Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Разкажете, споделете, похвалете се със своя Volkswagen - тук всеки може да има тема
Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Съб 12 авг 2023 13:10


Да, измий системата, кой знае какви батаци и калища ще излязат от нея!! Ще има някакъв ефект, убеден съм!

Изображение

Michel написа:Моята и зимата се включва. Верно не толкова дълго но се включва.
Ще пробвам с измиване на радиаторите.




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот kris11 » Съб 12 авг 2023 18:31


Ивайло Димов написа:Да не го опънеш с водоструйката че са им меки ламелите ,вземи един пулвелизатор за миене на стъкла и сложи малко течен сапун или веро ,пръскаш и оставяш да се накисне ...после леко поливаш с вода или с нещо такова


Като писах за водоструйка имах в предви д отдалече о не с насояена струя , а на фуния. Колегата е достатъчно умен да знае как се работи.


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Съб 19 авг 2023 16:02




Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Пон 28 авг 2023 12:09






Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Чет 14 сеп 2023 15:37


Колеги, имам същите симптоми като колегата:
"Колата е с 1.6 ТДИ 110 коня с cxxb двигател. От известно време забелязвам странно изчезване на антифриза от разширителното казанче. Като казвам изчезване, наистина не виждам никъде теч. Забелязъл съм, че може да карам близо 1000 км и да няма проблем. Антифриз посредата между мин и макс. И изведнъж както карам светва алармата за ниско ниво. Това става след приключване на регенерацията. Винаги след регенерация. Сметнах, че може да е от капачката на разширителя и я смених. Нова оригинална от Порше. Известно време седя на макс. После падна до мин и остана там също дълго време. И днес акто карам по цариградско и бам аларма. Интереснотое, че като отворя капачката изсъсква и нивото се връща."



Току що се връщам от елконаджия, каза ми и защо ми прекъсва колата и на бензин и на метан, помислих отначало, че е някоя дюза а то се оказа повдигачи на изп. клапани, трябва да си карам колата без никакви повече добавки на масло и да си е мойто, по-тънкото 0-30 а аз сега бях няколко пъти на MOTUL 5-40 и му идва гъстичко, каза ми, че ще похапва малко повечко масло от 0-30, но поне ще се оправят клапаните надявам се! Големи прекъсвания на 2-ри цилиндър и на бензин и на метан!! Другия проблем е загуба на вода, мешане масло в разширителния съд, има капчици масло по капачката, трябва да е спукан маслоохладител, елконаджията даже ми каза, че изобщо не ми трябва това чудо, било само за по-топлите държави, ако може да се премахне напълно, по-добре за мене! Та така, другата седмица ще сменям маслоохладител или премахна напълно и смяна на филтри с маслото ми и без това дойде време за смяна и да си слагам от по-тънкото, че да нямам по-големи проблеми за в бъдеще!

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Пон 16 окт 2023 10:24


Преди седмица свалих главата колеги, оказа се, че са ми износени разпределителните валове с кобилиците, че намерих два други и ги смених, сега чакам да кажат как е главата, дано да е само гарнитурата, че имах загуба на антифриз и тресене на 2-ри и 3-ти цилиндър, като свалиха главата видях, че трети цилиндър е изчистен без бял нагар както другите, явно антифриза хубаво го е измило буталото... :icon_lol
До седмица се надявам да ми стане двигателя и да почвам да карам пак! Ще кача снимки и повече инфо за случката по нататък :th_up

Изображение


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Чет 26 окт 2023 11:31


Колата стана вече, готова е, днеска си я взех, сменил съм си двата разпр. вала, топлообменника, шлайфане пак на глава, нови кобилици,валове,клапани, водната система е прочистена, щото имаше масло в казанчето и беше оцапано, почти съм сигурен, че това пробиване на гарнитурата съм я прегрял колата заради запушения маслоохладител(топлообменник) и се изкриви и главата, но вече всичко трябва да е наред, то ще си проличи като я покарам няколко дена! :th_up

Изображение Изображение


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 26 окт 2023 12:18


Едва ли от запушен маслен охладител си я прегрял. Доста народ го изолира и няма драми. По-скоро и е дошло времето.


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Чет 26 окт 2023 13:21


Е какво искаш да кажеш, че пак след 100 000 км. (2 години) и пак ще шлайфам глава?! (то ако мина пак 100к ще е много добре), да не вземе следващия месец да стане сакатлък отново, това ме притеснява! Но, според мен ще издържи, няма да имам проблем с двигателчето! Еми за 150 000 вече два пъти отварям глава, два пъти изкривена, айде нови клапани, нови гарнитури, сега чак и валовете смених, той и майстора ми каза, че просто им е дошло времето, не, че неподкачва масло до горе или нещо друго дето си мислех. С моя равносметка, ако не бях блъснал така куче веднъж, нямаше да имам проблем явно до сега с двг-ля, тя колата на 350 000 стана, явно наистина са зле тея 1.4 тси, макар, че аз съм много доволен, таман си е по тяга за комбито и пъргаво набира,идеално сложен на Паско. :)


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Пон 30 окт 2023 3:13


Третото бутало като ново :) Няма, повече от 104-105 градуса не вдига сега маслото (180 км/ч) А аз преди бях свикнал 115-120 без проблем, смятай колко запушен е бил старият маслоохладител! Сега имам един друг малък дерт, панорамата леко започна да скърца, но не такъв звук точно от скърцане а сякаш от похлопване, смятам потрепва вътре когато е прибрана мрежата и от нея така да се чува, то е лек звук, но аз в тая кола като стоя по толкова часа и почва да ми идва в повече тоя звук :mhihi


Изображение Изображение Изображение Изображение

https://www.youtube.com/watch?v=bZVYWIWIai0

https://www.youtube.com/watch?v=dT5JapL_MKc




Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Пет 10 ное 2023 2:38


https://www.youtube.com/watch?v=DEIJIvT5pGQ

https://www.youtube.com/watch?v=HH4rspb7GTU

Сура 5, ая 110:

Когато Аллах рече: “О, Иса, сине на Мариам, помни Моята благодат към теб и към майка ти, как те подкрепих със Светия дух, та с хората да говориш в люлката и като възрастен! И как те научих на книгата и на мъдростта, и на Тората, и на Инджила. И ето, правиш фигура на птица от глина – с Моето позволение, и духваш в нея, и става птица – с Моето позволение. И изцеряваш слепия и прокажения – с Моето позволение. И ето, извеждаш мъртвите с Моето позволение. И как възпрях от теб синовете на Исраил, когато им донесе ясните знаци. И рекоха неверниците измежду тях: “Това е само явна магия.”



Сура 5, ая 114:

Рече Иса, синът на Мариам: “О, Аллах, Господи наш, спусни ни трапеза от небето! Тя ще е за нас празник, за първия и за последния от нас – знамение от Теб. И ни нахрани! Ти си Най-добрия от даващите препитание.”


Изображение Изображение Изображение


Сура 22, ая 5:

О, хора, ако се съмнявате във възкресението, [вижте как] Ние ви сътворихме от пръст, после от частица сперма, после от съсирек, после от късче, сякаш надъвкано месо – оформено и неоформено, за да ви изявим [Нашата сила]. И оставяме в утробите когото пожелаем за определен срок, после ви изваждаме като деца, после [ви отглеждаме], за да стигнете своята зрелост. И някой от вас умира, а някой от вас бива доведен до най-окаяната възраст, и тогава не знае нищо, след като е знаел. И виждаш земята безжизнена, но когато изсипваме вода върху нея, тя се раздвижва и набъбва, и отглежда всякакъв прелестен вид.


Сура 23, ая 115:

Нима смятахте, че ви сътворихме напразно и че при Нас не ще бъдете върнати?”


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Нед 12 ное 2023 15:09




Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Моето такси - Пасат В7 1.4 TSI DSG7

Мнениеот neo5 » Пет 17 ное 2023 15:06





Върни се в “Моят Volkswagen”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Koletuu2 и 153 госта