Моят Passat B5 AFN

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
anticop
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 7:57
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: София

Моят Passat B5 AFN

Мнениеот anticop » Вто 07 юни 2016 22:37


Здравейте колеги, регистриран съм от доста време но не пиша във форума(само чета)........тъй като съм на мнение че ако нямаш какво да кажеш(покажеш), по добре да не казваш нищо. Идеята на темата ми е да покажа колата си, подобренията които съм правил и ако мога да помогна на някой с информация..... да го направя.
Малко информация за колата:
Беше закупена от мен през 2011 г., малко след като продадох предишната ми кола(Polo 6N1). Търсенето продължи близо месец, като обиколих половин България. Накрая я открих в една автокъща в Сливен. След обстоен оглед на колата и малко пазарлък с джамбазина я спазарих на 4800 лв. Като информация тогава вървяха по 6000 лв. Окачването беше за смяна и е имала лек удар отзад.Джамбазина сам се е прецакал като е забравил да сложи крушки на стоповете. Последва пълно обслужване(ролки, ремъци и филтри) и смяна на всички носачи, накрайници и биалетки. Доста време си я карах така , докато не получих факс и не реших да боядисам тавана "черен пиано лак". Смених и говорителите на вратите с HERZ 17см. и добавих бустметър, поради проблема с зацапването на геометрията от лекото каране на колата.

Мина известно време без да правя нищо по колата освен рутинна поддръжка и обслужване, но всяко нещо си има своя край. Една сутрин ми откраднаха радиото от колата. След като пих една студена вода и поздравих роднините на крадеца веднага се замислих как да си възстановя музиката. След 2-3 разговора по телефона с моя приятел Влади(Apchih) се реших да си вградя таблет в таблото. След около месец се получи следното творение.
Изображение
Тъй като идеята е копирана от неговата кола всеки който иска да си направи подобна екстра може да прочете темата му в Сеат форума. Всичко е описано много подробно и има доста снимков материал .
След много размисли реших да позасиля колата малко. Доста четох по въпроса и реших колата да е със следния сетъп:
1.Турбо хибрид 1752V на базата на моята турбина.
2.Колектор от Пасат 131 кс.
3.Разпръсквачи 0.240um
4.Челен интеркулер
5.Права генерация(неръждаема) на 60.3
6.Съединител от Ауди С2 с плътен маховик на 240мм.
7. И настройка разбира се.
След около половин година събиране на части успях да изпълня почти всички точки. Остана само точка 6 и 7, като до седмица ще завърша точка 4 и 5. За сега се получи следното нещо.
Изображение
Изображение
До седмица две ще постна снимки със завършената генерация и челен кулер. Всичко е закупено и налично, остава само да се монтира.
И накрая няколко снимки на колата.
Изображение
Изображение
Изображение
Колата не е нищо особено, но на мен си ми харесва. Има много забележки, много неща за коригиране но за съжаление финансите никога не стигат. За сметка на това аз пък не се отказвам. Правя си я бавно и полека.
Лека вечер от мен и като има нещо ново ще пускам снимки.




Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот Xaxy » Вто 07 юни 2016 23:03


Добре си направил,всичко до момента. Колата 97ма ли е? Таблета,как точно го напасна? Решил съм и аз,сложа в моята Б5ца имам едно китайче,което седи ей така


anticop
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 7:57
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: София

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот anticop » Сря 08 юни 2016 6:17


Да колега, 97-ма е колата. Ами общо взето си и свободно съчинение напасването. Трябва ти дремел с различни накрайници за да изрежеш старата конзола, след това правиш рамка за таблета, фиксираш я с капчица, отгоре стъкломат, кит и яко търкане. След това завършваш по избор........фолио, боя или кожа. За съжаление някъде съм затрил повечето снимки, но мисля че ще добиеш представа от наличните.
Изображение
Изображение
Изображение

Това беше ранна бета версия и след това имаше доста промени, но става да добиеш представа.


