1990 VW Golf GTI 8v PB

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот Bai Sando » Съб 12 яну 2019 12:29


Вкарай уредите в касетника,ако толкова държиш на него,можеш да побереш 3 уреда на мястото на средните духалки в таблото.
Виждал съм така направени и не стоят лошо.




Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот Ник никишето » Съб 12 яну 2019 13:49


В немското ебай има направени поставки дето са вместо касетника мисля че от метал Бонд и въображение си го сътворил д-р варят е прежавш една 50ка и ти идва за седмица
Прикачени файлове
Screenshot_2019-01-12-13-46-55-474_com.android.chrome.png


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот misho_GTI » Съб 12 яну 2019 15:35


Да следя ги и в ибей, цените са безумни и то за неща които не са годни за употреба без допълнителен ремонт.
Не държа толкова на тази система, че идва доста скъпо да намеря и говорители и гама сиди. A ако не използвам оригинален касетофон, със афтърмаркет говорители, мога да си направя доста добре звучаща система, но колата няма да е ежедневка и последното което ми трябва в нея е музика.

Ето тази система се продаваше преди известно време в ибей на цената около 1000евро, сега незнам дали я има още обявата:
Изображение

Намерих си два броя гама 3, първата е разкодирана и работи на радио, но липсва механиката за касетката и панела е спукан, втората е кодирана и нямам код за нея има си всичко и здрав панел, и успях да сглобя от двете един, но имам проблем с лентовия кабел на панела, прекъсва и ще се оглеждам за нов.
Изображение
Изображение

Снимка и на огледалата, за дясното си търся стъкло с подгрев, имам един вариант за сега но не е 100% сигурен.
Изображение

За уредите съм прегледал всички варианти, и най много ми харесва на мястото на пепелника, и накрая може би ще прежаля едното барче :mhihi

За дигитален километраж също се оглеждам, готов съм да дам някаква цифра, но дотук офертите от 1000лв не ме устройват...


Потребителски аватар
kazakstaneca
Мнения: 179
Регистриран на: Съб 02 фев 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот kazakstaneca » Съб 12 яну 2019 16:13


Преди 2 години след разговор по телефона с познат в автротрейд Варна, за 10мин ми пратиха код за гама 4. Не мисля, че ще е нещо сериозно, дори и да трябва да си платиш. :beer


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот misho_GTI » Съб 12 яну 2019 16:44


kazakstaneca написа:..

Ще проверя на първо време дали нямам някоя връзка там, вариантът е доста добър!
В твоята тема видях как си монтирал уредите, и това е варианта който най ми харесва.


Потребителски аватар
Ник никишето
Мнения: 750
Регистриран на: Чет 23 фев 2012 22:28
Автомобил: Golf G60
Двигател: Pg 1990
Местоположение: СОФИЯ

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот Ник никишето » Съб 12 яну 2019 17:35


Аз скоро си купих дигитален км прежалих една неприлична сума . Аз си набавим всички колони без тези на вратите който са най важни !


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот misho_GTI » Нед 22 сеп 2019 21:29


Работата по колата върви доста бавно но има известен напредък.

Най-важното нещо което трябваше да се направи бяха леко загнилите места около точките за повдигане в предната част, както и да се огледа цялостното сстояние на купето за ръжди по основните места като прагове вежди и под.

Декоративните прагове и вежди бяха изцяло премахнати, салонът беше изваден, свалих мокет изолацията под мокета - която беше в лошо състояние, свалих таблото понеже имаше забележки и беше със счупен захват както и цялата инсталация зад него.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Цялостното състояние се оказа доста удевлетворяващо за мен, имаше дребни ръжди в начален стадии по ръба на веждите, всички те бяха обработени с вюрт и епоксиден грунд. По пода нямаше дупки а където беше пропукан заводския битум се постарах да го изчистя до здраво и последва същата обработка.

Закарах я на маистор за да оправи загнилото и това е крайният резултат, който на мен ми харесва:

Изображение
Изображение
Изображение

Напълнени от вътрешната страна

Изображение

Тапите за достъп след това бяха залепени отново със силикон и напръскани с боди както и местата на които беше премахнат заводския битум.

Изображение

Това е и цялостно състояние отвътре:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Таблото беше заменено с друго кожено в почти перфектно състояние, заедно с него смених и радиаторче на парно, облепих клапите на парното, както и бандажирах инсталацията която върви по таблото:
Изображение


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19138
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот stefan4o » Нед 22 сеп 2019 22:07


Моята и тя има ръжди и гнило на същите места, които поправих съвсем скоро. Явно отводнителите на люка си казват своето. Точно заради тях там загниват.


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот misho_GTI » Нед 22 сеп 2019 23:25


И твоето мнение звучи донякъде логично, обаче аз предполагам, че основната причина е нарушаване на антикорозионното покритие от удрящите го камъчета и ако не са взети мерки се стига до тук. Реално от тук нататък ако не се вземат мерки следващото изгнило нещо са праговете, понеже тази кухина отива е обща с тях, за това и се постарах да е първото нещо което ще оправя. Понеже съм двуврат имам достъп до задната част на праговете , през купето, и там заводския парафин още си седи но е примесен с известно количество прах и незнам как да деиствам за да подсигуря допълнително против корозия.


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот anrus » Пон 23 сеп 2019 0:07


Вече си подготвил таблото и инсталацията за монтаж на Digifiz.


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот misho_GTI » Пон 23 сеп 2019 22:17


Да и дигитал също е набавен.

Външно имах планове за нова боя, но поради много по важни разходи, за сега остава така. Боята с изключение на 3 детаила си е оригиналната и не е крайно зле.
За отвън успях да набавя, емблемата ГТИ за предната решетка както и тази за задният панел. Предните ми вежди бяха счупени и с липси, доста трудно успях да намеря почти перфектни вежди. Лявата е без забележки а дясната има една драскотина. В момента цялия GTI пакет е в доста добро състояние и не смятам да го боядисвам, само ще го усвежа. Намерих и оригинални жълти мигачи за калниците, сега търся също за предната броня, подготвил съм и стопове черно-червена хела, тези са фиффт и те също ми харесват, но ще заложа на хелата.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Джантите ще бъдат тези ББС-ки. Комплект са си 4 броя, но другите две са без гуми. Състоянието им е почти безупречно с 4 капачки и те перфектни.
Едното гумено уплатнение от тавана ми беше перфектно а другото доста изгоряло, успях и него да го намеря перфектно и сега чакам да пристигнат нови щипки за да бъдат монтирани.

Интериорно мокетът беше изпран, за багажника взех отлични мокетни страници и мокет за пода те също бяха изпрани, седалките и корите на вратите бяха почистени без да ги пера, шофьорската седалка ще претърпи ремонт само да успея да си намеря седалка за донор. Успях да си намеря и перфектна кора за багажника, при това два броя.

Мокетът в купето е просто поставен отгоре понеже изолацията под него беше доста зле. В момента търся тази изолация в използваемо състояние, ако някои може да помогне нека пише на лично.

Изображение
Изображение


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот anrus » Пон 23 сеп 2019 22:39


Тези ли търсиш?
Прикачени файлове
IMGP2643.JPG
IMGP2646.JPG


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот misho_GTI » Пон 23 сеп 2019 22:45


Да + тези в краката на задните пасажери и тази около кормилния прът.


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот anrus » Пон 23 сеп 2019 23:25


На втората снимка горе са тези за задната седалка. Ето и за моторния щит:
Прикачени файлове
IMGP2642.JPG


misho_GTI
Мнения: 1987
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 11:29
Автомобил: 1990 Golf GTI + 1991 Country
Двигател: PB 112 + 1P 98
Местоположение: София

Re: 1990 VW Golf GTI 8v PB

Мнениеот misho_GTI » Сря 25 сеп 2019 21:32


Digifiz не ми беше от основните неща които исках да имам, но случайно излезе доста свеж екземпляр на добра цена. Километража е до 8к в комплект с планк за монтаж, буксите за км и панела за часовника, панел за сверяване на часовника и датчик за ск.кутия с букса. Бонус към това получих, и лостче мигачи за темпомат, и копче FADDER за говорители, което не ми е толко важно и няма да влезе в колата.

Изображение

За инсталацията доста прочетох и прегледах, как изглежда оригиналната, как го правят хората и тн.. Реших да се опитам да я докарам максимално до оригиналната.
За донор използвах заводска инст от км за Ибиза АБФ.

Инсталацията в процес:

Изображение
Изображение

В завършен вид

Изображение

И свързването на допълнителните кабели - за сигналните лампи за халогени, подгрев и тн.. реших да го направя с терминали

Изображение

За датчика на ск.кутия пуснах кабелите в шлаух като заводския, за сигнала за обороти кабела също е в шлаух, но нямам снимки от тях.

Вече монтиран и работещ

Изображение

Изображение

И кожения волан, който намерих преди доста време, в почти отлично състояние

Изображение



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: batinka и 101 госта