1986 Vw Golf GTI 16V KR

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Чет 20 сеп 2018 16:47


Най-после сложих спортния филтър, който имам от 1 година, че може и повече. Нафъсках го леко с мазния спрей и го поставих, което автоматично кача 10+ коня, ако не и повече :mhihi ...което пък само по себе си заслужава пост в темата. :mrgreen
Малко снимки пак, да не е така гол, рейсинг поста. :beer

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Последна промяна от kazakstaneca на Съб 22 авг 2020 12:38, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Сря 26 сеп 2018 15:55


Моят Фолксваген, след известно време, ще се сдобие с окачване KW. Предните са с настройка и на твърдост. Пружините бяха ръждиви, гайките запекли, естествено се строшиха...
Пружините минаха пясък, грундирах ги, после ги минах с някаква еластична абразивна боя ли какво беше за подкалници и прагове, след което отново ще бъдат жълти. Тези дни ще ходим на струг за гайки, че само гайки няма как да намеря. Ще си взема нови тампони и прахоуловители като му дойде времето за монтаж, което може би ще е след зимата.
:beer

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Последна промяна от kazakstaneca на Съб 22 авг 2020 12:40, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот Bai Sando » Сря 26 сеп 2018 18:57


Уникална 2-ка,браво :beer
Боята с която си пръскал пружините на спрей ли е?Ако да на коя марка е,че скоро ще ми трябва и на мен :smile


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Сря 26 сеп 2018 20:59


Благодаря!
Черен дълъг спрей на мотип, не се сещам какво точно пишеше отпред. Отзад пишеше, че е еластичен и има антикорозионни качества, ако намеря снимка ще ти пратя. Направи ми впечатление, че е някакъв лепкав и съхне доста бързо.


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Пон 22 окт 2018 19:47


Новите гайки са готови, стоманени... такъв материал имаше. Сложих си заводското окачване за през зимата, остава ми да ударя още една-две ръце жълт цвят на пружините на KW и е готово за летния сезон .
Между временно пускам окачването, което карах до сега (две години) за продаване - JOM coilover, aко някой съфорумец има интерес да пише.
Не знам къде стоят вашите пожарогасители, но аз си поиграх с моята стойка за аптечката и две планки.
Новите гайки...
Изображение

Изображение

Изображение

Някви снимки... ей тъй да има... :dontknow

Изображение

Изображение

Изображение

Последна промяна от kazakstaneca на Вто 23 окт 2018 10:31, променено общо 1 път.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот batVenci » Пон 22 окт 2018 20:59


То и моя пожарогасител приблизително си е така...


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Съб 24 ное 2018 22:35


Бях ви споделил преди време, че взех 2 донорски седалки. Та тези дни им дойде времето и се захванах да оправя моята шофьорска, през това време ще ползвам друга от старата ми кола. Смятам да ползвам изцяло друга долница, на която бордовете са по здрави, въпреки това ще се опитам допълнително да ги заздравя. Имам няколко идеи, но ако някой от вас е много на ти с тая процедура, може да ми даде акъл.
Направихме една срещичка с един авер и неговия невероятен PL. Светна ме от къде да си взема малкия маркуч от радиатора към казаня за антифриз, с обшивка и отвън. До сега бях с един противен, гумен маркуч... Друг човек от форума ми подари здрава капачка за казанчето за чистачки, за която пък не знам от кога се оглеждам.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:beer


Потребителски аватар
Sasho_T3+Corrado
Мнения: 279
Регистриран на: Пет 21 окт 2011 21:57
Автомобил: VW Golf 3 GTI VW CORRADO 16V
Двигател: 2E - ABF 1993 9A+ 1995
Местоположение: с. Драговищица, Костинброд
Контакти:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот Sasho_T3+Corrado » Нед 25 ное 2018 21:38


Голфа е жесток! Много се радвам че все още има такива теми из форума! :bowdown :bowdown :bowdown :beer :love.vwclub


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Съб 25 май 2019 13:54


Седалката ще почака да ме връхлети творческото ми вдъхновение, което трябва да връхлети началото на другия месец :mhihi
Позатопли се, дадох окачването за ремонт. Ремонт, който представляваше отваряне на амортисьорите, подмяна на всичко счупено и износено, подмяна на маслото с високотемпературно, настройка на амортисьора (по мое желание, на по-мек вариант), нови маншони и тампони. Отделно си взех нови лемфьордер за макферсона, пружините вече бяха готови и чакаха.

Изображение

Изображение

Бях отделил средства за ъпгрейд на спирачките и той вече е факт.
Нови лагери FAG, главини Febi, предпазни ламарини, помпа от G60 (Meyle), нови спирачни маркучи. Дискове Zimmermann Sport 280mm, накладки АТЕ както и нова спирачна течност за цялата система. Апаратите са от mk3 ABF, почистени на пясък и поцинковани, сглобени с нови ремонтни комплекти и нови щуцери. Шенкели от пасат B3 също почистени на пясък и боядисани. Смених и шарнира заради този ъпгрейд както знаете преди 87'-ма шарнирите са със 17мм дебелина.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Окачването е точно това което искам, на височината и твърдостта, която го карам е неразличимо от заводско. Спирачките все още не ги ритам с всичка сила, но смятам, че няма нужда да казвам за разликата със заводските 239мм. Междувременно и нов стъпков мотор, защото изкупих на хората "напълно здравите" и "работещи" боклуци.
Поздрави. :beer


Потребителски аватар
ishodov
Мнения: 160
Регистриран на: Пет 23 мар 2007 9:27
Автомобил: Passat Corrado
Двигател: BMR 2007 VR6 1994
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот ishodov » Съб 25 май 2019 16:16


колега какви симптоми имаше колата от неработещия стъпков мотор
защото моя ПЛ има вибрации на празен ход


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот Stoyanov_Vw » Съб 25 май 2019 19:49


Страхотен автомобил! Адмирации!


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 25 май 2019 20:05


Браво колега!


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Вто 11 юни 2019 14:50


Благодаря ви съфорумници! :beer
K-Jetronic - а имаше нужда от малко корекции с новия стъпков мотор, но вече всичко работи по конец, благодарение на познатия на повечето от вас инж. Мерсинков. :bowdown :bowdown :bowdown
И както е модерно да се казва "новият ми проект" ще е да заменя vdo уредите с motometer като ги нагнездя във Votex, заедно с къп холдер от лупо. :newsm66

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот kazakstaneca » Сря 11 сеп 2019 15:39


Жалко, че не успях да се разходя до Узана за събора тая година, като цяло май голям мързел в тея жеги, освен за пукане на бира на плажа. :drunk :beer

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
justyler
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 09 май 2019 14:29
Автомобил: Golf 2
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: 1986 Vw Golf II KR

Мнениеот justyler » Сря 11 сеп 2019 17:56


Евала за количката, наистина. :th_up



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта