Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
morski_bs
Мнения: 23
Регистриран на: Пет 18 фев 2011 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот morski_bs » Нед 06 мар 2011 22:02


Да поизтупам малко темата от прахта, надявам се колегата няма да се сърди :)
Та оглеждам се от няколко седмици да си купя ново возило и съм се насочил към Голф 5. Първо тръгнах за дизелов двигател, после с непрестанно растящите цени на дизела, а и няколко приятели работещи в Лукойл, ме отказаха от такъв мотор. Сега съм на вълна бензин. Двигателя който ще взема ще е енай-вероятно 1.6 FSI, 115 к.с., с идеята разбира се да сложа газово. Да си призная не съм технически виртуоз и се надявам на помощта на всеки при избор на мотор и автомобил, затова някой съвет няма да откажа. Статията Как да изберем стар автомобил съм я чел :D Наскоро обаче попаднах на няколко обяви за Голф плюс и съм малко в неведение тук. Ще бъда благодарен ако някой може да сподели примерно до каква степен има заменяемост на частите със стандартната 5-ца. Не са много масови и не ми се иска да се чудя след това къде да търся ако се наложи това или онова. Иначе от официалния сайт на VW четох, че само дизайна бил малко по-различен и имали серийно повечко екстри. Някой с бензинов двигател може да сподели впечатления как се държи като цяло колата. Не съм спортист и не ме интересува как се изстрелва на светофара, просто като обща динамика и здравина на автомибила, т.е. склонност към ремонти :D




Потребителски аватар
Presian
Мнения: 490
Регистриран на: Съб 17 юли 2010 17:30
Автомобил: VW Golf
Двигател: BAG
Местоположение: Пловдив

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот Presian » Пон 07 мар 2011 7:44




Потребителски аватар
Alek
Мнения: 764
Регистриран на: Сря 12 апр 2006 14:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот Alek » Пон 07 мар 2011 10:20


morski_bs написа:Да поизтупам малко темата от прахта, надявам се колегата няма да се сърди :)
Та оглеждам се от няколко седмици да си купя ново возило и съм се насочил към Голф 5. Първо тръгнах за дизелов двигател, после с непрестанно растящите цени на дизела, а и няколко приятели работещи в Лукойл, ме отказаха от такъв мотор. Сега съм на вълна бензин. Двигателя който ще взема ще е енай-вероятно 1.6 FSI, 115 к.с., с идеята разбира се да сложа газово. Да си призная не съм технически виртуоз и се надявам на помощта на всеки при избор на мотор и автомобил, затова някой съвет няма да откажа. Статията Как да изберем стар автомобил съм я чел :D Наскоро обаче попаднах на няколко обяви за Голф плюс и съм малко в неведение тук. Ще бъда благодарен ако някой може да сподели примерно до каква степен има заменяемост на частите със стандартната 5-ца. Не са много масови и не ми се иска да се чудя след това къде да търся ако се наложи това или онова. Иначе от официалния сайт на VW четох, че само дизайна бил малко по-различен и имали серийно повечко екстри. Някой с бензинов двигател може да сподели впечатления как се държи като цяло колата. Не съм спортист и не ме интересува как се изстрелва на светофара, просто като обща динамика и здравина на автомибила, т.е. склонност към ремонти :D


Само да вметна нещо - говори и разпитай първо газаджии относно FSI мотора, тъй като той е с директно впръскване, и може да се окаже мисия невъзможна с газ. Просто го имай предвид преди да купиш колата.


Потребителски аватар
morski_bs
Мнения: 23
Регистриран на: Пет 18 фев 2011 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот morski_bs » Пон 07 мар 2011 23:18


Първо да благодаря за насоките :beer
Попрочетох доста за този двигател, поне разбрах какво представлява и тука май наистина идва проблем с газифицирането. Видях някакви газови инжекциони за този тип двигател, но при тях меси газ с малко бензин за да не спичат дюзите, това не ми се нрави особено. Не ме притеснява, че примерно 10% от подаваното гориво ще е бензин, няма да обеднея с толкова, по не ми се нрави идеята за смесването на двете горива, някакси не ми се струва практично. Попрегледах горе-долу обявите и със съжаление констатирам, че всички двигатели на Голф 5 1.6 са FSI, възможно е и да съм в заблуда де, говоря за 2004-2005-2006 година производство, за по-новите нямам пари и не съм гледал. Ако наистина е така и газовото се окаже проблем става мазало, цялата ми концепция отива на кино. Ще трябва явно като резервен вариант да се връщам на дизела. Някъде тука четох, че 1.9 TDI били по-сполучливите. Някой притежател да сподели, ще съм му благодарен. при дизела всеки консуматив по горивната система е доста скъп и това малко ме плаши.

А, и ми е интересно има ли модели на Голф 5 с верига, че доста противоречиви мнения четох?


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот morfei1 » Пон 07 мар 2011 23:45


има с верига TSI-ките.

За мен мАторя за 5-тицата е 1.9 TDI 105к.с, ако случиш и на такъв със 6 скорости си е направо 6-тица от тотото :Mr Green Fun


Потребителски аватар
TDI stavrev
Мнения: 261
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 20:45
Автомобил: MKV
Двигател: BKD
Местоположение: Sliven

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот TDI stavrev » Пон 07 мар 2011 23:57


Моят е 2.0 ТДИ 140к.с. с чип 170к.с.вече година и половина и нямам никви ядове. :да:


Потребителски аватар
morski_bs
Мнения: 23
Регистриран на: Пет 18 фев 2011 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот morski_bs » Вто 08 мар 2011 0:31


За характеристиките, които видях и каквото прочетох де за този мотор и аз смятам, че е достатъчен за петака. Доста колеги изказват негодувания тук от по-големия мотор и ако ще е дизел ще е този избора ми. Намерих един със 6 скорости, но и цената му си беше на шест :shock Не ме притеснява и да съм на петстепенна скоростна кутия, досега бях на такава. Макар, че едва ли могат всички коли да се слагат под един знаменател и големия мотор на дизела да се каже, че не става. Тук все пак споделят повече хора с някакъв проблем. Но както и да е, споделих защо избирам малкия мотор :)
От дизелаците има ли мотори с вериги?


Потребителски аватар
morfei1
Мнения: 5670
Регистриран на: Съб 23 авг 2008 18:11
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот morfei1 » Вто 08 мар 2011 1:24


Не, за съжаление :?


Потребителски аватар
morski_bs
Мнения: 23
Регистриран на: Пет 18 фев 2011 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот morski_bs » Вто 08 мар 2011 22:51


Така, да кажа до къде стигнах все пак с бензиновия двигател. Днес помолих баща ми да отиде в Бургас до два сервиза за газови уредби, като и на двете места ми казаха цени около 2400лв за двигател FSI. Мисля, че не си струва инвестицията. Ще проверя и на други места за тези двигатели де. Само на бензин с тия цени в момента ще ходя гладен :lol: Ако има някой колега, който може да сподели малко информация, която искам да получа за дизеловите агрегати, моля да ми пише едно съобщение да не пълним излишно темата.
А между другото днес сефте видях обява на Голф 5 със заводско газово, нямам никакво инфо за тях, но ще се завъртя да видя за какво иде реч и ще споделя, ако някой го интересува.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот hitman0013 » Сря 09 мар 2011 1:24


Помисли си за какво е сложено това заводско газово.Може и вече да е на 500хил км тая колица.Скачай на 1.9тди.
Бензиновите варианти са малко-1.6 няма смисъл щото за 1кс плащаш високия данък(102кс),1.4 е 80кс,1.4тси 122кс пък е от 2008година и цената ще е висока


Потребителски аватар
morski_bs
Мнения: 23
Регистриран на: Пет 18 фев 2011 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот morski_bs » Чет 10 мар 2011 19:38


Това с километрите е доста актуален въпрос винаги при избора на автомобил втора ръка и нямам идея как реално могат да се докажат изминатите километри. Иначе споделям мнението ти, че щом има газово колата, предвид по-евтиното гориво предполага и повече каране. Поне аз не се ограничавам именно поради тази причина. Има доста добри петици уж на пазара, колега по горе ме насочи към шестстепенната скоростна кутия, само, че са малко по-скъпички. 1.9 TDI не знам няма ли да се товари малко от климатика/климатроника, но смятам че би бил добър избор. Въпроса е, че никога не съм имал дизелов автомобил и буквално съм лаик на тази тема.


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот bnick » Чет 10 мар 2011 19:52


morfei1 написа:има с верига TSI-ките.

За мен мАторя за 5-тицата е 1.9 TDI 105к.с, ако случиш и на такъв със 6 скорости си е направо 6-тица от тотото :Mr Green Fun


На този мотор 6 скорости като да е мисия невъзможна mhihi 1,9TDI и на Пасата е предостатъчен, та на Голфа,ще е перфектен :да:


bnick
Мнения: 1549
Регистриран на: Съб 15 май 2010 16:27
Автомобил: Passat B8
Двигател: ACDF 2019
Местоположение: София

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот bnick » Чет 10 мар 2011 19:56


morski_bs написа:1.9 TDI не знам няма ли да се товари малко от климатика/климатроника,


Не можеш да разбереш кога е пуснат, това не е бензин 1,6 100hp mhihi


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот hooligan_sk » Пет 11 мар 2011 11:17


morski_bs написа:Това с километрите е доста актуален въпрос винаги при избора на автомобил втора ръка и нямам идея как реално могат да се докажат изминатите километри. Иначе споделям мнението ти, че щом има газово колата, предвид по-евтиното гориво предполага и повече каране. Поне аз не се ограничавам именно поради тази причина. Има доста добри петици уж на пазара, колега по горе ме насочи към шестстепенната скоростна кутия, само, че са малко по-скъпички. 1.9 TDI не знам няма ли да се товари малко от климатика/климатроника, но смятам че би бил добър избор. Въпроса е, че никога не съм имал дизелов автомобил и буквално съм лаик на тази тема.


Специално за годините които ти гледаш, 1,9ТДИ е по-безопасен от 2.0ТДИ - от гледна точка на дефекти. В зависимост от каква кола идваш, 1,9 105кс може да ти се стори малко муден когато го караш с малко газ, но е достатъчен като мощност и определено много по-добър от 1,6 :да:


Потребителски аватар
morski_bs
Мнения: 23
Регистриран на: Пет 18 фев 2011 21:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Помогнете ми с избора, моля. Golf V ?

Мнениеот morski_bs » Пет 11 мар 2011 14:02


Точно това ме интересуваше - достатъчен ли е като мощност. Аз досега и все още де съм на 1.6, карам на газ, не съм състезател по принцип, но все пак като тръгна да изпреварвам не искам и аз да се напъвам както е сега :lol:



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: gogogo79 и 49 госта