Моето Lupo 3L

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Lupo3L
Мнения: 0
Регистриран на: Нед 20 май 2018 2:34
Автомобил:
Двигател:

Моето Lupo 3L

Мнениеот Lupo3L » Нед 20 май 2018 4:05


Изображение

Привет на всички!
Нов съм във форума и това ми е първата тема и мнение. Собственик съм на това Лупо от януари 2011 година. Живея на село, карам рядко, но разстоянията пък са големи, общо взето 90% е извънградско. Като го взех (снимката е от тогава), гореше 4,2 л./100 км. Миналата година го смъкнах до 3,5, а зимата е 3,6. Предполагам стана с правилен избор на гуми, масло. Повече едва ли ще смъкне, тъй като има повече екстри, които тежат, а разхода от 3 на 100 е смятан за базовия модел, който дори е нямал серво, но пък имал функцията старт/стоп, която при мен липсва. От началото на тази година го "пенсионирах" или по-точно, изкарах от движение, тъй като взех Октавия Грийнлайн, на която също имам да й смъквам разхода. Лупото стои резерва. Има някой друг кусур за оправяне, но като цяло съм доволен, тъй като за 7 години не съм имал някакви сериозни проблеми с него. 3-цилиндровия мотор се тресе и трака, като Камаз, да не казвам като Прага, няма добра шумоизолация, но пък ми спести много кинти за гориво и като сменям гумите сезонно, едната джанта с гумата (на снимката) мога да я държа с един пръст. :mhihi Вътре става и за дълги хора, седалките стоят много ниско до пода, а тавана е висок. Няма климатик, фабрично все си има радиокасетофона, :rolleyes макар че е сглобена декември 2003 година. Абе, колата прилича на сапунерка, ама си я обичам каквато е! :biggrin




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Моето Lupo 3L

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 20 май 2018 11:20


Симпатяга.
Дай някоя снимка на Октавиата.


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Моето Lupo 3L

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 20 май 2018 11:28


В Швеция ли го караш?

Разхода от 3 литра на сто няма как да го постигнеш, това е теоретичен разход, постигнат с точно зададени съотношения между градско, извънградско и каране по магистрали!


Потребителски аватар
Lupo3L
Мнения: 0
Регистриран на: Нед 20 май 2018 2:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Моето Lupo 3L

Мнениеот Lupo3L » Нед 20 май 2018 19:35


Курт Деликуртев написа:В Швеция ли го караш?

Разхода от 3 литра на сто няма как да го постигнеш, това е теоретичен разход, постигнат с точно зададени съотношения между градско, извънградско и каране по магистрали!


Да, тука направиха преди 1-2 години експеримент и се оказа, че всички лъжат относно разхода на гориво, някои малко, други повече. Освен това четох, че когато производителя засича разхода, буквално го събличат купето за да го олекотят, което си е чиста измама. Лупото е изпълнение за Швеция, има някои други екстри в повече, но мина 200 хил. км и тези 3,5 на 100 ме устройват. Един любопитен факт, когато 3Л Лупото е излязло на пазара в големите градове в Швеция са дали на всеки собственик по един стикер за безплатно паркиране в рамките на града. Е, аз живея на село и това не ме грее особено, но ако бях някъде из големите градове щях да спестя доста пари и време.

Сега с Шкодата нещата са по-интересни. Избрах нарочно Грийнлайн заради разхода, тъй като тук яко сурвакат всички, които са дизел и за съжаление това явно ще бъде тенденцията в ЕС, поне в близкото бъдеще. Доколкото разбрах Greenline серията на Шкода дефакто са с Blue Motion двигателите на VW. Тя е с един цилиндър повече, обема вече е 1,6, конете също са много повече. Но! Ще плащам с 10-ина евра по-нисък данък от този на Лупото, тъй като "на хартия" отделя 85 гр. СО2/100 км (Лупото е с 88 гр. на 100 км) и харчи пак "на хартия" 3,2 л./100 км! Казвам, че ще плащам тъй като се води Еко-клас автомобил, а тук тези автомобили са освободени от данък първите 5 години от първоначалната регистрация. Като я взех беше на 29 000 км и показваше среден разход 4,7 на сто. Вярно, от Стокхолм я взех - там има доста градско, въпреки магистралите в града, но сега вече е с летните гуми, карам я почти изцяло на дълги разстояния и разхода го свалих до 4,4 на сто. Надявам се, като дойде момента за смяна на маслото, тогава с правилното масло и филтри да сваля още повече. Нарочно писах правилното, защото първия и последния път, когато отидох да ми сменят маслото във най-близкия дилър на Фолксваген ми сложиха някакво масло, което беше за дизел, но не за този двигател. Между другото и двете коли вървят с VW 507.00.

Ето една снимка от днес на Октавията:

Изображение


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12752
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Моето Lupo 3L

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 20 май 2018 20:25


Октавиа е много практичен автомобил.
Макар и с този двигател.


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Моето Lupo 3L

Мнениеот mitice » Нед 20 май 2018 20:50


Колега всеки ден се возя и някога карам 3l лупо TDI има и някъв чип приятеля вика 3-3.5л/100 предоволно :D това е модела без сервото и това е малко мъка ама здраве да е не се кара в БГ.За start stop system не съм го питал,но може да се избира ECO режим също така - автоматик е .Мен лично не ме кефи факта,че съм легнал почти до земята с тия седалки :D


Потребителски аватар
Lupo3L
Мнения: 0
Регистриран на: Нед 20 май 2018 2:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Моето Lupo 3L

Мнениеот Lupo3L » Нед 20 май 2018 21:15


mitice написа:Колега всеки ден се возя и някога карам 3l лупо TDI има и някъв чип приятеля вика 3-3.5л/100 предоволно :D това е модела без сервото и това е малко мъка ама здраве да е не се кара в БГ.За start stop system не съм го питал,но може да се избира ECO режим също така - автоматик е .Мен лично не ме кефи факта,че съм легнал почти до земята с тия седалки :D

На мен седалките не ми пречат, че са толкова ниско, тъй като другия вариант, когато главата ми опира в тавана ми е наистина неприятен. Моето също при запалване включва еко-то автоматично и съм впечатлен от това, колко бързо превключва на по-висока предавка, но тръгнеш ли в еко-режим да изпреварваш... това си е направо трагедия. Винаги го изключвам преди изпреварване, тъй като най-често по средата на изпреварването, ако не си натиснал педала докрай качва на четвърта или пета, веднага падат оборотите и гейм оувър. :mhihi


mitice
Мнения: 379
Регистриран на: Вто 04 окт 2016 19:59
Автомобил: Golf 3 Europe
Двигател: ABU

Re: Моето Lupo 3L

Мнениеот mitice » Нед 20 май 2018 22:56


Мда за градско е ОК и превключването е малко като на ръчка т.е леко бавно де ,но изключиш тва лупо с чип няма стигане :D на 1ва с газ малко над половината превърта гуми :D.За седалката аз съм си нисък и немога много да видя над предния капак до ся карах в БГ само голф 3 и пунто и те бяха ок за мен ама туй Лупо не е за мен . :mhihi



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта