''Новият'' стар VW GOLF II

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
Bai Sando
Автомобил: Golf III
Двигател: 2.0 AGG

Re: ''Новият'' стар VW GOLF II

Мнениеот Bai Sando » Сря 04 сеп 2019 18:43

Дори и да му откачиш бензина,двигателя ще запали и ще работи поне 30 секунди,понеже в самия карбуратор си има място където си стои бензина.Вече самия карбуратор си има ускорителна помпа,жигльори за гориво,поплавък,вакууми и куп джаджи които служат за правилната работа на мотора.Бензиновата помпа е механична и служи само за подкачване на горивото към карбуратора....абе сложно нещо си е,но лошото е че почти не останаха майстори дето могат да го ремонтират. :wink

Потребителски аватар
stefan4o
VW експерт
VW експерт
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990
Контакти:

Мнениеот stefan4o » Сря 04 сеп 2019 18:55

Щом не върти стартерът - едва ли карбураторът ще е проблемът. Или поне няма да е само той със сигурност. Колега, провери ли всички връзки покрай стартера? Маса, плюс? Пробва ли с друг акумулатор? Вижте и центровката - белезите на ангренажа, защото, когато е дадено доста голямо предвание стартерът трудно развърта.

Потребителски аватар
Д..Христов
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Д..Христов » Сря 04 сеп 2019 19:28

Bai Sando написа:Дори и да му откачиш бензина,двигателя ще запали и ще работи поне 30 секунди,понеже в самия карбуратор си има място където си стои бензина.Вече самия карбуратор си има ускорителна помпа,жигльори за гориво,поплавък,вакууми и куп джаджи които служат за правилната работа на мотора.Бензиновата помпа е механична и служи само за подкачване на горивото към карбуратора....абе сложно нещо си е,но лошото е че почти не останаха майстори дето могат да го ремонтират. :wink

И аз си го обясних така, но в карба вече няма никакъв бензин, понеже го свалих, измих, взех ремонтен комплект и го сложих...

Да, огледах абсолютно всички(тези които можех да проследя) кабели, обувки букси, позачистих някои от тях, масите са много добре хванати, не мърдат, виж това за агренажа не съм гледал, но утре и това ще видя, за акумулатора купуван е преди две години не вярвам да е заминал дори на огледа се очудих колко време мъчихме колата да запали и издържа доста време, но естествено му даваме ток постоянно с на бащата колата. Странно ми е много щото в София колата поне въртеше стартера много добре, а карбуратора беше зле (Кейхина с ръчния смукач) , а сега с другия(Пиербург 2е2) реновиран карбуратор, не ще да върти.

Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 05 сеп 2019 7:49

Лоша връзка по токовете имаш.
И не е лошо клемореда да се види.

golfmk1
Low rider
Low rider
Автомобил: OLD
Двигател: OTO

Мнениеот golfmk1 » Чет 05 сеп 2019 8:15

Д..Христов написа:Странно, сега гледам в нета, че мех.помпата е под капака до двигателя, а аз днес какво ли съм отворил и измерил под задните седалки под един кръгъл капах държащ го 3 болта?

Това под капака ти е само и единствено нивомера на бензина.Пробвай с друг акумолатор icon_idea

Потребителски аватар
Д..Христов
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Д..Христов » Пон 09 сеп 2019 15:17

За сега няма развитие, ще сваля стартера за смяна на втулки и четки като имам повече време. Ето една-две снимки, че отдавна не съм качвал. ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Д..Христов
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Д..Христов » Нед 06 окт 2019 20:23

Малък ъп на темата. По колата не е правено друго освен смяна на стартера с нов, нямам и почти никакво време за друго, вчера запали много трудно освен, че карба постоянно гърмеше (буквално, излизаше и гас дори) запали, но седя на 2000 обпрота две - три секунди, докато се усафаря щото колата за сефте запалва, изгасна и следващите опити за палене бяха отрицателни съответно падна акумулатора.Като цяло сега се оглеждам за части желани от мен и събирам. След като запаля колата ще отида да я изкърпят, че има на две - три места'' опарено"след това я разкоствам и живот и здраве я вкарваме за боя като събера финанси. Части които търся:
-Кожено табло в перфектно състояние
-Стопове червена хела, тъмно сиви Fifft
-Трилъчев волан, мисля че в корадо съм виждал
-Мини дигифиз(не ги бързам, но ще е хубаво да знам, къде да ги намеря под 140лв бройката)
-Рекаро салон от г3
-Вотекс барче
Ако на някой му се намира нещо от изброените да пише на лично.

Последна промяна от Д..Христов на Пон 07 окт 2019 9:23, променено общо 1 път.

golfmk1
Low rider
Low rider
Автомобил: OLD
Двигател: OTO

Мнениеот golfmk1 » Пон 07 окт 2019 7:56

Д..Христов написа:-Вортекс барче

VOTEX/ВОТЕКС

Потребителски аватар
Д..Христов
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Д..Христов » Пон 07 окт 2019 9:12

:gruebel Ами и в двата варианта го видях в нета като вотекс и вортекс, явно от други като мен- незнаещи.

Потребителски аватар
muns61
VW експерт
VW експерт
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот muns61 » Пон 07 окт 2019 10:53

Първо провери и зацепи ангренажа и делкото на белези и намери някой със стробоскоп да ти направи запалването. Гърмежите и трудното палене са от разцентрованост.

Потребителски аватар
Д..Христов
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Д..Христов » Пон 07 окт 2019 19:47

Мерси за съвета,като ми остане повече време ще се заиграя.Няма къде да иде ще запали. :Mr Green Fun

Потребителски аватар
Д..Христов
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Д..Христов » Вто 19 ное 2019 20:38

Запалихме преди седмица, оставих я на човек и няма и час я запали проблема беше в спукано платно на вакуум регулатора, напълних си терасата с части купувани през това време, скоро отивам да я кърпя където има нужда след това боя, тапицер, и накрая ребилд на двигател и окачване, накрая ще е въздух живот и здраве. Ще качвам снимки скоро. Все още търся меко табло и здрави кори на вратите с ел стъкла които са.

Върни се в “Моят Volkswagen”