Пасат б5.5 1.9 4motion

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Пасат б5.5 1.9 4motion

Мнениеот pacoboy » Пет 18 яну 2019 14:05


Здравейте, отдавна не съм писал или пускал тема, но от както се върнах в отбора на ВАГ групата все по-често влизам във форума.
Отскоро съм с пасат б5.5 1.9 тди AVF 4motion. Наистина е изпънат, хубав и много запазен.
Но е с чип и по думите на предния собственик е 175к.с. Това не са ли прекалено много коне за тази турбина?
Настроена е от механик в Шумен, наистина грам не пуши, нито в ниски нито във високи, даже не изпушва при сериозна стъпка.
Налични са й катализаторите все още.
Ако може мнения дали да я закарам на диагностика или при някой мапер да я види все пак, че с тези коне с това VA нещо не ми се връзва ....
Другото което е, малко е висока, смисъл това нормално ли е при 4motion?
Всякакви съвети относно колата ще са ми добре дошли, благодаря ви .




Потребителски аватар
vankata_passat
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 08 дек 2015 13:30
Автомобил: Vw Passat 1.9 tdi 131 hp
Двигател: AVF
Местоположение: Силистра

Re: Пасат б5.5 1.9 4motion

Мнениеот vankata_passat » Съб 19 яну 2019 19:57


Здравей колега честито за придобивката много безаварийни километри относно чипа съм чувал че преди да ти сложат чипа дюзите помпата съединителя мотора да е в перфектно състояние турбината защото вече нютоните на въртящ момент са повече и ако нещо не е наред ще си покаже


Потребителски аватар
pacoboy
Мнения: 2698
Регистриран на: Нед 19 мар 2006 22:49
Автомобил: passat b7 4motion
Двигател: CFGB
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Пасат б5.5 1.9 4motion

Мнениеот pacoboy » Нед 20 яну 2019 18:02


Благодаря колега, наистина всичко по дюзи, съединител е точно, проверени са. Притесняваше ме, че чипа е правен от механик на рали коли, смисъл човека не се занимава специално с чип тунинг, което не значи, че не разбира де :)
Колата много се изстрелва , но това го давам на факта че е постоянно 4х4 и не върти гуми изобщо. Наистина много удобна, голяма семейна кола, преди нея карах ц класа w203 фейслифт, е мерцедес но тесен отзад, само дето много завиваше нищо друго ПО от пасата ;)


Потребителски аватар
VRPerformance
Мнения: 126
Регистриран на: Пет 02 яну 2009 4:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Пасат б5.5 1.9 4motion

Мнениеот VRPerformance » Вто 11 юни 2019 10:35


Здравей,мога да ти помогна и да погледнем чипа как е направен за да си спокоен,но ние сме от русе и трябва да дойдеш до тук http://www.VRPerformance.net



Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта