Honda CR-V или Nissan Qashqai

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Неволята
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 18 юни 2019 9:19
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BID 2008
Местоположение: Deutschland

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот Неволята » Пет 21 юни 2019 20:26


Швейцария е една страна с много висок стандарт и надали там могат да се намерят евтини добри автомобили! Погледни само средната заплата там! И тук в Германия средната заплата дръпна през последните години, но швейцарците си остават в друга категория! В момента има Honda CR-V дизели със 150 кс за под 20 000 лв 2010 г, под 100 000 км, първа ръка с доказуема история!
Макар че ти си се почти решил за тази Honda, Бих искал да ти осветя още една възможност, която наистина си заслужава. Думата е за Nissan X-Trail Diesel. Този медел е флагманския кораб на Nissan и се произвежда в Япония. Нашия е от 2004, 2,2, 130 PS, 4x4. Model Elegance с панорамен люк. Досега (около 135000 км) не е правил никакви проблеми. Една невестулка прояде маркуча до турбото и майстора го смени за 10€ със друг, който не бил “вкусен”. Макар че е на толкова години не гори масло въобще. Майстора при Nissan твърди, че за разлика от Cashkai, X-Trail-lite са много стабилни и надеждни. Нашия мотор е змей, което има и негативни страни - конското ремарке не се чуства и жена ми го забравя понякога :rolleyes Скоространа кутия беше едно изобретение на Nissan и на времето фурор. Гори в града около 7 л. дизел. Вътре е доста луксозен, няма драскотини, нищо не скърца. Аспуха е оригинален, спирачки смених миналата година за първи път, както и акумулатора. Мислех да купувам Mitsubishi Plug in, no Nissan-a е още в отлично състояние и се отказах. Още на времето му вградих Partikel Filter да не се червя като пуши и имам зелена немска плакета. Има ги доста евтини, но бих купил само един, който е бил на редовен сервис при Nissan.




drotomir
Мнения: 628
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот drotomir » Вто 25 юни 2019 20:19


Колега спор няма нисана е добър , имам досег с кашкай и съм очарован от колата като цяло , екстрейла най вероятно е ще по добър спрямо кашкая.
И още нещо да допълня , този разход който си посочил за градски според мен е невъзможен , имал съм доста автомобили дизелови от малки кубатури 1.4 1.5 до 2,2 на ситроен си-кросър , мога да те убедя че 7 няма как да стане освен ако не караш вечер на някой празен булевард без светофари.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11926
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 25 юни 2019 21:36


Този хубав 2.2 ДЦИ мотор, дето му се разлитат биелите през блока, за него ли говорите в екс трейла?


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот Lupender » Сря 26 юни 2019 10:10


Онзи ден при един приятел монтьор докараха от една автокъща ЦРВ 2,2 дизел 2008 година... за смяна на двигател, именно поради тракане (вероятно биели). Ами, гледах го мотора, той целия алуминиев. При положение, че бяха измъкнали от морга друг двигател, даже не искаха да се отваря да се види какво става вътре... и този автомобил, ще бъде продаден на някого с офертна цена от 15000, иначе вътре "светулка"... Пази Боже!


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот inspektora » Сря 26 юни 2019 11:26


Дилемата ми сега е дали да взема CR-V преди или след фейслифта. Разликата е + 10 коня и Евро 5 при фейса и незначителна промяна в предната маска. Реално, технически няма осезаеми разлики. При преди-фейсовите има по-голям избор и цените са 2-3 К по-ниски. От друга страна, предвид настоящите и бъдещи екоизисквания, след-фейсовите с Евро 5 имат по-голяма перспектива ... Мъка :question


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот forski » Сря 26 юни 2019 11:55


До догодина когато планираш да купуваш автомобила, събери още някой лев и направо се мятай на нов автомобил, така всички дилеми ще изчезнат :biggrin
Въпреки че ти и сега имаш парите за първоначалната вноска и разходи, докато се усетиш и пет години ще са минали, и ще караш нова кола, а не някоя лустросана кошница.


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот inspektora » Сря 26 юни 2019 13:28


forski написа:До догодина когато планираш да купуваш автомобила, събери още някой лев и направо се мятай на нов автомобил, така всички дилеми ще изчезнат :biggrin
Въпреки че ти и сега имаш парите за първоначалната вноска и разходи, докато се усетиш и пет години ще са минали, и ще караш нова кола, а не някоя лустросана кошница.

При моите 10 000 км. макс. годишно това е крайно неудачно. Да не говорим каква кола бих си купил и колко струва нов автомобил от класа на Honda CR-V. Обмислил съм го и съм го отхвърлил категорично. Но това е съвсем друга тема и е разисквана многократно, така че да не навлизаме в нея.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9886
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот group® » Сря 26 юни 2019 21:39


То за 10000км е неудачно и дизел, ама ... :icon_lol

Гледаш ли https://www.bultraco-sofia.bg/avtomobili_s_probeg
Изпадат icon_idea


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai - РЕШЕНО

Мнениеот inspektora » Пет 12 юли 2019 21:54


И така, от днес съм горд собственик на CR-V Elegance, 2.2 i-ctdi, 2009 г. Купих я от първи собственик в България, с пълна сервизна история и т.н. Преди няколко часа я докарах от Хасково и ето първите впечатления:
Първо лошите - в сравнение с Джетата:
1. След лекия като перце волан на Джетата, Хондата ми изглежда като стар руски камион. Изумително е как през 2009 г. може да се прави архаичен чисто хидравличен усилвател на волана - японска му работа.
2. Двигателят ми идва малко тромав - иска повече обороти. Няма я грубата сила на помпа-дюзата в ниските обороти. Иначе е много тих, почти като бензин.
3. Разни дребни детайли като управлението и на организацията на борд-компа, черният отгоре разширителен съд на антифриза, на който не можеш да видиш нивото, неособено качествените материали в салона и др.
Надявам се да свикна :icon_sad
Добрите страни:
1. По-висока позиция на седене, висок просвет и проходимост (тепърва ще я изследвам).
2. Стабилност и динамика на лек автомобил.
3. Може би добър разход - показа ми 6,5 л./100 до Варна. Дали е верен компа ще стане ясно по-нататък.
4. Сигурно има и други, но тепърва ще ги откривам icon_idea .


bayspiro
Мнения: 906
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai - РЕШЕНО

Мнениеот bayspiro » Съб 13 юли 2019 7:27


...................., черният отгоре разширителен съд на антифриза, на който не можеш да видиш нивото,...................

Направи теста на средния пръст :mhihi . Бръкни през гърловината и се опитай да докопаш черното.Провери дали не е масълце.....личен опит :banghead


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1259
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот netizen » Съб 13 юли 2019 8:01


Описал си минуси на японска кола... не покара ли няколко преди покупката?


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот inspektora » Съб 13 юли 2019 13:41


Разбира се, че карах и съм приел тези минуси. Просто ги описвам безпристрастно.
Бай Спиро, просто горната част на съда е черна. Така е на всички C-RV-та.


bayspiro
Мнения: 906
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот bayspiro » Съб 13 юли 2019 16:05


Абе ти виж от какво е черна...не разчитай на легенди и митове. Моето се оказа микроскопична пукнатина на масления охладител. Даже антифриз не губеше.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот Pichaga » Съб 13 юли 2019 17:46


CR V 3 генерация 2011 преливника е чисто бял
сега го проверих, но иде реч за бензин


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8308
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Honda CR-V или Nissan Qashqai

Мнениеот Stivi » Съб 13 юли 2019 19:11


Що не питате Гугльо като се чудите,просто пластмасата е черна icon_idea
Изображение



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: al.markov234 и 45 госта