Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Trus7m3
Мнения: 30
Регистриран на: Чет 01 сеп 2011 10:59
Автомобил: Golf 7 Alltrack 18 TSI 4motion
Двигател: 2017
Местоположение: София

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот Trus7m3 » Вто 27 ное 2018 15:35


Честито колега!!!Аз преди Golf alltrack, имах Golf 7 1.4 tsi и му навъртях 80 к. Моторът беше супер, никакви проблеми. Моля те разкажи малко за него като му навъртих някакви км.
Поздрави!




dzrasd
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 10 окт 2017 21:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот dzrasd » Чет 29 ное 2018 19:41


Здравете ! Аз обмислям покупка на такъв автомобил с 1.5 TSI и 7DSG. Любопитно ми е дали сте я карали на дълъг път и какъв разход дава и с каква скорост. Също така как бихте сравнили комфорт/шумоизолация в сравнение с BMW-то ви ? Благодаря :)


int_27h
Мнения: 0
Регистриран на: Сря 20 окт 2010 13:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот int_27h » Чет 29 ное 2018 23:03


Има ли проблеми с потеглянето на студен двигател? Форумите са пълни с оплаквания от 1.5 ево двигателя (150кс) с ръчни скорости.
Описват го като кенгуру ефект при потегляне като единствения вариант да тръгнеш нормално е да вдигаш над 2000 оборота. ДСГ маскирал проблема с липсата на мощност при потегляне, но четох оплаквания, че и там се усещало като застуди.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот Spas » Пет 30 ное 2018 14:23


Aз нямам никакви, потегля си съвсем нормално.


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот nii » Пон 03 дек 2018 16:18


Spas написа:Aз нямам никакви, потегля си съвсем нормално.

ти не си критерии :Mr Green Fun
направи ми впечатление че като натиснеш съединителя колата сама вдига празния ход на 1100 оборота, вероятно за да не се налага да даваш газ при маневриране и плавно тръгване


Потребителски аватар
slavi tsvetkov
Мнения: 933
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 21:46
Автомобил: 2020 VW GOLF TSI GTI PP 245
Двигател: 2020
Местоположение: London
Контакти:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот slavi tsvetkov » Пон 03 дек 2018 19:45


nii написа:
Spas написа:Aз нямам никакви, потегля си съвсем нормално.

ти не си критерии :Mr Green Fun
направи ми впечатление че като натиснеш съединителя колата сама вдига празния ход на 1100 оборота, вероятно за да не се налага да даваш газ при маневриране и плавно тръгване

не съм го забелязвал това при моя. После ще проверя за по- сигурно :biggrin


Потребителски аватар
nii
Незабравим член
Мнения: 4204
Регистриран на: Пон 24 яну 2005 13:33
Автомобил: Golf 2 Automatic
Двигател: RP
Местоположение: кръчмата
Контакти:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот nii » Вто 04 дек 2018 9:04


slavi tsvetkov написа:не съм го забелязвал това при моя. После ще проверя за по- сигурно :biggrin

Ти на ГТИ-то ли ще гледаш?
Щот тва го забелязах на 1.5ТСИ и на 2.0ТДИ (2016г октавия) на жената


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Вто 04 дек 2018 10:13


dzrasd написа:Здравете ! Аз обмислям покупка на такъв автомобил с 1.5 TSI и 7DSG. Любопитно ми е дали сте я карали на дълъг път и какъв разход дава и с каква скорост. Също така как бихте сравнили комфорт/шумоизолация в сравнение с BMW-то ви ? Благодаря :)


Здрасти, да, карал съм я извънградско - около 1500 км. Разходът при 130 км/ч е под 6л, но ми прави впечатление, че се намалява с времето. Най-вероятно моторът се "разработва".
Градско в момента е около 8.5 л/100 км. , а беше около 10 преди 1 месец.

БМВ-то е със сигурност по-обезшумено, но това е нормално - нова 3-та серия струва 2 пъти повече от Голф. Окачването също е "по-плътно".
Ако сравниш Голф-а с подобен клас автомобил, мисля, че е по-тих. Скоро карах Октавия Скаут 2017 г. и моят Голф е по-обезшумен (може да идва и от гумите, които при мен са 16-ки, при Октавията - 17).


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Вто 04 дек 2018 10:15


int_27h написа:Има ли проблеми с потеглянето на студен двигател? Форумите са пълни с оплаквания от 1.5 ево двигателя (150кс) с ръчни скорости.
Описват го като кенгуру ефект при потегляне като единствения вариант да тръгнеш нормално е да вдигаш над 2000 оборота. ДСГ маскирал проблема с липсата на мощност при потегляне, но четох оплаквания, че и там се усещало като застуди.

Привет,
Не съм забелязал нищо такова - тръгва нормално, на много ниски обороти. Дори на снега не подавам газ, за да не превърта гуми уи се справя много добре.


Потребителски аватар
slavi tsvetkov
Мнения: 933
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 21:46
Автомобил: 2020 VW GOLF TSI GTI PP 245
Двигател: 2020
Местоположение: London
Контакти:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот slavi tsvetkov » Вто 04 дек 2018 21:31


nii написа:
slavi tsvetkov написа:не съм го забелязвал това при моя. После ще проверя за по- сигурно :biggrin

Ти на ГТИ-то ли ще гледаш?
Щот тва го забелязах на 1.5ТСИ и на 2.0ТДИ (2016г октавия) на жената

Да. Няма такава екстричка :biggrin


dzrasd
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 10 окт 2017 21:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот dzrasd » Пет 07 дек 2018 10:00


alex.mitev написа:
dzrasd написа:Здравете ! Аз обмислям покупка на такъв автомобил с 1.5 TSI и 7DSG. Любопитно ми е дали сте я карали на дълъг път и какъв разход дава и с каква скорост. Също така как бихте сравнили комфорт/шумоизолация в сравнение с BMW-то ви ? Благодаря :)


Здрасти, да, карал съм я извънградско - около 1500 км. Разходът при 130 км/ч е под 6л, но ми прави впечатление, че се намалява с времето. Най-вероятно моторът се "разработва".
Градско в момента е около 8.5 л/100 км. , а беше около 10 преди 1 месец.

БМВ-то е със сигурност по-обезшумено, но това е нормално - нова 3-та серия струва 2 пъти повече от Голф. Окачването също е "по-плътно".
Ако сравниш Голф-а с подобен клас автомобил, мисля, че е по-тих. Скоро карах Октавия Скаут 2017 г. и моят Голф е по-обезшумен (може да идва и от гумите, които при мен са 16-ки, при Октавията - 17).


Това малко ме притесни... Основната причина да избера Голф е уж комфортната возия и обезшумеността... Из чуждите форуми четох, че с по-големи гуми Голф-а е доста шумен, но ти си с 16ки и би трябвало да е най-тих, а се оказва, че е по-шумен от BMW e90, което по моите критерии не е особено тиха кола, нито пък комфортна.

И още нещо забравих. Добре ли работи Light Assist-a и като цяло добре ли се вижда с халогените на Голф ? В момента съм с ксенон, дълги рядко ползвам, и ми е "страх" да мина на халогени и нищо да не вижда. Този Light Assist ме успокоява (ако работи добре), да си карам само на дълги.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот hooligan_sk » Пет 07 дек 2018 11:02


В този клас е така. По-широките гуми се чуват. :th_up

ПС: Зависи все пак и от производителя де, Gulia не е по-тиха или по-комфортна от ГТИ-а ми. Докато Ф30 е доста по-добре. :mhihi


alex.mitev
Мнения: 0
Регистриран на: Съб 22 сеп 2018 10:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот alex.mitev » Пон 10 дек 2018 17:06


dzrasd написа:
alex.mitev написа:
dzrasd написа:Здравете ! Аз обмислям покупка на такъв автомобил с 1.5 TSI и 7DSG. Любопитно ми е дали сте я карали на дълъг път и какъв разход дава и с каква скорост. Също така как бихте сравнили комфорт/шумоизолация в сравнение с BMW-то ви ? Благодаря :)


Здрасти, да, карал съм я извънградско - около 1500 км. Разходът при 130 км/ч е под 6л, но ми прави впечатление, че се намалява с времето. Най-вероятно моторът се "разработва".
Градско в момента е около 8.5 л/100 км. , а беше около 10 преди 1 месец.

БМВ-то е със сигурност по-обезшумено, но това е нормално - нова 3-та серия струва 2 пъти повече от Голф. Окачването също е "по-плътно".
Ако сравниш Голф-а с подобен клас автомобил, мисля, че е по-тих. Скоро карах Октавия Скаут 2017 г. и моят Голф е по-обезшумен (може да идва и от гумите, които при мен са 16-ки, при Октавията - 17).


Това малко ме притесни... Основната причина да избера Голф е уж комфортната возия и обезшумеността... Из чуждите форуми четох, че с по-големи гуми Голф-а е доста шумен, но ти си с 16ки и би трябвало да е най-тих, а се оказва, че е по-шумен от BMW e90, което по моите критерии не е особено тиха кола, нито пък комфортна.

И още нещо забравих. Добре ли работи Light Assist-a и като цяло добре ли се вижда с халогените на Голф ? В момента съм с ксенон, дълги рядко ползвам, и ми е "страх" да мина на халогени и нищо да не вижда. Този Light Assist ме успокоява (ако работи добре), да си карам само на дълги.


Моят съвет е да отидеш и да покараш Golf-a на тест драйв. Изкарай го на павета, но също и на околовръстното, за да може малко по-висока скорост. Категорично комфорта на Е90 е по-добър (Е90 също е с 16 цолови джанти).

За Light assist-a не мога да ти дам информирано мнение... не съм го използвал достатъчно. Карам си на къси, но да не се лъжем - ксенона свети по-добре:) Нещат се свеждат до това да имаш реалистични очаквания.


dzrasd
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 10 окт 2017 21:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот dzrasd » Пон 10 дек 2018 18:00


Разбира се. Аз го правих това вече, и ми се стори много комфортно и тихо. Но го има и психологическия момент, когато човек се е навил да прави нещо, вижда му само хубавите страни и игнорира лошите (confirmation bias). За това е важно да се иска 3то мнение за подобни неща :)

Последна промяна от radotom на Пон 10 дек 2018 18:03, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати


dzrasd
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 10 окт 2017 21:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Моят VW Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG

Мнениеот dzrasd » Нед 23 дек 2018 19:19


Колеги, вече и аз съм собственик на Golf 7.5 1.5 TSI EVO DSG ! Колата като екстри е същата като на колегата. На линия съм да давам и моето мнение, ако има интересуващи се :)



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта