Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот hooligan_sk » Нед 23 дек 2018 20:24


Може да си пуснеш своя тема в този раздел, със снимки, впечатления, ако искаш може да я направиш и като дневник/ревю на колата. За много колеги ще е интересно. :th_up




alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Пон 24 дек 2018 18:20


Браво, честито!:) надявам се останеш доволен и да нямаш никакви проблеми - само каране.


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Пон 24 дек 2018 18:40


Нека добавя още малко впечатления.
Градският разход, с гориво от Ромпетрол, падна на около 8.5 литра/100 км с умерено каране.
Преди два дена карах 500 км извънградско - от София до Северозападна България и обратно. Аз и двама пътници, всеки един от нас тежи около 85 кг., разхода който даде колата е 6.4 - с прилично "настъпване".
От позитивна гледна точка - колата е учудващо пъргава, не се усеща, че караш 1.5 мотор! Доволен съм от динамиката, разхода и поведението на автоматика!
В негативен аспект - карах по-малко по-лош път. Кръпки на пътя, неравности, малко павета и т.н (в никакъв случай не е черен път). Направо не ми се вярва какви шумове издава интериора - скърцане, резонанси, тракане. Не мога да го локализирам, защото шумовете са от всякъде - идва от инструменталното табло, екрана на мултимедияата, предните врати (все едно нещо дрънчи вътре), коланите...
Супер разочарован съм от сглобката. Тук не говоря за материалите, които са добри за класа си! Сглобката на колата (поне на моята) е едно голямо разочарование. Сравнявам със следните автомобили, които карах скоро:

- Шкода Суперб 2018 нова, със същипт двигател - дори няма място за сравнение. Разликата е от небето до земята. Да, донякъде е разбираемо, тъй като е по-висок клас.
- Шкода Октавия Скаут 2016, дизел, на 60,000 км., карана по пресечен терен, не е жалена изобщо - материалите вътре са по-лоши от на Голфа. Сглобката обаче е много, много по-добра. Колата не издава звук по същите павета, по които моята дрънчи осезаемо.
- Киа Ceed най-новата - колата не издава звук. Материалите са добри, с изключение на задната част на колата. Цялостно усещане обаче е за много "по-нов" автомобил, без никаиви паразитни шумове.

При мен похлопването от задницата продължава. Чува се отзад отляво, на ниски скорости най-много (около 30 км/ч.) през много леки неравности. При големи неравности не се чува нищо. При извънградско с по-висока скорост и недобър път, не се чува нищо от задницата, много странно.

Това е засега. В обобщение мога да кажа, че имам много смесени чувства от избора и покупката си.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 24 дек 2018 18:42


Паветата в Лом са много готин тест за сглобки на интериора.
:mhihi


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот hooligan_sk » Пон 24 дек 2018 18:58


В този случай основна причина е окачването, не сглобката колега. Супърба вози несравнимо по-меко. Скаута също е с по-дългоходово окачване. С новия Сиид нямам опит, ревютата казват че е ок като окачване, но си позволявал повече слабости от Голф. При моя няма такива драматични скърцания и шумове, доволен съм от "плътността" на интериора. Но съм с независимо задно окачване и най-вече - адаптивно DCC.


dzrasd
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 10 окт 2017 21:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот dzrasd » Пон 24 дек 2018 22:01


Аз на моята за момента (500км) нямам никакви паразитни шумове, или по-точно нищо не ми е направило впечатление. 1.5TSI мотора е с независимо задно, до колкото ми е известно. Интересното е, че аз съм доста педантичен на тема шумозилоация и комфорт. Правих тест дравй на голфа и старата ми кола с шумомер и мерих нивата на шума по един и същ път с една и съща скорост.

Карал съм Супърб дизел, сегашния модел, стори ми се доста шумен, двигателя поне се чуваше доста силно при ускорение.

Има ли вариант Голф-а на колегата да е сглобен някъде другаде, а не във Волфсбург ?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот hooligan_sk » Пон 24 дек 2018 22:29


Да, независимо е и при 1.5ТСИ, обърках се с дискусията за Шкода/Сеат по-назад. Иначе всички голфове, които се продават в Европа, се правят във Волфсбург.


dzrasd
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 10 окт 2017 21:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот dzrasd » Вто 25 дек 2018 0:25


Всъщност, според VIN номера ми, моят Голф е правен в Mosel-Zwickau


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Вто 25 дек 2018 9:39


Весела Коледа на всички. Бъдете здрави!
Може наистина проблемът да се корени в окачването при моя Голф. Оплакването ми от тропане на ходовата част, може да е симптом на проблеми с амортесьорите, което ще влияе на цялата возия. Колегата с подобма тема за Голф 7 каза, че след като са му сменили амортесьора всичко се е оправило.


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Вто 25 дек 2018 9:49


По друга тема - къде миете колите си? Опитах да намеря скорошна тема за автомивки, но ми излизат доста стари.
Някъдето където няма да я съсипят - ходих 4 пъти в Bluepoint, но не съм доволен. От онзи ден имам драскотина на лака на задната броня след "VIP" измиване за 32 лв. Колонките на вратите, които са с пиано лак имат доста драскотини също.
Вътре имаше забележки - прилагам 2 снимки
BluePoint_resized1.jpg

BluePoint_resized2.jpg


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот Mishonti » Вто 25 дек 2018 11:02


По каквито и автомивки да съм си оставял колата, никъде не могат да ми я измият така както аз сам. Зимата ми е малко по-трудно да и обърна толкова внимание, за това се случва да я оставя тук-там.
Грижи се сам за нея, ще е най-добре.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 25 дек 2018 11:28


Колеги от Шкода форума се оплакват,че В колоните се драскат с поглед.
Почти всички са ги фолирали.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот hooligan_sk » Вто 25 дек 2018 20:52


Абсолютно никъде не я оставям вече. Преди имах под ръка един детайлист, който ми я беше полирал цялата и я пазеше при миене, той спря да мие. Синтетична гюдерия Сонакс за подсушаване и си я мия сам с левчета. Но трябва да е поне 2-3 градуса над нулата. Пиано лака на Б колонките се драска много лесно наистина.


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4186
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот bbboiko2004 » Чет 27 дек 2018 12:22


Щом толкова лесно се драска пиано лака , може да му сложите керамика да го запазите от толкова лесно драскане. Поне аз така бих направил. Автобивките са под всякаква критика, по простата причина, че има страшно текучество на хора в тях. От гледна точка на работодател, българина свързва работата в автомивка като временна работа и обикновенно на обявите идват лапета, които поработят малко тъкмо се научат, стане студено и вече напускат, че не ги кефи, съответно идва новият, дето няма опит и така се върти колелото. Аз от неволята, си купих, водоструйка, прахосмукачка , машина за полиране, една торба пари за препарати и вече сам си мия и пастирам колите.


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Съб 29 дек 2018 14:47


Добавям малко актуални снимки от колата :)
vw_golf3.jpg

vw_golf2.jpg

vw_golf1.jpg

vw_golf_int2.jpg

vw_golf_int1.jpg



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта