1986 Vw Golf GTI 16V KR

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
stefanvwto
Мнения: 130
Регистриран на: Вто 14 окт 2008 11:08
Автомобил: vw golf 3
Двигател: 1Z

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот stefanvwto » Нед 17 дек 2017 17:13


Е К С Т Р А !!!




Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Пон 18 дек 2017 12:59


Благодаря за положителните коментари!
Vlad777 написа:...Имал ли си някакви проблеми с инжекцията?

Никакви. Изключително много се радвам, че не е пипана, което доста ме притесняваше преди да я взема.
Имам проблем със стъпковият мотор, работи, но не както трябва, на първо палене поддържам оборотите с педала за около половин минута зимно време. Смених 37 моторчета от 2Е, PB и не знам още какво, но все не изкача с код за KR, с което да проверя дали ще има разлика, накрая пак си ѝ върнах нейния. Наскоро изскочи втора ръка блок 244, който управлява студения старт... няма разлика. Напълно възможно е и всичко да си работи, просто да имам проблем със кабелите, тъй като доста от тях покрай самия мотор са поизпечени с годинките.
Май не ви споменах, че освен шибидах няма никакви екстри в нея, хидравлика или ел. оборудване, музики и т.н. ...няма и да има. :mhihi
Изображение

Последна промяна от kazakstaneca на Вто 19 дек 2017 22:16, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Volkov
Мнения: 1704
Регистриран на: Нед 19 ное 2006 16:53
Автомобил: Golf 3 20 Jahre
Двигател: 2.0 16V ABF
Местоположение: София

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот Volkov » Пон 18 дек 2017 13:17


Радвам се, че тези редки автомобили попадат в правилните хора!
БРАВО! :bowdown


hristov681bg
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 25 яну 2017 2:22
Автомобил: Passat B3 1991
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот hristov681bg » Пон 18 дек 2017 15:19


Малеее, нямам думи.
Колко красиви са тези автомобили в оригинален вид без глупав тунинг.Милиони километри да си го караш !


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот mitice » Пон 18 дек 2017 16:26


kazakstaneca написа:Благодаря за положителните коментари!
Vlad777 написа:...Имал ли си някакви проблеми с инжекцията?

Никакви. Изключително много се радвам, че не е пипана, което доста ме притесняваше преди да я взема.
Имам проблем със стъпковият мотор, работи, но не както трябва, на първо палене поддържам оборотите с педала за около половин митуна зимно време. Смених 37 моторчета от 2Е, PB и не знам още какво, но все не изкача с код за KR, с което да проверя дали ще има разлика, накрая пак си ѝ върнах нейния. Наскоро изскочи втора ръка блок 244, който управлява студения старт... няма разлика. Напълно възможно е и всичко да си работи, просто да имам проблем със кабелите, тъй като доста от тях покрай самия мотор са поизпечени с годинките.
Май не ви споменах, че освен шибидах няма никакви екстри в нея, хидравлика или ел. оборудване, музики и т.н. ...няма и да има. :mhihi
Изображение

Абе аз хидравликата мое поспорим :D .Карам съм 2ка с хидравлика и без а и пасат б3 без , и мога да кажа,че с хидравлиакта си е друго :D , смисъл доста по бърз и маневрен може да си на място .


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 290
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот tonkogtd » Пон 18 дек 2017 23:06


За хидравликата си прав,но може и без нея.По-важен примерно е заводския климатик и то работещ в момента.Ако не и двете в комплект.
В случая на GTI-то на колегата нищо не му трябва,може би едни добри джанти за модела.Толкова запазена MK2 KR не бях виждал от години. :beer


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот mitice » Вто 19 дек 2017 0:26


tonkogtd написа:За хидравликата си прав,но може и без нея.По-важен примерно е заводския климатик и то работещ в момента.Ако не и двете в комплект.
В случая на GTI-то на колегата нищо не му трябва,може би едни добри джанти за модела.Толкова запазена MK2 KR не бях виждал от години. :beer

Може да но според мен си е хубаво да има при паркиране и т.н е в пъти по удобно иначе като е в движение ядове няма.А помня,че на място бая се поизгърбвах с оня пасат докато навия пълен докато леко се въртят още гумите ,Иначе пък в движение по ме кефи без хидравлика можеш да мърдаш повече волана и тя да не завива прекалено което ме мен харесва.За разлика от мерь ц250 с яка хидравлика дето леко да трепна и колата мърда :D


Потребителски аватар
habibis
Мнения: 364
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 10:15
Автомобил: Golf 1988
Двигател: AFN
Местоположение: София

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот habibis » Вто 19 дек 2017 2:09


Страхотен автомобил, точно по-вкуса ми, нищо повече не му трябва!
Пази го, голфа свършва с 2ката...


Потребителски аватар
negodnika
Мнения: 891
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 10:13
Автомобил: Golf MK II GTI+GL
Двигател: PB+EZ
Местоположение: София
Контакти:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот negodnika » Вто 19 дек 2017 19:51


Много добра кола! Още веднъж поздрави, че я държиш в максимално оригинален вид - тогава и колата има най-висока стойност.


Потребителски аватар
Жоро Делчев
BBS Collector
Мнения: 2964
Регистриран на: Нед 19 сеп 2004 17:10
Автомобил: Golf GTI16V
Двигател: ABF 1994

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот Жоро Делчев » Вто 19 дек 2017 21:22


Eдна от любимите ми коли в България,радвам се че си я пазиш в оригинален вид :)

ПС: Моята кутия също беше протекла от изходите и реших проблема с поялник и парченца от счупена кутия,пластмасата е особена и никакви лелила не вършат работа.


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Вто 19 дек 2017 22:40


negodnika написа:Много добра кола! Още веднъж поздрави, че я държиш в максимално оригинален вид - тогава и колата има най-висока стойност.

Благодаря!
Нямаш си и на идея, но меракът, желанието и дори бих казал любовта към този двигател в голф 2, започнаха точно от твоята тема преди много години в един друг форум на Vw!

Жоро Делчев написа:Eдна от любимите ми коли в България,радвам се че си я пазиш в оригинален вид :)

ПС: Моята кутия също беше протекла от изходите и реших проблема с поялник и парченца от счупена кутия,пластмасата е особена и никакви лелила не вършат работа.

Благодаря ти!
Да, това беше вариантът, който щях да предприема, ако не се беше получила работата с металния резервоар, но ми се струваше доста рисковано да прецакам тотално и моята кутия, реших да не бързам.

Изображение
Изображение


Потребителски аватар
h0r4ex
Мнения: 135
Регистриран на: Съб 03 авг 2013 11:27
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот h0r4ex » Сря 20 дек 2017 19:09


Колега, забележително голфче, браво ! Много ми хареса волана. Имаш ли някаква информация за него марка, модел ? И Продаваш ли го :mhihi


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Пет 16 фев 2018 14:51


Преди няколко дни подкарахме и третия уред, за който до сега нямаше място за датчик, а именно за налягане на маслото. За целта тройника претърпя малко модификации, захванат е към конзолата на масления охладител чрез пробка за обезвъздушаване на спирачен апарат. Клъцнах я и в долния край и ѝ разширих отвора, за да циркулира маслото по-добре. Получи се, важното е, че няма течове след вече близо 200км пробег :mrgreen

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След един или два неуспешни опита да закупя ново казанче за чорба за чистачки, бях споменал на приятел и не след дълго, той изрови почти неразличимо от ново такова и ми го подари, за което му благодаря!

Изображение

Изображение

Изображение

Така минава зимния сезон до момента... :beer

Изображение


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Сря 18 апр 2018 12:03


Здравейти! :biggrin
Времето се постопли, дойде момента да обуем голфа с новите джапанки, понагласих и окачването. Благодарение на приятел, се сдобих и с две предни седалки в моята разцветка, които чаках да изпаднат дооооста време. Пасажерската ще е донор за моята шофьорска, на която левите бордове, долен и горен са отхапани :Mr Green Fun Остава да намеря време да ги поправя...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


caro
Мнения: 547
Регистриран на: Чет 04 окт 2007 20:14
Автомобил: Golf 2- Audi Coupe -Audi 80 Avant
Двигател: MH-1988 ACE-1994- 1Z-1994
Местоположение: Шумен

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот caro » Сря 18 апр 2018 22:50


Красота :stumm



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта