vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот morski » Чет 16 авг 2018 22:12


От доста време не съм писал или влизал във Форума.
Дойде време да се обърна за съвет от колегите по повод на предстоящия ъпдейт на моя Голф.
Тези,които са виждали колата ми знаят, че пари за нея не се жалят. Тя рядко излиза по пътищата, но винаги, когато е навън, хората се радват. А и я чуват :mhihi
Та ето какво съм замислил:
*проверка, сервиз на ДВГ(отваряне,проверка,подмяна на износени части, почистване и боядисване);
*скоростна кутия също;
*ремонт и боядисване на двигателен отсек;
*подновяване на Ел.инсталацията;
*демонтаж на окаването kw variant 3 и замяна с въздушно;
*други допълнителни ъпдейти (това звучи прахосническо много :))
Ще се радвам някои колеги да ме насочат към подходящ сервиз, с който са работили или знаят, че се работи качествено, особено за автомобил като Голф 2.
Ще поддържам темата жива,за да следим всички развитието на тази ми идея.
Причината да го правя:
Кефи ме тази кола и винаги ме кара да се гордея, че я имам.




Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот morski » Нед 07 окт 2018 19:51


Вече имам договорка с фирмен сервиз за изпълнение на проектните ми желания.

Последна промяна от morski на Нед 07 окт 2018 19:58, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот morski » Нед 07 окт 2018 19:54


ФИРМЕН!! Хората приеха предизвикателството! Държа на Марката!


Потребителски аватар
AngelEmanuelaSpasovi
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 28 ное 2016 21:49
Автомобил: Golf 2
Двигател: ABF 1991

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот AngelEmanuelaSpasovi » Пон 08 окт 2018 14:22


Звучи Ок. Желая успех :beer


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот Spas » Пон 08 окт 2018 14:44


И кой, ако не е тайна?


Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот morski » Нед 13 яну 2019 16:03


ЗАПОЧНА СЕ!!
Местният сервиз на Ауди пое нелеката задача по реновирането на колата!! Има и нает сервиз за цялостното боядисване!! Голяма заигравка се оформи.
По предварителни сметки колата ще бъде готова за около 2 месеца.
Който се интересува от проекта, да посети страницата ми във Фейса: My Golf MK2 Burgas.
Има много снимки,а още ще има. Трудно ми е да качвам и тук.
Респект към всеки,който се е захващал,захваща или смята да го направи това упражнение, в което се впуснах! Определено е голяма тръпка!!


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот Ник никишето » Нед 13 яну 2019 20:48


Колега добре звучи всичко само това с въздушното е нож с две остриета . От доста вземе имам въздушно и ядовете не закъсняха 1во ако е правено от някой колега и не подбере правилни възглавници се пръскат а последиците оле майко 2 повечето на базата на винтове китайски който са кекави в повечето случай са доста твърди и оплътняването е невъзможно винаги изпускат 3 то най важно е влагата във въздуха всичко корозира с зверска скорост аз на моето съм с дехидратор и познай какво стана когато паднаха температурите .... Лед и колата на земята клапаните също не работят от влагата и само ядове компресорите не издържат много особено дълго ако са и 2ра ръка и последно кантарите за ниво са скъпи и се трошат . Надявам се коментара да ти е от полза и кеф цена няма


krisaliks
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 27 май 2013 16:13
Автомобил: Range Rover
Двигател: m51
Местоположение: Варна

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот krisaliks » Пон 14 яну 2019 17:23


Ник никишето
Не че нещо, ама ако са давал пари за окачването НЕ Е ДОБРЕ :D
От 2 години (25/30к км) си карам самоделката зиме и лете, и нищо не пипам по въздуха.
По тази локига, трябва всички камиони и автобуси под нулата да не се движат.


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот Ник никишето » Пон 14 яну 2019 18:24


Колега карай си правеняка споделям моя опит с правеняци . А 25 - 30000 ги правя за 4ри месеца и то Софийско и извън градско ... По логиката камионите и автобусите има дефидратори и то огромни и се сменят редовно поради фактите изложени от мен :wink нищо лошо няма в въздушното ама да си стоково и то се предава горепосочените от мен компоненти лично наблюдение от Ауди ц5 олролд което ремонта вече е по достъпно от преди години когато се сблъсках с проблемите . Имам 2 проекта с въздушни окачвания правени от различни хора и моето наблюдение е че са пари на вятъра и риск в движение да каже Аврам някоя възглавница и да не разбереш как си се умазал (ако се събудиш де ) поздрави и успех на колегата с КР-чето ще следя темата


krisaliks
Мнения: 76
Регистриран на: Пон 27 май 2013 16:13
Автомобил: Range Rover
Двигател: m51
Местоположение: Варна

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот krisaliks » Пон 14 яну 2019 19:09


Когато нещата са съобразени за това за което ще се използват няма проблем. Дехидраторите се сменят на сезон, а колко да са огромни дехидраторите на камиони и автобуси, има няма 2л, за система с хиляди литри въздух.


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот Ник никишето » Пон 14 яну 2019 20:24


Колега съобразени колко да са ! Има стареене на мотеряла . На камионите автобусите има утаечен и активен с гел силика и на компенсаторните съдове на дъното има разтоварващ клапан които на определени барове изхвърлят излишеня въздух и кондензираната влага в тях компресорите са бутални и зацепени за двг-то не Ел моторче с пластмасово буталце


Потребителски аватар
golf777
Мнения: 1439
Регистриран на: Пон 27 дек 2004 18:10
Автомобил: mk4 gti 1999
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Харманли
Контакти:

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот golf777 » Вто 15 яну 2019 19:44


morski написа:ЗАПОЧНА СЕ!!
Местният сервиз на Ауди пое нелеката задача по реновирането на колата!! Има и нает сервиз за цялостното боядисване!! Голяма заигравка се оформи.
По предварителни сметки колата ще бъде готова за около 2 месеца.
Който се интересува от проекта, да посети страницата ми във Фейса: My Golf MK2 Burgas.
Има много снимки,а още ще има. Трудно ми е да качвам и тук.
Респект към всеки,който се е захващал,захваща или смята да го направи това упражнение, в което се впуснах! Определено е голяма тръпка!!


Колега успех с начинанието , ама с този фейс нещата са много коментари на вятъра. Там само надъхани деца и до там. Не искам до обидя никой. Тук снимки се качват за около минута не е трудно. Тъй ,че ще следя темата с интерес.


Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот morski » Чет 17 яну 2019 9:23


Уважавам всяко мнение. От мненията се прави равносметка и се намира правилната посока.
Нека кажа, че въздушното окачване за момента няма да се случи.
Поръчах го през Ноември от английски сайт: говоря за цялостен кит Air lift с всички детайли, които са нужни за работата. Знам за какво говорят колегите при самоделките.
Платих парите през Пейпал и зачаках.
И се започнаха лъжите от английските копчета.....
Лъжи, лъжи, лъжи. А парите взети.
Ще пропусна цялата история. Ако е интересно ще ви го споделя.
Пуснах оплакване до Пейпал и преди 2 дена ме информираха, че ще ми възстановят сумата.
А тя е 2650 паунда.
Със сервиза решихме, че няма време да чакаме от друго място. Колата остава с KW -то,
Ако някой колега е пазарил от сигурен сайт, нека сподели.
Иначе съм го решил, че окачването ще е фабрично сглобено, с всички необходими компоненти.
В сервиза са надъхани да го монтират,когато и да дойде.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот stefan4o » Чет 17 яну 2019 9:31


Всяко зло за добро. Тези 2650 паунда съм сигурен, че можеш по много по-добър начин да ги оползотвориш по голфчето.


Потребителски аватар
morski
Мнения: 306
Регистриран на: Нед 10 дек 2006 18:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: vw Golf MK2 KR- следващо ниво на реновиране. Предложения и отзиви за качествен сервиз в БГ.

Мнениеот morski » Чет 17 яну 2019 9:36


stefan4o написа:Всяко зло за добро. Тези 2650 паунда съм сигурен, че можеш по много по-добър начин да ги оползотвориш по голфчето.

Така е.
Пак ще е за окачване,разбира се.
Повече проучване обаче ще е необходимо.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта