Бялата Б5

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Riskov
Мнения: 0
Регистриран на: Вто 27 апр 2010 14:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Бялата Б5

Мнениеот Riskov » Вто 09 яну 2018 1:02


Здравейте, съфорумници,

По лошо стечение на обстоятелствата вече не съм в групата на Опелджийте. Имах Astra G. От скоро съм притежател на Passat B5 1.8 без турбо. Взех го на добра цена от познати и първоначалната ми идея е да го карам временно преди да взема нещо по-добро. Това обаче не ми пречи да го стегна и подобря без да ме е страх от лоши резулати :)

Тук нарочно е снимана мръсна. Дори след автомивката може да се счита за подобрена!
Изображение

Първата ми задача е да оправя всички малки детайли, които ми вадят очите.
Започнах от фаровете, презапоих връзките около клемите, регулирах ги.
Тръгнах да оправям осветлението на конзолата на парното и... беля, счупи се пластината, която прави контакт за отделните степени. Личи си, че е била преправяна. Цяла седмица карах със стотинка за контакт на клемата, докато изчакам да ми пристигне новата конзола от OLX.

Изображение

Сега изглежда доста по-добре и само радиото ми не е с червена подсветка.
Изображение

Следващите неща под мерника ми са:
оригнална топката за скоростен лост
да видя какво е положението около comfort module-a (проблем при много голяма част от b5 a дори и b6)
да оправя отоплението на предна шофьорска седалка
малки счупени пластмаси (капаци на огледало за сенник и др) - отново проблеми при по-голямата част, доколкото чета.
външно да оправя някои от забележките. замислям се за черен таван




Riskov
Мнения: 0
Регистриран на: Вто 27 апр 2010 14:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Бялата Б5

Мнениеот Riskov » Вто 09 яну 2018 1:17


В неделя продадох една мн готина част от Астрата - оригинална конзола за навигация. Пожелавам на собственика да си я ползва с кеф.
Аз си я ползвах с китайска навигация, вместо с оригиналния дисплей.
Изображение

И сега ми остана навигацията, която не искам да закачам на стъклото или около духалките...
Затова веднага ми хрумна шантавата идея да ползвам сенника:
Набързо го разглобих и разпарчосах.
Изображение

В стиропора си изрязах внимателно място за жака за зареждане и дори място за платката за convertor от 12 на 5 волта
Изображение

Двете жици, които отиват към малкия бутон за пускане на лампата са вход на платката, а самата букса където е лампата я окъсих с мост за момента. Така не се виждат никакви жици и изглежда добре. Консумацията би следвало да е около 600mA и ще рискувам като си го оставя на тази линия вързано. Закрепих навигацията с ластик, докато доизчистя концепта и резултата е:

Изображение

P.S. Навигацията има bluetooth и радио тунер - тоест мога да я ползвам за handsfree и да чувам отсрещаната страна на радиото, което е по-готина функция и от самата gps навигация.

Остава да измисля начин, как да сложа рамка или нещо подобно, така че да изглежда малко по-красиво. Засега резултата е "функционален" но не и "красив":
Снимка на светло:
Изображение

Изрязах стиропора отгоре и отдолу, така че навигацията да "легне" вътре и да не стърчи много (на снимките си стърчи), но навигацията все пак не скрива напълно дупката и седи грозно!
:maikomila


Имате ли идеи?


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Бялата Б5

Мнениеот Xaxy » Вто 09 яну 2018 10:10


Нямаше ли да е по-добре я,сложиш на централната конзола под врътките за парното. Честито за Пасата


Riskov
Мнения: 0
Регистриран на: Вто 27 апр 2010 14:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Бялата Б5

Мнениеот Riskov » Вто 09 яну 2018 11:26


Там е най-добре за double din радио. Като double din премества конзолата на парното най-отдолу. А ако е под конзолата на парното е трудно да се вижда дисплея и няма да имам място за радиото.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта