твоят Пасат е уникален, между другото, поздравления. Твоята тема ме вдъхнови да поискам и аз да се погрижа за моя. :smile На това купе този мотор си е малко тромав, няма да си кривя душата. Понякога на по-голям баир се налага да се включва на четвърта :cry , но засега планове за ново сърце нямам. Ако един ден се случи супер и тогава бих се ориентирал към АБФ мотора. Целите ми са по-стокова визия, най-много Hella Lippstadt, някакви хубави джанти, плюшен салон, централно и на задните врати и разни там глезотии като ел. пакет... Но засега на дневен ред са биалетки, и уплътняване на пластмасите в купето, защото тракат ужасно. Визията, към която се стремя е накаква близка до тази: http://car3d.net/3d-models/vw-make/volkswagen-passat-b3-sedan-1988/

Иначе по колата:

Понеже не бях доволен от фаровете, а и едната крушка изгоря, поръчах един комплект Osram Silverstar 2.0 по интернет.
На следващия ден крушките бяха при мен и последва сваляне на маската, отваряне на фаровете и много старателно измиване на стъклата отвън и отвътре. После отново сглобяване, насочване и останах доста доволен от резултата.
IMG_20170825_165534.jpg

IMG_20170824_215102.jpg


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW Passat B3 1988 седан, 1.6 карбуратор - Белия лебед...

Мнениеот stefan4o » Вто 29 авг 2017 11:23


walkabout написа:
stefan4o написа:1F е моноинжекция, а не чист карбуратор, има малка разлика...


Значи може би в такъв случай се води EZ вероятно, защото съм сигурен, че това под капака е карбуратор Пиербург. :icon_lol

Е, погледни си талона де... Отзад в багажника има и стикер, където ги пише тези работи. При Пасат има и RF, който също е с карбуратор.


walkabout
Мнения: 26
Регистриран на: Сря 02 мар 2011 1:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Passat B3 1988 седан, 1.6 карбуратор - Белия лебед...

Мнениеот walkabout » Вто 29 авг 2017 12:27


stefan4o написа:
walkabout написа:
stefan4o написа:1F е моноинжекция, а не чист карбуратор, има малка разлика...


Значи може би в такъв случай се води EZ вероятно, защото съм сигурен, че това под капака е карбуратор Пиербург. :icon_lol

Е, погледни си талона де... Отзад в багажника има и стикер, където ги пише тези работи. При Пасат има и RF, който също е с карбуратор.


Прав си отново :
15040012741611716614392.jpg
Ето това си намерих - RF!


Потребителски аватар
Johnsword
Мнения: 478
Регистриран на: Сря 11 сеп 2013 19:52
Автомобил: Passat B3
Двигател: 1.8 RP1991
Местоположение: Монтана Баце

Re: VW Passat B3 1988 седан, 1.6 карбуратор - Белия лебед...

Мнениеот Johnsword » Вто 29 авг 2017 18:08


Радвам се,че темата ми ти е помогнала, аз именно за това я пуснах, не с цел мерене на пиш*и. Ако имаш нужда от нещо л.с. :) Успех!


Потребителски аватар
plamen000000
Мнения: 985
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 19:22
Автомобил: Passat B3 Arriva-Variant-Vw T4
Двигател: ABS 1993-AAB 1996
Местоположение: Сливница/Благоевград/София

Re: VW Passat B3 1988 седан, 1.6 карбуратор - Белия лебед...

Мнениеот plamen000000 » Нед 17 сеп 2017 18:32


Колега, карал съм 1.6 ЕЗ мотор 75 коня карб,в продължение на тринадесет години няма нещо което да не знам по тая кола.


hristov681bg
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 25 яну 2017 2:22
Автомобил: Passat B3 1991
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: VW Passat B3 1988 седан, 1.6 карбуратор - Белия лебед...

Мнениеот hristov681bg » Чет 07 дек 2017 2:06


Щом си започнал да се човъркаш, значи нещо те е грабнало в тоя автомобил ! Глави и бутания са ми доста познати и на мен.Но да не забравяме, че тия коли вече започват да живеят техния втори или трети живот.Много техни набори от други марки, отдавна са сплескани по металексите. :bishop А такива като нашите Б3-ки тепърва ги подготвяваме за нови изживявания.
Нищо, че няма екстри (и ти като мен), важното е да си го къташ и правиш лека полека ще стане.Един ден и до екстри ще стигнем.

Между другото ако сложиш едни бели мигачи ще паснат още повече на тоя бял цвят поне за мен.
Тия Пасати в нощта са си голяма сцепенийка. :beer



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта