Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL/ 1.8T

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL/ 1.8T

Мнениеот Rat Fink » Чет 23 май 2019 11:12


Колеги моля за съвети за избор на Golf IV 1.9 TDI ARL. Темата ми за избор на нов автомобил http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=87&t=479480 вече не е актуална за мен, защото след направените калкулации, просто не си заслужава парите. Доста се чудих след това какъв автомобил ще ми върши добра работа за 20000км годишно, да е лесен за сервизиране, сравнително евтин, нормален разход на гориво и стигнах до тази моя неосъществена мечта Golf 4 TDI/GTI 150 к. с. В годините Голф 2, Голф 3, Пасат B 5.5 ме радваха много и напълно задоволяваха нуждите ми, като мисля с този Голф няма да е по-различно - напълно адекватен автомобил за нашите условия, познат на майсторите, с купища части (а защо не и оригинални), морги и т.н. А и ще отговаря на обстановката пред панелния блок в който живея :mrgreen

Харесал съм 4 голфа по обяви, като ще ги подредя по желание -

1. Golf IV 1.9 TDI 4 Motion

2. Golf IV 1.9 TDI GTI - предно

3. Golf IV 1.9 TDI GTI - предно

4. Golf IV 1.9 TDI GTI - предно

Моля за мнения относно състоянието. Относно обслужването като цени грубо какво да очаквам? ПС - тук си отговорих сам, ремъци ролки, нищо питеснително :) Двигателите колко километра издържат приблизително преди основен ремонт? Нямам планове за тунинг, ще се кара стоков или с лек чип. Ще го купувам към средата/края на Юни. Бюджет нямам, само да си заслужава и да е истински. :love.vwclub

Последна промяна от Rat Fink на Съб 25 май 2019 7:21, променено общо 2 пъти.




Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот Mishonti » Чет 23 май 2019 11:44


От Пасат Б5.5 искаш да слезеш на Голф 4? И тепърва в 2019 да купуваш почти 20 годишен помпа-дюза дизел?
Още повече като видя подобна цена на милионник и то Голф....
Виж, такъв модел по зададените ти критерии би оправдал закупуването си ако го вземеш за 2500-3000лв.

Едит: Вземайки такъв Голф рискуваш следното:

Rat Fink написа:....като пред мен стои избора да ходя по командировки ежеседмично из страната с опел корса ц 1.3cdti на 230к км, с късото междуосие и ниската сигурност + карта за пътна помощ и една торба ядове, напрежение, спасителни акции, висене по майстори, както е било досега с автомобилите ми втора употреба или да закупя нов автомобил от бюджетен клас......


И как така от чисто новия автомобил човек се отказва и решава да си купи нещо семпло на има няма 20тина годинки?....


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот Rat Fink » Чет 23 май 2019 12:06


Аз съм пътувал по командировки и с 3ка 1Z 90 коня и си беше доста по-прилично от въпросната корса. Въпросът е че 20годишните автомобили са доста по-здрава изработка от новите сапунерки, и ако са на някакви по-нормални километри, при обслужване и сменяне на читави компоненти може да се изкара още много безпроблемен живот от тях. Предпочитам парите да ги вложа в приключения, пътувания, покупка на вилен имот ако преценя, вместо да отиват за лизинг на някаква дачия или подобна пластмасарка. Сега има хора, които не си знаят парите и им се струва смешно, но за човек със среден доход един нов автомобил определено ще натежи сериозно на бюджета.


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот stefarata » Чет 23 май 2019 12:25


Искаш да вложиш една торба пари, купувайки 20 годишна скъсана от каране кола - на път си да се вкараш в яки приключения
Между другото, новият модел на така наречената от теб " пластмасарка"dacia logan stepway е прекрасен.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот forski » Чет 23 май 2019 12:29


Сега ако може да ми кажеш защо точно на 150к.с. помпа/дюза се метна, а не на 90 или 101к.с. и то за 20 годишен дизелов Голф?
ГТИ ала-бала, кожи, 4х4 и тем подобни глупости които допълнително ти оскъпяват и без това надутата цена на тези антики, натоварени без пари най отзад на автовоза че да не се прибира празен от Италия?


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот Rat Fink » Чет 23 май 2019 12:52


Аз във всичките ми автомобили съм влагал пари, не съм имал късмета да взема нещо и да го карам ей така - винаги нови гуми, масла, обслужване на двигател +! скорости, спирачна течност, антифризи и прочее... Защо искам да го взема - защото дълги години ме кефеше модела, но нямах възможност, после взех друго и т.н. сега имам и защо да не си взема модела който ми харесва, с нормална поддръжка е, с кожа, 4 моушън, като повишава сигурността и пътното поведение. Двигателя е с най-доброто съотношение мощност/нютони/разход. За евентуален ремонт, колянов вал,дюзи и т.н. да дам едни 1000лв-2000лв+ няма да ме притесни, но може и изобщо да не се наложи ако попадна на читав.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот hooligan_sk » Чет 23 май 2019 14:23


Идеята ти е добра, това е хубав автомобил, но ще имаш проблем с намиране на истински екземпляр. Много рядко изпадат и без изключение са от по-скъпите. От изброените нито един не ми се вижда смислен дори за оглед на живо.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот stefan4o » Чет 23 май 2019 16:20


Rat Fink написа:Аз съм пътувал по командировки и с 3ка 1Z 90 коня и си беше доста по-прилично от въпросната корса. Въпросът е че 20годишните автомобили са доста по-здрава изработка от новите сапунерки

Малка поправка. Здравите коли са до около 1990-1991г. Оттам нататък са компромисите и планираното остаряване.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот Rat Fink » Пет 24 май 2019 13:04


Ходих да гледам два от тези - нищо общо със снимките, нямаше детайл дето да не е одран и за боя. Отвътре салона накъсан, захабен доста, и боядиван с черна боя та чак е стегнала кожата и е станала като коричка...
Обаче харесах един леон ASZ чипосан на 180кс, с нов усилен Sachs, нови предни и задни дискове и накладки, обслужен, ремъци всичко, но и цената е 7500лв твърда, харесах и един Леон 1.8т 4х4 180к.с.със сервизна книжка от швейцария за 3900лв и се колебая доста между двата. Според мен дизела по си заслужава, има доста признаци че и двата са горе долу на под 300000км поне :mhihi Единствено ме притеснява чипа, но винаги мога да отида да му сложат оригиналния софтуер. Ако споделите мнение за двата моля :beer

1.9tdi ASZ 180hp

1.8t 4x4 180hp


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 668
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот jordan17772 » Пет 24 май 2019 13:28


Според мен 1.8т е по-добрия избор заради 4х4. Също и по-бързия автомобил. Аз бих избрал бензинката. Средно ще ти гори 3-4 литра повече обаче.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот Mishonti » Пет 24 май 2019 13:30


Дай Боже повече такива купувачи като тебе. Готови да пръснат много пари за дърта бангия и нищо не разбиращи.
Ти тотално не знаеш какво искаш, чак не съм сигурен дали реално ги мислиш тези неща. Не знам на колко години си, но един човек 25-30 годишен нагоре би имал ясна представа какво точно иска, наясно е с бюджета си, знае колко може да отдели за кола, от която има дадени очаквания и нужди и тнт... Ти си тотално без подобна идея..
Описваш в едното изречение факта, че втория Сеат е със сервизна история и това те е впечатлило, и в следващото вече смяташ, че километрите не са му реални...
Отивай, давай 7-8 хил лв за някоя 4ка или Леон от пра историята ама със Чип налЕ и съединител ЗакС....оставай ги тия нови пластмасови сапунерки....


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот silent » Пет 24 май 2019 14:14


вземай каквото ти е на сърце и ти пасне...3-4хиляди лева са безбожно много пари за големите разбирачи дето умират от страх да не настинат и да не се минат отделно в човешката история не е отбелязан случай някога да са се минали...ако тях слушаш пеша ще ходиш и самостоятелен полов живот ще водиш щото освен техните коли и жени другите не струват ....в момента като цяло в държавата и колите и хората са зле...така че всичко е на късмет...и гаранция никва ако ще и сто очи да гледат...


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот hooligan_sk » Пет 24 май 2019 15:25


Моят опит сочи, че накичените коли, като този ASZ са поддържани, но се карат изключително много тук в БГ. И винаги имат още за правене и дооправяне. За това бих предпочел бензиновия Леон, ако му е останал живот все пак. В ценовия диапазон между 2к и 8К честно казано няма някакъв строг пазарен принцип, гледаш почти напълно амортизирани коли. Цената да е адекватна за моментното състояние и така. :th_up


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот Rat Fink » Пет 24 май 2019 16:58


Mishonti написа:..Ти тотално не знаеш какво искаш, чак не съм сигурен дали реално ги мислиш тези неща. Не знам на колко години си, но един човек 25-30 годишен нагоре би имал ясна представа какво точно иска, наясно е с бюджета си, знае колко може да отдели за кола, от която има дадени очаквания и нужди и тнт... Ти си тотално без подобна идея..
Описваш в едното изречение факта, че втория Сеат е със сервизна история и това те е впечатлило, и в следващото вече смяташ, че километрите не са му реални...
Отивай, давай 7-8 хил лв за някоя 4ка или Леон от пра историята ама със Чип налЕ и съединител ЗакС....оставай ги тия нови пластмасови сапунерки....

Че има колебания има :mhihi везни съм все пак... сега сериозно - да чудя се хем искам да е сравнително разумен избора, хем искам да ми доставя някакво удоволствие/сантимент/ за нещо, което не съм имал преди, а съм искал.. За сервизните книжки всички знаем, че се фабрикуват лесно с един два печата от някъде си и айде... За лъскавия дизел ми се струва на мен лично много скъп за това което предлага, въпреки всичките обслужвания и нови неща. А това че един 130 коня двигател са го надули 180 коня също ме притеснява леко как е карана и какво остава, докато швейцарката мисля и аз е по-разумния изброр. Разхода не ме притеснява особено. Ще ходя с майстор да каже и той и ще видим. :beer


vocil
Мнения: 249
Регистриран на: Пон 14 апр 2008 12:58
Автомобил: Рено Меган
Двигател: K4M760 2004
Местоположение: София

Re: Избор на Golf IV 1.9 TDI ARL

Мнениеот vocil » Пет 24 май 2019 19:07


С риск да се повторя от предходната тема и да се счете за спам...
Мечтите са безплатни, но сиренето е с пари :biggrin
Забавлявам се като чета подобни теми :smile
Нищо лично към автора, ако има нещо конкретно бих помогнал винаги.
:beer
Наздраве и да има повече поводи за усмивки!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 141 госта