Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
McLarena1976
Мнения: 79
Регистриран на: Чет 22 май 2008 11:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот McLarena1976 » Пон 16 май 2011 23:42


Колега избора си е твой,но според мен този мотор е боклук и не виждам смисъл защо изобщо се произвеждат такива мотори че и в новите има и три цилиндрови scare .
Но нека по темата аз съм с такъв мотор и когато беше в ред наистина не е много зле положението включително и на дълъг път през половин България нямаше голям проблем даже и правих изпреварвания въпреки че големите автобуси и камиони ме отвяваха буквално от пътя ,което за мен е голяма мъка не за друго ами много камъни мятат и т.н. ,но в движение в по-голям град се иска доста често колата да има ряз.А с този мотор си е мъка особено ако не си сам в колата.За мен този мотор и всички подобни на него са грешка най добре според мен 1.4 или 1.6 мотор, аз също ще търся такъв за смяна.
Успех и гледай да не те излъжат като мен навремето че и сега пробутват коли уж че били 1.4 пък то АЕР 1.0 :horror:




Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот lrlmodo » Вто 17 май 2011 15:18


Проблема му е
-ползването му в италия от местните юзъри с колонки за доливане на масло по бензиностанциите
-маслената помпа им е проблема на тия мотори
Ако е читав мотора, взимай, при първия зумер пищящ смени помпата (или още кат го купиш) и няма да имаш проблеми :wink:


angel krastev
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 01 юли 2017 16:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за поло с двигател 1.0 AER

Мнениеот angel krastev » Съб 24 мар 2018 22:26


:flag_bulgaria Колеги,здравейте.Имам един въпрос и аз относно този мотор. Моето Поло е на 126000 км. Имам го от юни месец миналата година.Внесено е от Италия.Веднага му смених всички филтри и маслото на двигателя.Често проверявам нивото-не е мръднало вече 10 месеца.Навъртял съм му около 3000 км но вчера като отворих капачката на маслото видях една сива каша от вътрешната страна.Какво означава това и опасно ли е за двигателя?Моля,кажете имал ли е някой такъв проблем!Благодаря предварително



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: the_red_camel и 217 госта