Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
mishuk
Мнения: 20
Регистриран на: Нед 14 яну 2018 12:23
Автомобил: VW Passat b6 VW Passat CC
Двигател: 2005 2011

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот mishuk » Пон 22 яну 2018 22:48


Mishonti написа:
mishuk написа:
Mishonti написа:Какво да ти кажа, в Бургас като шофираш в не пиковите часове си е почти извънградско :) И пак не съм постигал такъв разход. Какво остава в някой по-малък град, където постоянно тръгваш и спираш, както са Плевен и Търново примерно - направо е ужасно.

Нито имам намерение да те гъбаркам,нито ще продавам колата на някой от форума така че ако не искаш не вярвай. Наблюденията са ми на основата на 50 тина хиляди километра градско каране из Лондон ,където средната скорост е 18км в час. Дори служения ми ван форд транзит ,понатоварен с 3ма човека и доста инструменти не надвишава 10 на сто. Според мен смени бензиностанцията :banghead



С тия 50 000км имаш бая да ме догонваш :) Шофирал съм доста в Лондон и най-вече в Ройстън, Cambridgeshire. Имах два лични автомобила и един служебен :) За БГ не ми се коментира, няма смисъл.
Така че аз бензиностанцията няма какво да я сменям, по-скоро ти не знаеш как се смята разхода. Това с Транзита също ме уби :)

Може би ,може би. 50хиляди са на Пастата,иначе с Този Форд имам 160хиляди км,с предния не помня ... Не искам да си мерим километрите из Лондон нито да те убеждавам в нещо. Щом казваш ,не зная как се смята разхода,и от компанията която ми дава карта за зареждане също не ги разбират. Само мир да има....




Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Курт Деликуртев » Вто 23 яну 2018 1:18


Mishonti написа:8,5/100 градски разход? Айде спрете се с тези нереални разходи, много е смешно, никой не ви вярва.


Малко много му гори, Любчо българчето има такъв пасатор, на дълъг път му пада на 4,6 разхода!


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот nero » Вто 23 яну 2018 9:26


evgeni_stz написа:Колеги да попитам Б6-та 105к.с. горе долу на какви километри трябва да е за да бъде надежна още за каране?Дават ли някакви километри на този двигател за живот?


Всичко е относително и много зависи. В Хаас Пловдив миналата година като бях по работа си говорих с момчетата там че имат автомобили на 600 000 км с този мотор. Интересувах се тогава защото аз самия карам в момента Пасат с този мотор.


Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Asko VW » Вто 23 яну 2018 10:29


evgeni_stz написа:Колеги да попитам Б6-та 105к.с. горе долу на какви километри трябва да е за да бъде надежна още за каране?Дават ли някакви километри на този двигател за живот?


Не знам дали има някакъв официално обявен от производителя ресурс в км., но по принцип по-важно е как е поддържан, а не на колко км., ако е добре поддържан и 400 хил. не би трябвало да са проблем, ако е занемарен и на 150 хил. може да изтропа. Принципно за този двигател се твърди, че е по-безпроблемен от 2.0 и вероятността той да ти създаде проблем е ниска (но не е нулева !). За съжаление, обаче има доста други системи/възли, които са с доста по-ограничен ресурс от старите модели пасати и това важи за всички Б6, например моторчетата на клапите на климатроника, моторчетата на ръчната, блока за заключване на волана, задните светлини, това е за което се сещам в момента.


evgeni_stz
Мнения: 33
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот evgeni_stz » Вто 23 яну 2018 13:45


Благодаря за отговорите!!!


Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Вто 23 яну 2018 16:10


Да Ви кажа колеги днес ходих на огледи за автомобили и всичко почти по автокъщи и от собственици не ставаше вече започвам да съжялавам защо продадох Б5.5 131 к.с. вървеше много добре и знам че не можеше да се счупи


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Lupender » Вто 23 яну 2018 19:31


Четейки тази тема, а и много други такива, се чудя, дали няма да е добра да се направи една закачена такава обобщена за Пасат В6?!


evgeni_stz
Мнения: 33
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 17:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот evgeni_stz » Вто 23 яну 2018 19:59


Колеги едно мнение за пасат б6 140тди 2008г автомат код на двигател ВМР


Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Вто 23 яну 2018 21:32


evgeni_stz написа:Колеги едно мнение за пасат б6 140тди 2008г автомат код на двигател ВМР

Колега да ти кажа и аз точно това търся ама седан и Hi line BMP е мотора който трябва да се търси това е същия като 131 к.с. пак е помпа дюза и тауш бил най читавия иначе пак трябва да го прегледаш по обстойно на място много ми харесва този модел ама като гледам какви счупентии има само съм потресен


anttonev
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 15 яну 2018 15:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот anttonev » Вто 23 яну 2018 22:03


Какви пари сте приготвили/готови да платите за кола?


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот neo5 » Вто 23 яну 2018 22:32


Извинявам се, но аз как мога да разбера кода на ДВГ на пасата ми? 2007-ма година е, 2.0 TDI 170 h.p. От 2 седмици го имам и още не съм на Ти с този модел... иначе го набарах с бежовия кожен салон, с голямата навигация, даже и теглич си има. Просто предния соб. чакал да паднат аудитата 3.0 тди куатро и си взел за 18 хилки такъв доста добро беше, абе едно към едно с пасата, но 4х4 а като цяло ми вика, че има по-малко екстри от старата му кола, т.е. пасата б6!!! Но си личи и по поддръжка го е пазил доста и си е сменял всичко навреме. Че за 2-те седмици и към 2 000 км осъзнах, че имам проблем при паленето, с нов акумулатор при нощувка например пали чак след 3-тата секунда, сякаш нещо стартера е за смяна. Иначе при всяко следващо палене за през деня, пали почти от раз, без проблеми. Някой ще ми каже ли за въпроса ми относно кода на ДВГ и мнението за проблема при паленето? :bowdown


Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Сря 24 яну 2018 7:58


anttonev написа:Какви пари сте приготвили/готови да платите за кола?

Ако намеря нещо добро съм готов да платя добри пари само да е това което искам


Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Сря 24 яну 2018 7:59


anttonev написа:Какви пари сте приготвили/готови да платите за кола?

Ако намеря нещо добро съм готов да платя добри пари само да е това което искам


Кiko
Мнения: 92
Регистриран на: Съб 23 авг 2014 15:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот Кiko » Сря 24 яну 2018 8:07


neo5 написа:Извинявам се, но аз как мога да разбера кода на ДВГ на пасата ми? 2007-ма година е, 2.0 TDI 170 h.p. От 2 седмици го имам и още не съм на Ти с този модел... иначе го набарах с бежовия кожен салон, с голямата навигация, даже и теглич си има. Просто предния соб. чакал да паднат аудитата 3.0 тди куатро и си взел за 18 хилки такъв доста добро беше, абе едно към едно с пасата, но 4х4 а като цяло ми вика, че има по-малко екстри от старата му кола, т.е. пасата б6!!! Но си личи и по поддръжка го е пазил доста и си е сменял всичко навреме. Че за 2-те седмици и към 2 000 км осъзнах, че имам проблем при паленето, с нов акумулатор при нощувка например пали чак след 3-тата секунда, сякаш нещо стартера е за смяна. Иначе при всяко следващо палене за през деня, пали почти от раз, без проблеми. Някой ще ми каже ли за въпроса ми относно кода на ДВГ и мнението за проблема при паленето? :bowdown

Кода на мотора ти е BMR щом е 2007г. Двигателя е помпа дюза 16клапана след 2008г е команрейл.За паленето погледни стартера може да е със заминали четки или някой изгоряла подгревна свещ .Какви пари го взе колега ако не е тайна


Потребителски аватар
neo5
Мнения: 67
Регистриран на: Сря 20 фев 2013 17:46
Автомобил: Passat B7 1-4 TSI EcoFuel
Двигател: 2013 Декември
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Passat B6 Въпроси/отговори/препоръки

Мнениеот neo5 » Сря 24 яну 2018 8:16


Кода на мотора ти е BMR щом е 2007г. Двигателя е помпа дюза 16клапана след 2008г е команрейл.За паленето погледни стартера може да е със заминали четки или някой изгоряла подгревна свещ .Какви пари го взе колега ако не е тайна[/quote]

Ами за 9 300 го взех. Има и 6 м. Още автокаско.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: chifut, MamaMy и 189 госта