Начинаещ и избор на нова кола

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
perseus777
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 20 юли 2017 19:44
Автомобил:
Двигател:

Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот perseus777 » Чет 20 юли 2017 19:58


Здравейте,

Ще си вземам първата кола и изпаднах в голямо чудене :) Гледах, мислих, и се загледах по Пежа-та. Ще я ползвам градско и за посещения при родата и разходки до другия край на България и нататък Гърция. С жена и дете.

308 примерно. Дали обикновена, дали SW. Или 307? Но нищо не разбирам от коли, нито съм механик. Трябва ми нещо да върви и да не ме зареже някъде. :cool

Бюджет около 7000 +-2

Гледах едни обяви и се чудя доколко са реалистични, тъй като цената играе здраво. Между 7800 и 13000.

http://www.cars.bg/offer/c2217340 - 7990
http://www.cars.bg/offer/c2117540 - 9200

и http://occasion.peugeot.bg/?page=used&subpage=9&id=3359 за умопомрачителните 13 бона.

Кое от изброените е по-близо до реалната цена? Имате ли и други предложения за мен?

Благодаря!

п.с. Огледи.ком гледам не работят, някой има ли отзиви за https://oglednakola.com/ или http://carinspector.bg/ ? Че може да имам нужда от подобна услуга.




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот dobrin » Чет 20 юли 2017 20:05


Пежо?! В този форум?! Бъди готов за съвети да избереш Голф ...


Потребителски аватар
xeson
Мнения: 728
Регистриран на: Сря 20 ное 2013 22:24
Автомобил: Golf 2 1989
Двигател: 1272 cc 2G
Местоположение: София

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот xeson » Чет 20 юли 2017 20:09


Тамън се регна във VW Форума и питаш за Пеже - нИсириозно е, бате :arrow


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот M3ntata » Чет 20 юли 2017 20:15


Аз бих предложил нещо такова щом ще се пътува на дълги разстояния и става въпрос за деца.

Touran 1.9TDI


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот stefan4o » Чет 20 юли 2017 20:51


Авторът май не забелязва някои дребни детайли и разлики по колите, които гледа...


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот bobocamaro » Чет 20 юли 2017 20:54


Вземи си 308-ца SW 1.6HDI 90 коня. Аз търкалям служебно такова купено ново , в момента е на 186к километра и не е давало генерален яд. С 62 литра нафта изминава 1160км извънградско, без да светва лампа за резерва.
Голфа е кола за ценители. Немаш ли голф - немаш нищо! :bowdown


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот Stivi » Чет 20 юли 2017 22:01


Търсиш най-новото, и на най-малко километри /доказуеми/ което ти хваща окото и не робуваш на марка :a045


perseus777
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 20 юли 2017 19:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот perseus777 » Чет 20 юли 2017 22:15


Абе знам, че е за Фолксваген :) Ама има яко активни потребители и съответно съвети! Ето, Bobocamaro даже идеален съвет е дал :) M3ntata, мерси! Ще разгледам предложението!


perseus777
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 20 юли 2017 19:44
Автомобил:
Двигател:

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот perseus777 » Чет 20 юли 2017 22:19


stefan4o написа:Авторът май не забелязва някои дребни детайли и разлики по колите, които гледа...


Авторът вече се похвали, че абсолютен лаик по въпроса :) Виждам, че има различни екстри и километража. А на Оказиона пък е на почти 200 хил. и е най-скъпа, ако, че е от 2012. Питах, дали са реални цените за тези коли, за да имам ориентир кое е скъпо и кое не.


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот Lupender » Чет 20 юли 2017 22:19


Това някакъв майтап ли е?


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот polovera_9n3 » Чет 20 юли 2017 23:18


+ за SW 308. Униклен автомобил- братовчед ми има такова- много ми харесва като динамика, комфорт, разход и вървеж. Има си даже и стъклен таван- много яко е това. За такава година автомобил и тези екстри- някой Фв ще струва по 2. Намери едно читаво SW и си ти. НО ровни и в Пежо форума да се запознаеш с евентуалните плюсове и минуси на автомобила.
Като сме ФВ форум не сме коне с капаци. И другите марки си имат хубавите и не толкова хубавите коли, както и ФВ.


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот M3ntata » Пет 21 юли 2017 0:08


Панорамата на 308 sw е един път! Усещането е много добро, но таблото ми е много криво типично за франзела. Тоя 1.6HDI също не ми е познат 2.0HDI си е супер върви, здрав и хубав разход дава, най добре се допитай в пежо форума за проблемите му.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот ivuchev » Пет 21 юли 2017 2:34


Всяка една кола си има минуси и плюсове, важното е кои минуси за теб не биха били кой знае какъв проблем . Вземи си тази кола която най ти е на сърце , ти ще си я познаеш повярвай ми . Но каквато и кола да си избереш много е важно състоянието и , например ръжди , стойка , липсващи части от интериора , гуми , визия ( джанти) . Много е важно как и кой я е поддържал . Аз бих те посъветвал да потърсиш регистрирана и поддържана тук кола защото италианците са по големи мърлячи от нас , още повече ще спестиш 500 лв. за регистрация 500 лв за обслужване и поне още толкова ако няма добри гуми за да я обуеш. Взимаш един лист и почваш Бензин / дизел ( имай предвид че дизела е хубав за каране но е скъп за поддържане докато бензиновата не е скъпа за поддържане има възможност за газифициране , сега най изгодно е да караш на газ . 2 ро закакво ти трябва за семейството или да се возиш просто ( голяма или малка) 4 х 4 или не , имай предвид че 4х 4 харчи повече подръжка повече тежи повече , но ако живееш в селските пресечни местности е неизбежно , по добре да е висока отколкото 4х4 например , за дълги разтояния или за къси ще я ползваш - това е също важно нещо , ако ти е за дълго пътуване по голяма комфортна по възможност с 6 скорости да е ( но тук минуса е че данъка ще ти е по голям за коли над 101 коня си в голямата графа знай го това ) , ако ти е за градско по добре по малка по икономична че малките мотори харчат повече по магистрала от големите и те така те има много още да пиша но нека и колегите да си дадът мнението . Надявам се да съм ти бил малко от полза и успех в избора .

пс Гледам че се стряскаш от цените на едни и същи модели това е което ти писах малко по горе в зависимост от състоянието и годината на производство цените са от 7000 до 13 000 и екстрите . Километрите не ги гледай , гледай седалките волана педалите спирачните дискове , скоростния лост има много белези по които ще познаеш една кола дали и е извадена душата от каранье. :)


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот petko5 » Пет 21 юли 2017 5:51


И аз като колегата bobocamaro имам наблюдение от този модел 308 SW - комби.....никакви ядове, добра динамика, конфорт, глезотийки...и т.н :th_up
Но.....да не забравяме че колата е купена нова, кара и се поддържа служебно и то в София Франс Ауто, в момента е на 3.5год и е на близо 90 000км, не мога да се оплача :th_up
Не бързай с покупката, поразрови се из форумите, виж как стои ценово като поддръжка, кои са и слабите места.... и т.н.
Ако си от София, подготви си предварително въпросите и можеш да звъннеш или най добре да отидеш на място във фирма Корект Ауто (http://www.korekt-auto.com/) и да ги попиташ някои неща....мисля че ще получиш необходимата информация...момчета са много точни :th_up

Успех от мен :th_up


Lupender написа:Това някакъв майтап ли е?

Според теб...майтап ли е или просто си люпиш семки и се чудиш каква глупост да напишеш...?
Като е Vw- форум, няма ли право да се пита и говори за други марки автомобили различни от Vw... ?


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Начинаещ и избор на нова кола

Мнениеот bobocamaro » Пет 21 юли 2017 7:28


petko5 написа:... имам наблюдение от този модел 308 SW - комби.....никакви ядове, добра динамика, конфорт, глезотийки...и т.н :th_up

Системата за сваляне на резервната гума не е добре конструирана. Механизъм с макара, със стоманено въже и манивела :mhihi На втората употреба се скъса въжето, подмениха целия модул гаранционно.
Термощита на изп. колектор след време се разхлопва и не подлежи на ремонт. Издава ужасен звук, а ако не се смени има реален шанс да нарани и дори пробие водния радиатор. След 100-150к задължителна смяна на дихтунги дюзи и болтове дюзи. Отпускат, хващат се лесно по дивата смрад влизаща в купето. :mhihi
По окачването не е сменявано нищо все още :eek
Идиотско скъпи части по колата: около 260 лева заден диск, по спомен. Мисля, че е диск главина та от там и тая цена.
Това се сещам за момента. Колата върши работа: сипваш, стигаш и се връщаш. :bowdown



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 180 госта