VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
okem
Мнения: 62
Регистриран на: Пон 15 юни 2009 19:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот okem » Вто 11 май 2010 8:49


Да ти е честита новата предобивка и много безаварийни км.
С какви букви ти е двигатела,газова инжекция ли ще слагаш или с плочка :?: :да:




Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот Dead man » Вто 11 май 2010 10:58


Честито колегата !!!

Само масла и филтри да и сменяш !!

Качи някоя снимка на колата. :deal


deju
Мнения: 56
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот deju » Вто 11 май 2010 12:16


Благодаря колеги, дано да ме слуша колицата пък аз ще се грижа за нея както трябва.
Сега да почна да отговарям подред:
@pedalchobaba: това с алармата ще се пробва, по точно ще помоля баща ми, защото колата не е при мен, аз съм от провинцията :) но работя в София. Ще я взема при мен след десетина дена някъде. Може да се възползвам от предложението и да дойда да я закачим на VAG.

@okem: газов инжекжцион ще бъде, буквите мисля че са APK, довечера ще проверя със сигурност.

@Dead man: снимки като я взема при мен :) ще почакате още малко :)

Сега само да видим това с алармата как да го направим за пред застрахователя, дано да си има фабрична.


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот joromnt » Сря 12 май 2010 14:17


Да ви обясня една порочна практика в нашия град относно същата ситуация. Миналата година като взех колата /Г4 с със сгъваемия ключ/ ще си правя каско в една ЗК дето няма да ви я рекламирам, че не заслужават. Плащам си, дават ми полица и т.н и т.н. Отивам на маркировка, и там човека ме почва. Не съм бил имал аларма, не съм бил имал имобилаизер. Ще я маркира само след като тои ми монтира аларма. Половин час спорихме кое как е при тая кола. Накрая след като си заключих колата и отворих багажника /като я взех бравата на багажника беше блокирала/ и се разпищя, отказах категорично да ми пипа колата да ми слага от неговите аларми, и в протокола написа че имам заводска аларма ама немам имобилаизер. Почнах го и за това. Предложих му да отидем да изрежем един ключ и ако успее да я запали с него без да го обучава направо да му я оставям. Обаче тъпото копеле не се нави, щото му беше ясно че има имо, ама се правеше на интересен. И така. Ако си бях замълчал, щеше да ме обръсне некой грешен лев.
Както каза колега преди мен, ако нещо трябва да се открадне, то ще бъде откраднато.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот hitman0013 » Сря 12 май 2010 15:07


колите с каско над 9 или 10х лева задължително трябва да имат имобилайзер.По-евтините не се задължават.Нещо такова беше


deju
Мнения: 56
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот deju » Сря 12 май 2010 18:29


Вчера ходих да се поинтересувам малко от цените на компаниите, тези които проверих искат задължително аларма. Те джамбазите ако искат да откраднат дадена кола, ще си я вземат без да им мигне окото, няма значение дали има или не аларма.
Днес ходих в Алианц, оцениха колата на 7200 :screwy направо си излязох.
Явно ще се слага аларма, пък после ако се окаже че имам заводска, тази която ми сложат ще я прехвърлим на другата кола.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот pedalchobaba » Сря 12 май 2010 22:26


Човек, не се занимавай с глупости. Имаш си аларма и друга не ти е нужна. Писах ти как да я пробваш или демонстрираш. Така или иначе, тя служи само за пред застрахователите и за удобство да си отваряш колата от разстояние.
Като ти изпонарежат кабелите алармаджите, като ти направят едни страхотни връзки на ръка, маскирани с изолирбанд и ти оставят релетата да си висят на жиците, а алармата ти я хванат за купето с рапидки и то където им дойде, после ще ти се иска да си продадеш колата.
А за имобилайзера ... досега Голф 4 без имобилайзер не съм виждал. Дори и тези на СОТ 161, дето са без климатик, с врътки на прозорците и бели, дори и те са с имо.


Zlobomir
Мнения: 991
Регистриран на: Сря 15 ное 2006 10:46
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот Zlobomir » Чет 13 май 2010 0:05


Колега, има алармаджии и алармаджии, не е хубаво така да обиждаш без сигнал, без ред. :roll: И си има други доводи, ама всеки сам да си размишлява, защото едно нещо като го знаят много хора...


deju
Мнения: 56
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот deju » Пон 24 май 2010 16:33


Днес имах възможност да покарам количката на дълъг път. heavy metal zork
Миналата седмица са я газифицирали, сменихме и маслото. Върви много добре, но и харчи доста газ. Не знам дали не е така висок разхода докато се понаместят мембрани и едно друго в изпарителя, а може и газаджията да я е направил така. С настъпване, 4 човека в колата и климатроник от време на време 11, не знам може и да нормално.


Потребителски аватар
hitman0013
Мнения: 1865
Регистриран на: Пон 11 май 2009 11:22
Автомобил: GOLF 4
Двигател:

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот hitman0013 » Пон 24 май 2010 17:09


deju написа:Днес имах възможност да покарам количката на дълъг път. heavy metal zork
Миналата седмица са я газифицирали, сменихме и маслото. Върви много добре, но и харчи доста газ. Не знам дали не е така висок разхода докато се понаместят мембрани и едно друго в изпарителя, а може и газаджията да я е направил така. С настъпване, 4 човека в колата и климатроник от време на време 11, не знам може и да нормално.

на това ако му викаш висок разход, не знам!!!!Четири човека=300кила ,климатроник 0.5-1.5литра, настъпване-


deju
Мнения: 56
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 12:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот deju » Пон 24 май 2010 17:25


:) това е, защото аз о сега съм свикнал с другата кола да е около 8 :lol:


elmo86
Мнения: 7
Регистриран на: Вто 15 юни 2010 11:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот elmo86 » Съб 18 сеп 2010 16:25


Да ви попитам какво ви е мнението за 2,0 4motion харесал съм една такава и една 1,6 105к.с. и доста се чудя коя да е. Мисля да слага ГИ след това, чудя се дали 4motion качва доста разхода?


NEXiT
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 09 юни 2011 14:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот NEXiT » Пет 10 юни 2011 11:04


Здравейте,
в темата става въпрос за каско и слагане на газова. Има ли значение дали газовата ще я сложиш след като си направил каско или трябва преди това?

Да не ми кажат, че съм променял колата след като съм направил каското и не важи полицата? :?


Потребителски аватар
MAYKI
Мнения: 412
Регистриран на: Сря 25 май 2011 11:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот MAYKI » Съб 11 юни 2011 9:10


NEXiT написа:Здравейте,
в темата става въпрос за каско и слагане на газова. Има ли значение дали газовата ще я сложиш след като си направил каско или трябва преди това?

Да не ми кажат, че съм променял колата след като съм направил каското и не важи полицата? :?


Не съм сигурен за всички застрахователни компании,но някой искат да упоменато,че колата има Агу защото,ако се подпали колата примерно (да не се случва) и,като ги викнеш за щета и не си я вписал сам се сещаш....


Потребителски аватар
ivan.ivanov16
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 29 юли 2016 23:57
Автомобил: VW Bora 2 115hp
Двигател: 1999
Контакти:

Re: VW Bora 1,6; 1,8 или 2.0?

Мнениеот ivan.ivanov16 » Съб 30 юли 2016 0:12


Здравейте,

Знам, че темата е стара но мисля, че едно актуално мнение няма да навреди. Миналата година си купих Бора 2.0 115hp комби. Много бях слушал и чел за кола като цяло, но основното което ме накара да купя колата е точно двигателя. До колкото съм запознат, това е един от най-споучливите и икономични двигатели на VW (може да греша нямам доказателства но това знам). Моята е с газ сложена веднага след като я купих. Трябва да ви кажа, че найстина колата е икономична - от Плевен съм и живея във Варна, пътувам редовно и разхода на дълъг път при средна скорост 100 км (300км е пътя успявам да го направя за 3 часа) е 7-8. Веднъж я тествах за разход и карах с ограниченията - пътя ми беше 4 часа но разхода падна на 6. При положение, че цената на газта е 70-80 стотинки, мисля, че по-добър вариант няма. Истината обаче е, че в града колата гори много (поне моята). Като цяло не съм нервен шофьор и карам икономично, но въпреки това разхода е 13-14 в града на газ.

Колкото до алармата - мисля, че фабричната аларма е най-излишното нещо в тази кола тъй като при пусната аларма, ако отключа колата през ключалката алармата изгасва... Може би аз не разбирам, но не ми се струва редно това. Един вид, ако някой разбие колата отключвайки я през бравата алармата няма да се включи... Имам допълнителна аларма, която си ползвам с удоволствие, но истината е, че ако са решили да ти разбият колата, алармата няма да ги спре :(

Като цяло съм нов във форума и не разбирам много от коли, но имам голямо желание да разбера всичко за тази кола. Много я харесвам и искам да я "опозная" максимално :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kiko26 и 25 госта