Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Пет 12 окт 2018 13:42


Здравейте, малко ъпдейт по темата.

- За съжаление успях да "забърша" колата в едни колчета за паркиране - задна дясна врата и калник. Това стана на 2-рата седмица от както я имам ;( Записах си час в Porsche Iztok - приемат след около 40 дни.
- Задницата на колата тропа, особено през малки неравности - звучи като дефектни амортесьори. Тропането се чува ясно и е много неприятно.
Впечатленията са ми, че вози много дървено в задната част, на жена ми Яриса със сигурност вози по-добре. Наистина се надявам да се дължи на дефект возията (за тропането няма съмнение).
- Появиха се паразитни шумове в купето - на около 500-ния км. Чуват се по павета и неравен терен - не са много силни, но ги има. Супер изненадан съм, но не приятно.
Не знам как да проверя дали колата има независимо задно окачване - предполагам НЕ.

От позитивите:
- автоматика е страхотен - наистина сменя много бързо, точно, без замисляне. Държи ниски обороти на нормален решим.
- на 1400 км. пробег харчи около 7.5 градско с доволна доза задръстване - много добре за бензин.
- Двигателят е тих и супер динамичен, много се радвам, че не е дизел. Другата ми кола, която още продавам е BMW 320 дизел, 177 hp. и Голф-а е сравнимо динамичен!
- Всички електронни системи работят точно, интуативно, музикалната уредба е страхотна, наистина имам база за сравнение.

Всички тези позитиви са сериозно помрачени от проблемите в ходовата част...




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12751
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 12 окт 2018 15:31




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот hooligan_sk » Пет 12 окт 2018 15:53


Колата ти е с независимо задно окачване и вози осезаемо по-добре от всеки Ярис, ако всичко е изрядно. Можеби и при теб има дефектен амортисьор. :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот Vlad777 » Пет 12 окт 2018 16:35


Ето и по-конкретно, след доста оплаквания от возията на Голф 7 какво е написал колегата:
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?p=4650899#p4650899

cHaunepucTa написа:Малко развитие по голфУ:

Тропането отпред се усили и реших да пробвам 4ти път да се оплача от проблема на Порше София Изток.
Хората приеха проблема присърце, изпратиха ме на пътна проба с един от механиците, возих го, дадох му да кара и след почти два дни при тях - резултата е сменен ляв амортисьор и два тампона на носача по гаранция.

Взех си колата и не можах да я позная, явно всичките ми проблеми покрай твърдата возия на голф 7, всичкото това чудене защо колата вози толкова зле и плюене се е дължало на един единствен дефектен(явно) амортисьор.

Колата няма нищо общо като возия с това, което беше преди. Няма паразитни шумове или разтрисане на предницата и като цяло съм силно и положително изненадан от возията на колата в момента! :th_up

Оставам с леко разочарование, че колата е била с дефектен амортисьор от завода, който в последствие се е разбил и започнал да тропа(на около 12-14 000 км), както и заради него са заминали тампоните, но явно си е до късмет...


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Съб 13 окт 2018 10:07


Благодаря, прочетох темата на колегата и силно се надявам да стигнат бързо до решение.
Една от основните причини да се спра на нов автомобил е да не се занимавам със сервизи, майстори и т.н. Разбирам, че се случват такива неща, но дано не е не влезна в ангажименти отново;) мерси, за отговорите.


Потребителски аватар
cHaunepucTa
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 13:30
Автомобил: Golf MK7 2016
Двигател: TDI

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот cHaunepucTa » Пон 15 окт 2018 9:30


Здравей колега,
Ти си с независимо окачване и при теб возията трябва да е много по-добре от при мен.
Щом чуваш тропане и паразитни шумове, отиди в Порше и поискай да я прегледат. На мен ми отне 4 пъти ходене до там за да се случат нещата - настоявай да се качат с теб да чуят какво тропа докато се возите.
Иначе колата е супер - Честито!

btw, мисля, че сме съседи, дано не бъркам :)
Живея в оранжевия блок до вас.


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Пон 15 окт 2018 12:58


cHaunepucTa написа:Здравей колега,
Ти си с независимо окачване и при теб возията трябва да е много по-добре от при мен.
Щом чуваш тропане и паразитни шумове, отиди в Порше и поискай да я прегледат. На мен ми отне 4 пъти ходене до там за да се случат нещата - настоявай да се качат с теб да чуят какво тропа докато се возите.
Иначе колата е супер - Честито!

btw, мисля, че сме съседи, дано не бъркам :)
Живея в оранжевия блок до вас.


Утре имам час за приемане в Порше - надявам се да не се налага да ги возя, тъй като ще я оставя преди работа. Но ако не отстранят проблема, тогава ще трябва! :)

Ако става въпрос за района зад Петрол и блока на Контракт Сити - аз съм, да. :beer


Потребителски аватар
cHaunepucTa
Мнения: 7
Регистриран на: Сря 24 ное 2010 13:30
Автомобил: Golf MK7 2016
Двигател: TDI

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот cHaunepucTa » Пон 15 окт 2018 15:44


alex.mitev написа:Ако става въпрос за района зад Петрол и блока на Контракт Сити - аз съм, да. :beer

:th_up


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Вто 16 окт 2018 13:03


Днес закарах колата в Порше Изток - бяха много любезни, сами предложиха техник да се качи с мен, за да разбере проблема.
Разбира се, колата тропна само 2 пъти, и то нищо общо с това, което се чува сутрин.
Приеха я, после ми се обадиха, че не виждат проблеми. Имат предположения откъде може да е - водачите на електрическата ръчна спирачка, но докато не стане постоянно, няма как да почнат да сменят наред... Имат право и не ги виня.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот ivuchev » Вто 16 окт 2018 13:17


Цц безмълвен съм... 42 бона ? ! Я да си карам полото за 2 -а
2 ро оплакване от чисто нов голф. Тия дефектни амортисьори от алито ли ги поръчват. Претендират за качество , дуят цени би трябвало да се тества всичко преди сглобяването на чиста нов голф 2018 г.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот vucata » Вто 16 окт 2018 13:34


При всяка една марка може да се случи да дефектира всяка една част в гаранционен срок. В старата фирма в която работя се е случвало на чисто нов бус на 8000км да замине катализатор. На 90000км са сменяли двигател заради задрало бутало. Но като цяло нищо фрапиращо. Нали се сещаш, че излизат милиони коли от всеки завод. Няма как всичко да е на 100% перфектно.


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Вто 16 окт 2018 15:19


Аз се старая да съм обективен - наистина има производствени дефекти, това че се е случило на мен е случайност - има хора, които си карат без никакви грижи.
Сега си взех колата, като дотам ме закараха новата Октавия - в таблото и централната конзола Октавията няма никакво скърцане, Голф-а само да натиснеш конзолата при скоростният лост скърца яко.
Това е реалността:) На вид обаче, интериора на Голф е много по-хубав от Октавия (ама скърца). :)


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот hooligan_sk » Вто 16 окт 2018 21:36


Ако тръгнеш да опипваш Октавията(а и всяка кола от този клас апропо), и тя ще проскърца на доста места. Въпроса е да не скърца в движение и до колко интериора те изолира от пътя. :th_up


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот nii » Сря 17 окт 2018 21:22


Преди няколко години фирмата ни купи две баничарки Ситроен Берлинго. И двете стигнаха от ситроен срещу КАТ до ракова болница (1км) с яко тропане и се оказа че преден десен амортисьор Закс е дефектен.
Като се върнах след 5 минути даже не коментираха, а направо смениха амортисьорите.
Случва се в 21 век... Неприятно но кво да правиш...


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Съб 27 окт 2018 18:17


Малко информация относно разхода. Колата в момента е на 1900 км., минах един пълен резервоар градско, с леко каране разхода е 8.8 л/100 км. Предполагам, че ако карам малко по-бързо, лесно ще стане 10.



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта