Покупка на VW Phaeton

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
heady88
Мнения: 40
Регистриран на: Вто 15 юли 2014 21:53
Автомобил: Passat B6 V6 Phaeton V10
Двигател: V6 TDI
Местоположение: Plovdiv
Контакти:

Покупка на VW Phaeton

Мнениеот heady88 » Пет 04 ное 2016 22:33


Колеги , от 10 години все карам VW голфове , пасати , до момента карам 2.5 V6 2003 180к.с доволен съм като цяло , но от известно време съм хвърлил мерника на Файтон за мен това е най-красивия VW .. в крайна сметка въпроса ми е да ме насочите към правилния двигател:
Сиреч , искам да върви но и да не е ламя , знам че обслужването на този автомобил няма да е като на голф 3 , но все пак да е рентабилно!

Последна промяна от heady88 на Съб 05 ное 2016 0:26, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Покупка на нов Das Auto : )

Мнениеот vucata » Пет 04 ное 2016 22:40


Хахахха, Файтон и реантабилно, хахахаа... Само. Задната лайсна на бронята е около има няма 2 бона


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Покупка на нов Das Auto : )

Мнениеот Чудомир » Пет 04 ное 2016 23:17


Верният двигател е 4.2 бензин или компромисно 3 литра дизел. Всички други варианти водят до още по-натоварена разходна част на един и без това не евтин за поддръжка автомобил.

Щом идваш от пасат 5.5 80% като чувство за колата ще са ти познати. Остава да прецениш дали искаш да поддържаш на цени, отговарящи на поддръжката на друг нов автомобил, един стар фаетон с техника от миналия век.


Потребителски аватар
heady88
Мнения: 40
Регистриран на: Вто 15 юли 2014 21:53
Автомобил: Passat B6 V6 Phaeton V10
Двигател: V6 TDI
Местоположение: Plovdiv
Контакти:

Re: Покупка на нов Das Auto : )

Мнениеот heady88 » Съб 05 ное 2016 0:02


Защо оставям с впечатлението че файтон-а е по-голям дерт от пасата v6 който и без друго доста го плюят безпричинно ?
Все пак сме в VW форум , коя според вас е класа от тази марка? Щото май всички се плюят малко или много.. разберете едно ... цената кеф няма... и хората който харесват , обичати т.н .. ще и ще продължават си купуват vw .
За мен това е колата независимо от негативизмите който тук 90% говорят .
Сега , Колеги искам чисто и просто хора който имат или са имали наблюдения да ми кажат нещо за прословутия Файтон!
Знам че реално кажи речи ще се поддържа S класа ... но това е VW! ( имам сантиментална цена и чуство за тази марка ) за хората който не би ме разбрали!


Потребителски аватар
heady88
Мнения: 40
Регистриран на: Вто 15 юли 2014 21:53
Автомобил: Passat B6 V6 Phaeton V10
Двигател: V6 TDI
Местоположение: Plovdiv
Контакти:

Re: Покупка на нов Das Auto : )

Мнениеот heady88 » Съб 05 ное 2016 0:04


Чудомир написа:Верният двигател е 4.2 бензин или компромисно 3 литра дизел. Всички други варианти водят до още по-натоварена разходна част на един и без това не евтин за поддръжка автомобил.

Щом идваш от пасат 5.5 80% като чувство за колата ще са ти познати. Остава да прецениш дали искаш да поддържаш на цени, отговарящи на поддръжката на друг нов автомобил, един стар фаетон с техника от миналия век.

к
колко стар?
Има няма , почти няма 10 години кола.. + това просто самия фейс лифт си ми харесва...пък и просто VW e моята кола.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Покупка на нов VW Phaeton

Мнениеот Чудомир » Съб 05 ное 2016 0:41


Няма негативизъм, просто аз не съм такъв, че да викам на сивото "бледо розово".
Първо, от Фаетон има тамън 4 фейса, така че кажи за кой говориш. Виж във интернет - GP0 до GP4.

Текущата поддръжка ще е смесица от Пасат 2.8 и Ауди А8 - скоростната е подобна на пасатовата, двигателя, който препоръчах, го има в Ауди. Спирачки, масло - все като при А8. Филтрите (особено към купето) може да са специфични за Фаетон, но едва ли са по-скъпи от тези на Ауди.

Истинската болка почва с типичните фаетонски болежки като ръждичка под лайсните на вратите, кабела към багажника, старата мултимедиа (в GP0 и GP1) и евентуално други, за които не се сещам сега. Там всичко се купува оригиналдъ, на съответните цени. Еле ако пък някое електронно устройство каже мяу - как ще го намериш втора ръка ти си преценяваш.

Колата тежи около и над 2200 кг - гориво, спирачки, гуми - износването е правопропорционално на теглото и нервния крак.

Навигацията и музиката са били добри на времето, но в момента вече са морално остарели.

Непобедим аргумент "за" Фаетон са седалките (18-степенните !) и начина на возия. Може би и други марки ги могат тези неща така, но определено по тези 2 точки Фаетон е все още в челните редици, според мен. Плюс изработката в купето - но тук вече минаваме на много гледане в детайл и почти ниво "личен фетиш към лукс".

Всичко това ти го пиша като човек, който е прекарал много време в сондажи по въпроса. Основния проблем на Фаетон от 2ра ръка е, че собствениците изведнъж се оказват изненадани от горните неща, почва се едно провлачване и отлагане на наложими неща, ако колата е вече извън гаранция и в крайна сметка "следващия" получава един грохнал екс-лукс.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Покупка на нов VW Phaeton

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Съб 05 ное 2016 2:53


Чудомир написа:Навигацията и музиката са били добри на времето, но в момента вече са морално остарели.


И КВО ПЪК ТОЛКОЗ БРЕ ЧУДОМИРЕ??? :eek
Ти такъв автомобил за возене ли би взел или те интересуват дребните подробности?
Нека да започнем с положителното - дори след 20- години ще са малко автомобилите с такъв комфорт и возия. Говоря ти от личен опит - това лято сменихме Ауди А8 2001 с Тойота Авенсис 2013 с изключително ниво на оборудване. Извинявай, но Авенсиса е, като болнаво конче с неизвестен произход сравнено с расов жребец (Аудито). Много е икономичен - двулитровия D-4D мотор, на почти никакви километри - 32 хиляди, води се един от най-надеждно изработените автомобили в своя клас и пак казвам - много е назад от по-старата с 12 години А8-ца.

Следват и неприятните неща, за които вече е написано достатъчно, но допълвам нещо много важно - по моргите Фаетоните са голям кът докато А8-ци се намират в достатъчно количество.

Изборът е много сложен, но кефът от возията и поведението на пътя нямат равни на себе си.

В заключение: Аз лично конкретен съвет ДА/НЕ не се наемам да дам!! :confused


Потребителски аватар
Strosner
Мнения: 295
Регистриран на: Пет 06 май 2016 11:48
Автомобил: VW - Audi - Skoda
Двигател: 2001г
Местоположение: Карлово

Re: Покупка на VW Phaeton

Мнениеот Strosner » Съб 05 ное 2016 3:06


това лято сменихме Ауди А8 2001 с Тойота Авенсис 2013 с изключително ниво на оборудване. Извинявай, но Авенсиса е, като болнаво конче с неизвестен произход сравнено с расов жребец (Аудито). Много е икономичен - двулитровия D-4D мотор, на почти никакви километри - 32 хиляди, води се един от най-надеждно изработените автомобили в своя клас и пак казвам - много е назад от по-старата с 12 години А8-ца.


Сравнението е некоректно, авенсиса е аналог на пасат, на А8 отговаря Лексус, не съм запознат с моделите.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2642
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Покупка на VW Phaeton

Мнениеот Vasseto » Съб 05 ное 2016 3:10


heady88 написа:...съм хвърлил мерника на Файтон ...


Взимай го! Няма какво да му мислиш. Един път се живее.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Покупка на нов VW Phaeton

Мнениеот Чудомир » Съб 05 ное 2016 9:00


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:
Чудомир написа:Навигацията и музиката са били добри на времето, но в момента вече са морално остарели.

И КВО ПЪК ТОЛКОЗ БРЕ ЧУДОМИРЕ??? :eek
Ти такъв автомобил за возене ли би взел или те интересуват дребните подробности?

Аз да съм дал някъде препоръка? Написал съм плюсове и минуси, той да си решава. Да, дребните подробности ме интересуват, защото съм свикнал всичко в колата ми да работи, а не шибидаха засича, носача на ел. стъклата е счупен, климатика не е напълнен и т.н.

Още веднъж в прав текст - поддръжката на употребяван Фаетон няма да е по-евтина от такава на Пасат Б8, където пък има доволно много елементи от Фаетон взаимствани и ще бъде по-лесно продаваем след Х години отколкото фаетон. Остава въпроса за кои Фаетони говорим, тия от 5к евро или ония от 30к++?

Ако те влече лукса - Фаетона е добро решение. Което обаче далеч не значи, че няма кусури.


drotomir
Мнения: 628
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Покупка на VW Phaeton

Мнениеот drotomir » Съб 05 ное 2016 10:16


http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=gcrje3

Ето го дарака на 90 000 км , ама колко ли подводни камъка ще има никой не знае.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Покупка на VW Phaeton

Мнениеот icoico » Съб 05 ное 2016 10:34


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:...Ти такъв автомобил за возене ли би взел или те интересуват дребните подробности?...


Като почне през ден да ти светва различна ламБа по таблото евем ти возенето :mhihi Някъде май бях писал, комплект дискове и накладки за файтоня излизат към 7 бона български пари. Ако не ви притеснява...молим.


drotomir написа:http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11478116681451833&slink=gcrje3

Ето го дарака на 90 000 км , ама колко ли подводни камъка ще има никой не знае.


Липсващата част от централната конзола предполага подводни рифове, не просто камъни :smile


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Покупка на VW Phaeton

Мнениеот ktamen » Съб 05 ное 2016 10:45


Вземаш го и му продаваш накладките и ще ти дойде на цената на 20 годишен голф :th_up

Не разбирам подобни теми. Подобна кола бих купил само нова. За къв лукс говорим в гащи втора употреба :gruebel


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Покупка на VW Phaeton

Мнениеот Чудомир » Съб 05 ное 2016 10:48


icoico написа:...комплект дискове и накладки за файтоня излизат към 7 бона български пари....

Аз знам къде могат да ти сложат АТЕ за 1200 евро предни/задни с работата, но нарочно не го писах, защото не знам колко струват без работата...ама пък не се бях сетил, че при W12 има вариант с керамика, за която явно говориш ти :gruebel


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19713
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на VW Phaeton

Мнениеот Vlad777 » Съб 05 ное 2016 10:59


За W12 накладки Ate:
13.0460-2890.2 ATE задна ос ; 159.20
13.0460-7182.2 ATE предна ос ; 355.00

Дискове Ate:
24.0122-0212.1 ATE спирачен диск задна ос ; 148.30
24.0134-0100.1 ATE спирачен диск предна ос ; 227.40

Около 1260 лв без отстъпка за 4 диска и накладки на Ate. За TRW около 1000.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта