VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 30 юли 2016 10:04


Сега ще те оплюят защо си купил колата точно с този мотор.
:mhihi :mhihi :mhihi




Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот Sonny_89 » Съб 30 юли 2016 10:51


Бат Здравко , и аз тъкмо това си помислих като прочетох мнението :mhihi . Изглежда обаче , че колегата е доволен :deal


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот Dagestan » Съб 30 юли 2016 12:03


ivan.ivanov16 написа: Миналата година си купих Бора 2.0 115hp комби

Аууу, как можа да си вземеш такъв дарак.
До колкото съм запознат, това е един от най-споучливите и икономични двигатели на VW (може да греша нямам доказателства но това знам).

Въобще не си запознат, този двигател е всичко друго, но не и от най-сполучливите и икономични ВАГени.
средна скорост 100 км (300км е пътя успявам да го направя за 3 часа) е 7-8.

Да направиш средна скорост 100км/ч и да вземеш пътя за 3 часа граничи с невъзможното. За да направиш средна скорост от 100км/ч трябва да си карал Бората на умирачка и разхода няма да ти излезе 7-8, а поне 10+2(съответно газ/масло)
Веднъж я тествах за разход и карах с ограниченията - пътя ми беше 4 часа но разхода падна на 6.

И един мармот завива шоколада в станиол
Като цяло съм нов във форума и не разбирам много от коли, но имам голямо желание да разбера всичко за тази кола. Много я харесвам и искам да я "опозная" максимално :)

Личи си, че не разбираш много от коли, щом си си купил кола с този двигател, по-добре я продай и си купи Венто 1.8 моно, или смени мотора на Бората с такъв. Ако толкова искаш да я опознаеш, разглоби двигателя да видиш какво има вътре.


П.П. Специално за гусин Занков и сие. (да не се взима всичко от написаното насериозно)


Потребителски аватар
ivan.ivanov16
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 29 юли 2016 23:57
Автомобил: VW Bora 2 115hp
Двигател: 1999
Контакти:

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот ivan.ivanov16 » Нед 31 юли 2016 6:59


Който иска да вярва, нямам полза да си измислям глупости за колата. Споделям личен опит и реални характеристики за пътя и разхода (последното ми пътуване беше този четвъртък 28-ми след работа - тръгнах в 4 без 10-15 и пристигнах в Плевен в 7:00, вярно карал съм с превишена скорост през почти цялото време, но това не е въпроса в случая). Във варна съм заредил за 25 лева газ = 34 литра по текущите цени, да съм имал още 2 литра от преди това и съм изминал 370 км, като тези 70 км бяха в града, разход 9,4. Колкото до мотора, пак казвам не ги разбирам това съм чул това си купих и да, доволен съм.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот muns61 » Нед 31 юли 2016 8:41


Даже по централноплевенските стандарти думите ти са, как да се изразя, силно преувеличени.
Това е мнението ми от двата ти поста до този момент, не пречи да ни веселиш още.:)


Потребителски аватар
stoev87
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 21 яну 2010 21:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Ignore List: Escap3 ,Pirogov,Soldier90

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот stoev87 » Вто 02 авг 2016 10:33


Сигурно теоретично е възможно да харчи 7 газ при средна скорост 100км/ч със някакви супер икономични (спънати) настройки на АГУто. На бензин това няма как да стане.Като се има пред вид че за да имаш еквивалентна мощност на газ спрямо тази на бензин разхода на газ трябва да е около 35% по-висок си представям за каква мъка става въпрос при около 30% по-нисък разход спрямо този на бензин. Аз лично не бих имал нерви да карам такава "скопена" кола ако да спестявам 2-3 лева на 100км . Но хора всякакви всеки сам си знае какво му харесва и как му изнася - както каза колегата е нов още - ще се научи важното е че е доволен :wink


rumen_xxr
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 30 юни 2017 13:05
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот rumen_xxr » Пет 30 юни 2017 13:37


Привет на всички. Искам да споделя мение относно фолксваген Бора 2.0 115 к.с. От над 10 години карам опел астра Г 2.0 дизел и съм много доволен, тва животно няма чупене, едно време като си го купувах всички казваха ти луд ли си тва са най скапаните двигатели, горят масло и кви ли не глупости :screwy :scare3 ..да ама не, до ден днешен си върви, всичко е наред и е един много сериозен здрав автомобил за мен изключително дуракоустойчивост и с предница правена сякаш от немски каски..но за Бората..така се случи че имаме служебна такава ии от 5 години някъде я покарвам. С течение на времето просто този автомобил успя да ме спечели и така се случваше че слизайки от Бората се качвах на опела и някак си усещах сериозните недостатъци на личния ми автомобил. С всяко качване на Бората все повече ми харесваше, на дългите разстояния направо беше удоволствие да я шофирам, на късите още повече, развърта бързо, създава усещане за пъргавост, стегнатост, изчистени линий..ии така се стигна до момента в който толкова много я харесах че взех че си купих такава и за сега не съжалявам, на всички казвам че ще се моля да издържи колкото опела..служебната е 2003 2.0 115 коня, и такава си взех, да вметна само че в момента километража на служебната е на 420 000 километра а по нищо не личи , върви си доста прилично, от обслужващия сервиз знам че само съединителя е сменян веднъж и по окачване дребни неща и една лагер главина, но всичко е супер евтино..няма демпфери, няма скъпи (чупещи се) дюзи, няма турбо..няма нищо разбирате ли, съединителя и е 230 лева, а имаме и кади 105 коня дизел неговия е 1800 лева...пак ще напиша километрите 420 000 хиляди, мотора и с парцал не е пипан , кара се на принципа на таксито - не изстива, не се жали, всеки божи ден...като знам на какво е подложена тази Бора ии какво е усещането да се кара точно този двигател чесно не бих си помислил за друга кола..имаме и още една служебна пасат 1.8 Т дори има и чип..така се е случвало че слизайки от пасата веднага трябва да тръгна с Бората на някъде..еми честно усещането с Бората е друго..стегнато върви, пъргава е, компактна е вътре, по лесно и комфортно се управлява..буквално успя да ме спечели, пасата е голяма копаня, люлее, тежък е, груб е, скоростната му кутие е кофти някак си, лоста е гаден...ии никой не споделя нещо за точно тази модификация на Бора 2.0 - според мен най хубавото нещо при качването в тази кола - скоростната кутия, хората които карат този автомобил ще ме разберат, в един руски форум я сравняват с добре смазана манлихер пушка, скоростите влизат супер леко, плътно, мазно..създават усещане за съвършен механизъм с германска педантичност, и точно тази кутия приляга идеално на този двулитров мотор с не толкова много конски сили..така че от мен един голям + за тази незнам защо недооценена кола.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пет 30 юни 2017 14:21


Ааа, Румене, оценена си е доста...
:th_up


demon777
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 07 фев 2010 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: tuk tam

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот demon777 » Пет 23 фев 2018 20:49


Да вдигна малко темата от прахта
Харесл съм Бора 2.0 бензин 2000г
Мисля да слагам газ

Да пита чувствителни ли са им ламбда сондите и светва ли им чека?


jero82
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 05 мар 2009 23:25
Автомобил: BORA 2.0 115 hp
Двигател: APK
Местоположение: sofia/silistra

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот jero82 » Съб 24 фев 2018 1:00


моята я взех с газ.Аз я карам вече 3 години половина, а преди мене , един бог знае колко.....На километраж е 250 хиляди, значи има поне още 100,150 хилки отгоре, проблем с маслото няма. Пипа в рамките на нормалното, само ако я гониш над 160, 170 , на 11000 доливам около 700 грама.Газта я понася перфектно, сменил съм 1та сонда, по скоро и беше свършил живота ,проблеми с чека съм нямал досега а не заради газта, намериш ли читава такава , не се замисляй


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 25 фев 2018 12:53


С ВАГ КОМ я погледнете.
Първата сонда трябва да "играе".
От 0.1 до 1 волт.
Ако е ленива,тръгнала си е.
Задната не мърда.


Потребителски аватар
Valeo76
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 15:13
Автомобил: VW Bora
Двигател: AQY 2000
Местоположение: Ст.Загора

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот Valeo76 » Пон 05 мар 2018 23:58


Dagestan написа:
ivan.ivanov16 написа: Миналата година си купих Бора 2.0 115hp комби

Аууу, как можа да си вземеш такъв дарак.
До колкото съм запознат, това е един от най-споучливите и икономични двигатели на VW (може да греша нямам доказателства но това знам).

Въобще не си запознат, този двигател е всичко друго, но не и от най-сполучливите и икономични ВАГени.
средна скорост 100 км (300км е пътя успявам да го направя за 3 часа) е 7-8.

Да направиш средна скорост 100км/ч и да вземеш пътя за 3 часа граничи с невъзможното. За да направиш средна скорост от 100км/ч трябва да си карал Бората на умирачка и разхода няма да ти излезе 7-8, а поне 10+2(съответно газ/масло)
Веднъж я тествах за разход и карах с ограниченията - пътя ми беше 4 часа но разхода падна на 6.

И един мармот завива шоколада в станиол
Като цяло съм нов във форума и не разбирам много от коли, но имам голямо желание да разбера всичко за тази кола. Много я харесвам и искам да я "опозная" максимално :)

Личи си, че не разбираш много от коли, щом си си купил кола с този двигател, по-добре я продай и си купи Венто 1.8 моно, или смени мотора на Бората с такъв. Ако толкова искаш да я опознаеш, разглоби двигателя да видиш какво има вътре.


П.П. Специално за гусин Занков и сие. (да не се взима всичко от написаното насериозно)

Рядко се учудвам на мнения, но Вашето определено прави впечатление .Много професионално и възпитано, с уважение към индивида /който всъщност не познавате/и учудващо професионално познаване на материята. Завиждам Ви за дебелашкия хумор и съветите. :screwy


kukata_pasat
Мнения: 863
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот kukata_pasat » Пон 15 окт 2018 9:46


Здравейте колеги.Искам да попитам вашето мнение за масло за Бора 2.0 115 1J2 мотор.Колата е на дядото но се оплаква че му гори масло около 400 грама на 1000км сипал му е някакво Формула Q 8 10w40 и странното е,че след 7000км маслото е горе долу бистро (което не е добре дори и за бензинова кола защото е признак,че няма добри миещи свойства) колата не пуши сиво не мирише на масло от ауспуха (карал съм масларки и знам какво става от зад и как мирише)върви добре и ме съмнява,че това масло е в основата на всички проблеми.Моля помогнете и напишете вашите мнения по въпроса.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 15 окт 2018 13:13


Не пуши и мирише защото катализатора е на мястото си.
Смени го,но не очаквай чудеса.


rumen_xxr
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 30 юни 2017 13:05
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот rumen_xxr » Пон 06 яну 2020 13:11


Привет на всички, как е вървят ли машините. Имам следното питане: тази събота смених бензиновата помпа на моята бора 2.0 azj мотора. Всички майстори бяха доста заети и си я смених сам, не е нищо сложно, ноо забелязах че когато колата минава на газ бензиновата помпа продължава да работи, питането ми е така ли трябва да е. Иначе за сега автомобила си върви чудесно, проблеми с маслото почти нямам, в смисъл на 10 000 км наай много литър да долея и наистина ако я натискам яко гори повече. Появи се обаче и следния проблем: двете задни врати, първо едната а след месец и другата останаха блокирани и сега немога да ги отварям и чакам малко времето да се оправи и ще я пращам на майстор.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: pietrokaja и 37 госта