VIKING_WARRIOR
Мнения: 15
Регистриран на: Чет 05 май 2016 1:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот VIKING_WARRIOR » Сря 08 юни 2016 7:15


Супер идеи и изпълнение! Адмирации за труда и хъса! Дано да нямате никакви проблеми по колата anticop!


anticop
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 7:57
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: София

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот anticop » Сря 08 юни 2016 12:08


Благодаря колега, и аз се надявам да няма проблеми с колата .За съжаление обаче живеем в България и няма начин . Окачването пак е за смяна. Този път съм решил да рециклирам оригиналното немско, което си запазих. Дано попадна на читав майстор, че май това с рециклирането е нож с две остриета. Или ти го прави вечно или се чупи след 2000 км.


Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот Xaxy » Сря 08 юни 2016 13:53


Благодаря ти колега! За носачите,изобщо не ги рециклирай. Приятел ги рециклира ,няма и 200 км и пак се разбиха. После си взема на ATECH , вече 10К км,нема ядове аз също ще взема такива,само събера малко пари


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот 777 » Сря 08 юни 2016 14:37


Не го разбирам това с фолиото по уредбата - по-красиво ли става според някого? На снимка може да подлъже, но реално е зле. Някой предлагаше прахово боядисване, което е доста по-смислена операция.


anticop
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 7:57
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: София

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот anticop » Сря 08 юни 2016 16:32


На мен също не ми харесва колега. Ще се прави с кожа след време. Това е временен вариант....... по бедност.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот 777 » Чет 09 юни 2016 9:52


Погледни тая тема, ако си я пропуснал:

viewtopic.php?f=13&t=411877

Изглеждат по- като оригинални (нови) нещата.


anticop
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 7:57
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: София

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот anticop » Чет 09 юни 2016 11:40


Благодаря колега......много ценен линк.Не бях попадал на него. След като свърша силовата част определено ще се свържа с човека.


anticop
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 7:57
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: София

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот anticop » Съб 11 юни 2016 18:18


Тези дни ще се монтира кулера. Липсваше ми едно 45 градусово коляно, но вече и то е налично.
Изображение
Изображение

Тръбите ще се режат и напасват на място. От турбото до кулера на 51мм и от кулера до колектора на 60.3мм.


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4186
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот bbboiko2004 » Пет 17 юни 2016 15:01


Много яко е станало с таблета


anticop
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 7:57
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: София

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот anticop » Пет 17 юни 2016 20:15


Има още какво да се желае.След завършване на силовата част е се заема и с интериора..........имам доста идеи, но са свързани с финанси.А когато си баща тези неща отиват на заден план.
След това ще последва смяна на задна броня и цялостно пребоядисване.

П.П.
Утре щях да правя генерацията, но излезе че моите приятели ще имат работа и подемника ще е зает.Тъй като ми е свободен ден не мисля да скучая и ще довършим кулера.За него не ни трябва подемник.Очаквайте утре снимки.


anticop
Мнения: 26
Регистриран на: Вто 25 ное 2008 7:57
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: София

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот anticop » Съб 30 юли 2016 9:00


Здравейте колеги, кулера и генерацията са завършени преди месец но нямах време да пиша. Снимките от процеса на работа също са кът, тъй като трябваше да свършим всичко за 2 дена и работата беше придружена с много нерви. След време ще ми се наложи да свалям пак предната броня и ще направя детайлни снимки. Сега пускам само наличните.

Генерация-
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Кулер-
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Остана само съединител и настройка.


de_marco
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 30 дек 2016 11:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят Passat B5 AFN

Мнениеот de_marco » Сря 09 яну 2019 11:24


Страхотен проект колега! Към момента на какъв етап е? Може ли малко информация относно резултата и материалите, които са използвани, а именно:
1. Какъв е интеркулера и на каква цена може да се намери (може и на лично, ако сметнете, че ще е реклама)?
2. Има ли турбо лаг и как реагира колата с тази модефикация?
3. Виждам, че е сменен и маркуча от въздушния филтър, към турбото. Как е вързан маркуча за картерна вентилация към него и въобще вързан ли е някъде?
4. Как е захванат интеркулера (планки, планки с тампони) и къде?
Мерси и много безаварийни! ;)



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта