2013 Passat B7 - щатска версия

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
despotism
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 20 мар 2019 16:18
Автомобил:
Двигател:

2013 Passat B7 - щатска версия

Мнениеот despotism » Сря 20 мар 2019 16:34


Привет колеги,

Попаднал ми е един американски Пасат СЕ - 2013 година, 2.5л бензинов двигател, този с 5 цилиндъра. Та въпроса ми е това чудо дали може да се поддържа в БГ, има ли резервни части, и дали няма да си вкарам таралеж в гащите.

Благодаря!

Последна промяна от group® на Сря 20 мар 2019 16:50, променено общо 1 път.
Причина: Преместена тема




NameNick
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 17 окт 2018 10:27
Автомобил:
Двигател:

Re: 2013 Passat B7 - щатска версия

Мнениеот NameNick » Чет 21 мар 2019 13:49


despotism написа:Привет колеги,

Попаднал ми е един американски Пасат СЕ - 2013 година, 2.5л бензинов двигател, този с 5 цилиндъра. Та въпроса ми е това чудо дали може да се поддържа в БГ, има ли резервни части, и дали няма да си вкарам таралеж в гащите.

Благодаря!

Таралежа, не знам дали ще си вкараш в гащите, но определено ще се наложи да "обръщаш" джобовете на гащите, ако се наложат ремонти свързани с електрониката по тази кола.
Аз също бях се вкарал в твоята дилема преди две години, като се оглеждах за Пасатор. И тогава имаше много читави (на вид) екземпляли на завидно малко километри, доставени от белия свят и на много изгодни цени.....
Питах и разпитвах майстори и всичките ми споделиха, че не смеят да пипат нищо по електрониките на такива "американски/канадски" екземпляри и дори софтуерите не ги "четяли" правилно. Виж по окачвания и другите механики нямало грижа....., но те съвременните коли са си вече един вид "компютър на колела". И в ПОРШЕ даже нямали желание да се занимават с тях, ако има нещо по електрониките
Не искам да те подвеждам - само споделям преживяното от мен.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: 2013 Passat B7 - щатска версия

Мнениеот hooligan_sk » Чет 21 мар 2019 14:07


Не те съветвам, американските джети и пасати са доста по-зле и по-евтино направени и са много различни. Освен това всички са вкарани тук с някакъв удар. Иначе не излиза сметката на търговеца. :th_up


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6059
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: 2013 Passat B7 - щатска версия

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 21 мар 2019 14:27


Да дам и моите 20 стотинки по темата, имам колега с американски пасат и колежка с джета от скоро. И двамата като дойдат за части ги отпращам с увиснали муцуни, рамите им не се хващат от почти никой каталог за части, дори в представителствата... по кола ако търсиш в каталозите за части тези модели ги няма... Пасата външно няма нито един детайл, който да става от европейската версия, нито вратите, нито панелите, калниците , фаровете стоповете, но това при наличие на каско не трябва да те тревожи, но пък ще си чакаш повече за доставка ... интериор и т.н. също са различни единствения плюс , е че с VCDS може да се пипа повече отколкото на европейската версия, защото това е модела и за китай и разни други страни. Двигателя доколкото знам е MPI и става за газ , което е плюс . Медиите и радиата им не хващат всички вропейски станции, защото са в друг порядък от цифри в тунерите...


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12789
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: 2013 Passat B7 - щатска версия

Мнениеот Zdravko Zankov » Чет 21 мар 2019 21:13


За Пасат сигурно е така.
Но мой приятел автомонтьор скоро изкарва на пътя Джета 2012,2.0/116кс.
Ударена тексаска колица.
Броня, радиатор,фар,врата.
Всичко е купено от Бг морги.
И определено е читава кола.
https://m.mobile.bg/details/11530863678836137
Ей тази я гледах есента.
Тогава беше 19500.


despotism
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 20 мар 2019 16:18
Автомобил:
Двигател:

Re: 2013 Passat B7 - щатска версия

Мнениеот despotism » Пет 22 мар 2019 8:11


Благодаря на всички за отговорите! Колата е читава (лично съм я купувал от VW дийлър_), въпроса ми е по-скотро ако я в един контейнер, който така или инче ще пращам до БГ, дали ще мога да намирам резервни части и сервизи, които могат да я поддържат...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: 2013 Passat B7 - щатска версия

Мнениеот hooligan_sk » Пет 22 мар 2019 9:24


Колегата DoH_KuXoT ти е отговорил.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 150 госта