Passat Б5 1.8 Т съвети

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
zlobil81
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 2:03
Автомобил:
Двигател:

Passat Б5 1.8 Т съвети

Мнениеот zlobil81 » Пет 16 яну 2009 10:08


Здравейте,
не съм член на клуба, но тъй като съм харесал за жената+куче+бебе дай боже, едно пасатче 1.8Т 99год. по километраж 170К, та :

1. бих искал да изкажете мнение относно този мотор. Надеждност , наболели проблеми
и груба крайна цена за следните консумативи:
-масло, ремък(ролки?), филтри

2. Типтроник скоростна кутия - достатъчно надеждни ли са ? ако да, има ли някакъв ламерски начин да се провери в какво състояние е.

3. Какво мислите за комбинацията от горните 2.

За да бъда честен ще кажа че разглеждам и също съм се спрял на Ауди А6 2.5 тди 98/99 г., пак с типтроник, предполагам са едни и същи ?

Очаквам компетентни мнения на хора с опит с гореспменатите агрегати и се надявам скоро да се присъединиме към клуба :).




Потребителски аватар
vladtod®
Мнения: 2079
Регистриран на: Вто 28 мар 2006 15:39
Автомобил: Passat
Двигател:

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот vladtod® » Пет 16 яну 2009 10:21


Първия съвет прочети правилата и втория ползвай търсачката.


Потребителски аватар
djiliev
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 13 май 2008 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот djiliev » Пет 16 яну 2009 10:24


Така - при 2,5 тди сумата с която първоначално ще се разделиш при смяната на консумативите е поне х 3. При пасата също като А4 се сваля предната броня за да се смени ангренажния ремък така че също не е евтино, но 2,5 си е друга риба. Ако си по спортно настроен взимай 1,8Т. След чипосване полудяват. От 3,5 тди не очаквай нисък разход а и поддръжката на този агрегат си е цифра. И двата автомобила са със алуминиевото окачване :banghead: .


Потребителски аватар
Fr3nzY
Мнения: 196
Регистриран на: Вто 01 яну 2008 22:58
Автомобил: VW Passat
Двигател: AFB V6 TDI
Местоположение: Бургас

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот Fr3nzY » Пет 16 яну 2009 11:03


За скъпата подръжка на 2.5тди не съм толкова съгласен не е толкова скъпа ролки ремъци масла филтри ми взеха последния път около 850лв. с труда.Но все пак зависи и в кой сервиз ще отидеш.Разхода също не е голям много си е добре 8/100 комбинирано ми гори моя и това не е по борд изчисленията.Но все пак гледай на какъв ще попаднеш че да не си чукаш главата после .За скоростната кутия типтроник еми голям кеф ми е но до сега не съм и сменял маслото.Проблеми никъкви не съм имал.Като цяло за мен мотора е 6 с тази скоростна кутия.


Потребителски аватар
djiliev
Мнения: 16
Регистриран на: Вто 13 май 2008 17:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот djiliev » Пет 16 яну 2009 13:53


Поразрови се във форума на ауди там има много изписано за 1,8Т и 2,5 ТДИ. Ако искаш дизел по добре се насочи към 1,9 ТДИ. Това си е лично мое мнение и аз НАФТА не харесвам :). Ако ще е нафта 1,9 ТДИ е къде къде по удачен вариант - по нисък разход, по евтина поддръжка. 2,5 тди носи повече радост но си иска своето. Само да вметна че за 1,8Т ролки ремъци и работа струва около 400 лв. и със един чип става над 180 коня :D


Потребителски аватар
toschomacher
Мнения: 84
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 12:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот toschomacher » Пет 16 яну 2009 14:05


Нека добавя, че аз си намерих за моя 1.8Т ролки ремъка (агренажния само, другия ми беше новичък)+ маслен филтър + въздушен филтър за скромната сума от 189 лв!
Като производство са немски и ми ги дават за оригинални :wink: ако има заинтересовани мога да пусна снимки. Мястото е магазин на VW в Сливен. Монтажа ми е без пари, понеже си имам майстор за това.


Потребителски аватар
kirhadj
Мнения: 719
Регистриран на: Съб 19 май 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот kirhadj » Пон 19 яну 2009 8:08


toschomacher написа:Нека добавя, че аз си намерих за моя 1.8Т ролки ремъка (агренажния само, другия ми беше новичък)+ маслен филтър + въздушен филтър за скромната сума от 189 лв!
Като производство са немски и ми ги дават за оригинални :wink: ако има заинтересовани мога да пусна снимки. Мястото е магазин на VW в Сливен. Монтажа ми е без пари, понеже си имам майстор за това.

Колега я дай снимка и ако е възможно да питаш за APU става ли.


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот MITKO_DVD » Пон 19 яну 2009 12:25


djiliev написа:Поразрови се във форума на ауди там има много изписано за 1,8Т и 2,5 ТДИ. Ако искаш дизел по добре се насочи към 1,9 ТДИ. Това си е лично мое мнение и аз НАФТА не харесвам :). Ако ще е нафта 1,9 ТДИ е къде къде по удачен вариант - по нисък разход, по евтина поддръжка. 2,5 тди носи повече радост но си иска своето. Само да вметна че за 1,8Т ролки ремъци и работа струва около 400 лв. и със един чип става над 180 коня :D

Коегата е много прав,само ще кажа че 2.5 ТДИ стария мотор е възможно най-големия нужник,там проблеми дават валовете,кобилици,картер с маслена помпа,ремъците с консумативите са поне 2к,ако имаш и течове отиваш на първите неща и ремонта може да стигне до 6-7к да не кажа и повече .Най-добре се разрови в Ауди форума там пише на дълго и нашироко за тез мотори :mrgreen:


Потребителски аватар
Fr3nzY
Мнения: 196
Регистриран на: Вто 01 яну 2008 22:58
Автомобил: VW Passat
Двигател: AFB V6 TDI
Местоположение: Бургас

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот Fr3nzY » Пон 19 яну 2009 17:52


MITKO_DVD написа:
djiliev написа:Поразрови се във форума на ауди там има много изписано за 1,8Т и 2,5 ТДИ. Ако искаш дизел по добре се насочи към 1,9 ТДИ. Това си е лично мое мнение и аз НАФТА не харесвам :). Ако ще е нафта 1,9 ТДИ е къде къде по удачен вариант - по нисък разход, по евтина поддръжка. 2,5 тди носи повече радост но си иска своето. Само да вметна че за 1,8Т ролки ремъци и работа струва около 400 лв. и със един чип става над 180 коня :D

Коегата е много прав,само ще кажа че 2.5 ТДИ стария мотор е възможно най-големия нужник,там проблеми дават валовете,кобилици,картер с маслена помпа,ремъците с консумативите са поне 2к,ако имаш и течове отиваш на първите неща и ремонта може да стигне до 6-7к да не кажа и повече .Най-добре се разрови в Ауди форума там пише на дълго и нашироко за тез мотори :mrgreen:



Колега аз лично карам 2.5 тди стария мотор.Вече една година карам го с каквато нафта ми падне.Побрелеми с колата не съм имал.Всеки плюе тва било ремонта му толкова бил а тези които ги говорят тия врели не кипели дори не са го имали този мотор.Познавам поне още 4/5 човека с такива пасати не съм чул да се оплакват от колата само на един нещо турбината му се скапала но това го има и при много други 1.9 тди.


MAISTORA66
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 19 яну 2009 16:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот MAISTORA66 » Пон 19 яну 2009 18:30


vladtod® написа:Първия съвет прочети правилата и втория ползвай търсачката.

smenih radiatora na parnoto i sled tova parnoto raboti po slabo


Потребителски аватар
toschomacher
Мнения: 84
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 12:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот toschomacher » Пон 19 яну 2009 18:54


kirhadj написа:
toschomacher написа:Нека добавя, че аз си намерих за моя 1.8Т ролки ремъка (агренажния само, другия ми беше новичък)+ маслен филтър + въздушен филтър за скромната сума от 189 лв!
Като производство са немски и ми ги дават за оригинални :wink: ако има заинтересовани мога да пусна снимки. Мястото е магазин на VW в Сливен. Монтажа ми е без пари, понеже си имам майстор за това.

Колега я дай снимка и ако е възможно да питаш за APU става ли.

колега предполагам това ти е кода на двигатела, ако е 1,8Т най-вероятно ще са същите ролки и ремък, съответно и цени. Ако ми потвърдиш за съкращението какво значи точно и модела, годината мога да проверя точно. Пиши ЛС ако искаш.
Изображение
Изображение
Изображение


Потребителски аватар
MITKO_DVD
Мнения: 6375
Регистриран на: Пет 09 юни 2006 20:54
Автомобил: Passat B4
Двигател: 2E 1994
Местоположение: София/Монтана
Контакти:

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот MITKO_DVD » Пон 19 яну 2009 20:04


Fr3nzY написа:
MITKO_DVD написа:
djiliev написа:Поразрови се във форума на ауди там има много изписано за 1,8Т и 2,5 ТДИ. Ако искаш дизел по добре се насочи към 1,9 ТДИ. Това си е лично мое мнение и аз НАФТА не харесвам :). Ако ще е нафта 1,9 ТДИ е къде къде по удачен вариант - по нисък разход, по евтина поддръжка. 2,5 тди носи повече радост но си иска своето. Само да вметна че за 1,8Т ролки ремъци и работа струва около 400 лв. и със един чип става над 180 коня :D

Коегата е много прав,само ще кажа че 2.5 ТДИ стария мотор е възможно най-големия нужник,там проблеми дават валовете,кобилици,картер с маслена помпа,ремъците с консумативите са поне 2к,ако имаш и течове отиваш на първите неща и ремонта може да стигне до 6-7к да не кажа и повече .Най-добре се разрови в Ауди форума там пише на дълго и нашироко за тез мотори :mrgreen:



Колега аз лично карам 2.5 тди стария мотор.Вече една година карам го с каквато нафта ми падне.Побрелеми с колата не съм имал.Всеки плюе тва било ремонта му толкова бил а тези които ги говорят тия врели не кипели дори не са го имали този мотор.Познавам поне още 4/5 човека с такива пасати не съм чул да се оплакват от колата само на един нещо турбината му се скапала но това го има и при много други 1.9 тди.


Незнам дали става са въпрос за един и същи мотор,един приятел си взе Ауди и е точно с тоз гадния мотор :banghead:


zlobil81
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 2:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот zlobil81 » Вто 20 яну 2009 0:23


Благодаря за отговорите,
за мотора ясно, май ще се насоча към бензиновия 1.8 Т, при тези сходни цени на горива, и по голяма надеждност и евтина поддръжка натам отиват нещата.

Чудно ми е само как 1.9 ТДИ може да движи нормално голямо купе като пасата или А6. ( в момента си имам 1 служебен голф 1.9 ТДИ не е никак лош ама за малко купе).

Дайте повече опит и инфо за автоматик/типтроник и същият ли е като на Ауди ?? :beer


mili 75
Мнения: 555
Регистриран на: Пет 26 дек 2008 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот mili 75 » Вто 20 яну 2009 20:58


Колега,не знам за каква евтина поддръжка говориш при пасат Б5, ако искаш евтина кола вземи си по-добре от по-старите пасати, Б4 примерно. Ако все пак си се насочил към 1,8 т , погледни темите като например разход от 19/100 градско.Препоръчвам ти да се замислиш за 1,9 ТДИ където разхода ще е наполовина, а вървежа хич е не малък.По-скъпата подръжка на ТДИ е може би заради турбината, но 1,8 Т също има турбина.


Потребителски аватар
passat4o
Мнения: 121
Регистриран на: Пет 22 фев 2008 22:00
Автомобил: VW PASSAT BlueTDI 143 кс
Двигател: CBAC
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Passat 1.8 t съвети

Мнениеот passat4o » Вто 20 яну 2009 23:25


чувал съм че 1.8 Т много често пукали глави



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта