Наближава :arrow УЗАНА (24-26 август 2018 г.)

Скромно Пасатче CC 3.6

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
haho15
Автомобил: VW CC
Двигател:

Скромно Пасатче CC 3.6

Мнениеот haho15 » Пет 04 май 2018 7:59

От няколко дена съм собственик на Passat CC първа генерация. Все още не съм пипал нищо по нея, преди да я купя я прегледаха в официален сервиз и момчето каза, че просто няма никакъв проблем и колата е абсолютно в ред. Показаха ми сервизната история на компютъра, за тези 8 години на колкото е, е имала около 20 посещения в сервизи в Швейцария и е сменяно какво ли не, списъците бяха огромни което малко ме изненада. Даже при последното посещение, което е било преди 2 месеца са сменени всички масла и за сега съм решил, че няма да ги сменям пак а ще карам докато дойде време. Направи ми впечатление, че мотора на колата не е мит, но в същото време съвършено чист. Не знам дали ми се струва, но колата вътре в купето е супер тиха все едно карам електромобил и не се чува двигател. Може да ми се струва тиха защото досега съм карал само резачки, които така или иначе много бръмчат.

Единственото нещо, което ме притеснява е че постоянно ми мига лампата за ниско налягане в гумите. Замервах ги поне 4 пъти с различни уреди и всички са според указанията. Възможно ли е да е от гумите, които са Клебер и са от онези меките? Другото нещо е, че понякога/рядко аутохолда не се включва когато стартирам мотора и не мога да го включа чрез натискане на бутона. Общо взето колата има сериозно оборудване - завиващ биксенон / подгряване на предно стъкло/ подгряване и обдухване на всички седалки / дисктроник / лайн асист - което даже не знам какво точно е / място за хард диск в жабката което също не знам как се ползва сигурно има и неща които тепърва ще ги научавам.

IMG_352935.jpg

Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Автомобил:
Двигател:

Re: Скромно Пасатче CC 3.6

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 04 май 2018 9:27

Честито! Само хубави моменти с новата кола пожелавам!!! :)
Със задържане на бутона за налягането не се ли калибрира и да приема сегашните стойности за правилни ?
Аутохолд-а е възможно да не се пуска заради проблем в някое от моторчетата на ръчната или бутона. Но това на диагностика си го казва.

Потребителски аватар
krasimir.rilski
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFG

Мнениеот krasimir.rilski » Пет 04 май 2018 13:49

Честито! Ако нямаш бутон за калибриране на налягането има опция в подменютата на MFA дисплея.

Потребителски аватар
daka-93
Автомобил: Татко Мобил
Двигател: AWT

Мнениеот daka-93 » Пет 04 май 2018 13:55

Честито колега много е добра
Колко струва удоволствието да ти изкарат реалните километри

Потребителски аватар
haho15
Двигател:

Мнениеот haho15 » Пет 04 май 2018 14:31

Мерси за пожеланията, прегледа струва 136 лв но си струва всяка стотинка. Аз бях малко по-нагъл и отидох направо на компютъра да разглеждам какво пише :) общо взето виждаш абсолютно подробно, коя част в кой сервиз и от кого е подменена. Аз поисках разпечатка, но ми отказаха обаче със сигурност щеше да има 20 страници. Общо взето от там може да видиш колата дали е имала удари, дали стъклата на колата са оригинални дали е обслужвана редовно, кога предстои обслужване на мотора и.т.н. Това което не бях забелязал е пребоядисване в долната част на задната врата, но пича веднага с това започна и ме информира, че е имало някаква козметична интервенция. Прегледа траеше около час, колата нямаше номера но въпреки това са я изкарали и са и завъртяли един кръг.

Последна промяна от IvanMan на Пет 04 май 2018 19:41, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".

Потребителски аватар
crank1968
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот crank1968 » Нед 06 май 2018 22:31

Честито, колега!
На колко км е колата?

Потребителски аватар
krraynov
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Мнениеот krraynov » Нед 06 май 2018 22:42

AutoHold - работи само когато е сложен колана на водача....

Потребителски аватар
haho15
Двигател:

Мнениеот haho15 » Сря 09 май 2018 16:15

Правилно, че AutoHold работи само на сложен колан. Имам бутон за ниското налягане в гумите но като го натисна ми изписва. че налягането е твърде ниско а чрез задържане нищо не става само се чува единичен звуков сигнал.

Потребителски аватар
VWGT
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот VWGT » Сря 09 май 2018 17:05

при обикновения пассат този бутон не е точно за ниско налягане, а за промяна в налягането на някоя от гумите. Смисъл ти го зануляваш в един момент и после ако има промяна в оборотите, които колелото прави, лампата сигнализира.
Няма датчик на вентилите, който да пищи при ниско налягане.

Предполагам твоята TMPS система е такава. За да занулиш, трябва да спреш на място и да натиснеш продължително бутона, или да влезеш в менюто на MFD, където да STORE-неш новите параметри.

Потребителски аватар
haho15
Двигател:

Мнениеот haho15 » Нед 13 май 2018 15:37

Някой знае ли за какво служи модула в жабката, който се отваря чрез издърпване надолу. Има два кабела - единия е старата (широка) букса на iphone, към другия може да се включи флашка но не я разчита. Пробвах всякакъв тип фоматиране но изглежда има някакво друго ограничение. Единствения начин по който успях да прехвърля музика на хард диска беше с една много стара 2gb SD карта. В интернет четох, че се правило някакъв софтуерен ъпдейт и започвало да чете всичко.

Върни се в “Моят Volkswagen”