Какво е мнението ви за Volvo ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
kacho
Мнения: 735
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kacho » Пон 16 юни 2008 12:55


един колега тук беше написал, че новите Волво са просто Фордове с по-скъпа пластмаса. подкрепям го - от старите и престижни танкове няма и помен, сега като ги гледам са ебати пръчките. а за S40 е наистина супер тясно, а и се обезценяват бързо. все пак ако ти е на сърце, взимай го, важното е на теб да ти харесва и да се кефиш




Потребителски аватар
spokoen
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 24 апр 2007 15:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот spokoen » Пон 16 юни 2008 13:02


пак съм съгласен!


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Мнениеот forski » Пон 16 юни 2008 13:10


Каква Toyota по точноколега,аз съм карал известно време около година Carina Epsilon 2.0 дизел без турбо много добра машина никакви ядове а се караше като служебна.Мой съсед кара Corolla 98/99г. пак дизел много е доволен няма проблеми за сега.Подръжката е нормална в ценови диапазон.Общо взето не съм чувал някой да се жалва от Toyota.Успех :wink:При Avensis за дизеловите специално колегите във форума на Toyota пишат че имали нещо като фабричен дефект на маховика на съединителя но за това трябва да се поинтересуваш лично ако си се спрял на Avensis ремонта беше около 2000лв :roll: говорим за стария модел,за новите незнам как е.


Потребителски аватар
spokoen
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 24 апр 2007 15:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот spokoen » Пон 16 юни 2008 14:07


Мислех за Корола бензин май (може и дизелче) там някъде 97 - 98г.
Веднага като продам Голфа отивам и я купувам :)
После ще наблюдавам форумчето отстрани :D


Потребителски аватар
dermeister
Мнения: 805
Регистриран на: Пет 15 сеп 2006 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот dermeister » Пон 16 юни 2008 14:12


spokoen написа:Мислех за Корола бензин май (може и дизелче) там някъде 97 - 98г.

Имам лични впечатления от такава. Колата е много здрава и т.н. и т.н., но е НАЙ-СКУЧНИЯ и БЕЗЛИЧЕН автомобил на земята. И отвънка и отвътре, все едно караш кухненски уред някакъв. Даже и двигателя не ръмжи като двигател. Аз никога не бих карал такава кола преди 60-тата си година.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Мнениеот forski » Пон 16 юни 2008 14:32


Колега това е точно тъка,за съжаление по старите тойоти а и не само те са доста спартански направени като интериор ако това не те притеснява колата е екстра.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот connor cane » Пон 16 юни 2008 14:48


joker написа:
spokoen написа:Мене ме интересува колко са здрави, колко скъпа им е поддръжката, частите им дали са скъпи, дали често дават проблеми, дали са трудни са правене, дали гният и т.н. Като продам голфчето мисля да сменя клуб 8)
Че са красиви им е ясно.

Части скъпи и трудни за намиране(най-вече по ходовата част)
ремонт труден и капризен(ще ти скъсат нервите).....
Директни наблюдение от съсед.... беснее защо си продаде Г2 (беше перфектна машина ....ама била вече 16 годишна :wink: )Сега си трови душата с едно 8 годишно Волво....
И не забравяй,че ФВ е фирмена машина,а Волвото отдавна вече и събери-чарк кола.....сиреч един технически тюрлю-гювеч....

Ха ха - как се радвам на постовете на Жокер - отдавна не бях чел...
Напълно съм съгласен - има ли намесен Форд - гледай да си мааааалко по-далеч. Леле как окипазиха Ягуара - престъпление направо. Може ли такъв смотан дизайн да му тупнат - в смисъл, не е лош, ама като за Мондео - Ягуар си има традиционна визия от 50-60 години, и тиквениците сега я провалиха с техния "кинетичен дизайн". :evil:
А личните ми впрчатления от S40 1997, 2.0 16V са, че е доста здрава кола. Имам един познат с такава и и беше навъртял 333 000 - вървеше си нормално за тия километри. Много гореше обаче - градско в София - 16-17/100. А интериотът им е малко постничък - пластмасов някак си и неугледен...не ми създава впечатление за лукс.
Поддръжката е много скъпа - под 600-700 лева влизане в сервиз няма.
:wink:


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Пон 16 юни 2008 15:04


според думите на човек от най висок пост в мото-пфое (споделени пред мен в приятелска компания) - "волво вече съвсем не е това което е било откак е собственост на форд".....


Dancho M
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 14 ное 2006 11:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Мнениеот Dancho M » Пон 16 юни 2008 16:32


Помисли ли и за Мицубиши Каризма? Технологичен "близнак" с Волво S40. Правени са на една платформа и в един и същи завод в Холандия.


Потребителски аватар
Мартин
Мнения: 1561
Регистриран на: Чет 29 ное 2007 11:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Мартин » Пон 16 юни 2008 16:35


Dancho M написа:Помисли ли и за Мицубиши Каризма? Технологичен "близнак" с Волво S40. Правени са на една платформа и в един и същи завод в Холандия.


Аз доколкото разбрах двигателят на S 40 1.8 е разработка на Мицубиши.


Потребителски аватар
spokoen
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 24 апр 2007 15:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот spokoen » Пон 16 юни 2008 17:11


Не! Не ми е хрумвало, просто защото не ми харесва външно. Волвото ми харесва много и Toyota Corola или RAV4 (става дума винаги за до 97-98г.).


Потребителски аватар
The^Maniac
Мнения: 343
Регистриран на: Вто 13 мар 2007 18:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот The^Maniac » Пон 16 юни 2008 17:20


Аз единственото Волво, което съм карал е едно S60 R, 2.5T, някъде към 300 и нещо коня мисля. Като му дадеш газ на 180 и те залепя за седалката. Луда работа. Беше кола за под наем. За 50к км му бяха сменили половината двигател + два пъти турбина. Цените са убийствени, ама тя и колата се и е малко екзотика.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Мнениеот forski » Пон 16 юни 2008 18:26


Митсубиши Каризма е Рено,с техен двигател и скоростна кутия са която дава дефекти тъпо но факт :wink:Сглабя се в Холандия :lol:


Потребителски аватар
M4r1qn
Мнения: 619
Регистриран на: Пет 01 апр 2005 20:19
Автомобил:
Двигател: C5 X7
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот M4r1qn » Пон 16 юни 2008 21:47


преди известно време бях пред подобна дилема - http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=63155&highlight=



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта