Кола от Германия или Горубляне?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот vucata » Съб 06 май 2017 15:28


Lup40 написа:Затова почти съм се навил за ходене до Германия, въпреки риска.

Рискувай тогава от България.
Тук поне 100% ще те прецакат.
Отивай смело, пък в края на краищата, може да намериш и друга кола.




Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот $100 » Съб 06 май 2017 21:58


vucata написа:Тук поне 100% ще те прецакат.

Ако тук прецакването е 100%, то в Германия има риск да е 150%. Като даде 7000лв за кола, която в България върви по 5000 и накрая пак се окаже проблемна какво е - кратка екскурзия до Германия на цена 2000лв.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот vucata » Нед 07 май 2017 15:32


Виж сега, много добре ми е известно какво продават тук 90% от автокъщите. На 2рото ми работно място се вкарват курници от Швейцария. Ръжда, ръжда, ръжда, джамбаза иска да стане бързо и евтино- кит и хартиено тиксо, и не иска да излиза повече от 40-50 лева за детайл. Почти цялостна кола( без таван за боя) излиза макс 700лева...Сам си прави сметката тоя НОВ ВНОС напудрен за какви пари е взет от там, буквално е изхвърлен, а тук му иска космическата сума от 6-7000 лева и нагоре. Риска от Германия, когато колата се купува от проверена автокъща, с ръководство от немци е почти 0. Забележките са си на колата, няма пудрене. Сервизните книжки са в жабката. Това го казвам, защото знам какво е там и какво е тук. Сега нали знаете, че и там си има алъш вериш, от турци, руснаци, холандци, поляци. Но за всеки пазар си има клиентела. Ти ако искаш качествен автомобил с история и не скрити дефекти, няма да отидеш при Мустафа в някое забито село на края на Германия!
От частни лица също има много запазени и гледани автомобили.
Дай ми пример на читава автокъща в България! Която дава гаранция за закупения автомобил, документите които попълвате са на името на автокъщата като продавач, а не на твое и някой си там от Германия например. Щото 99.9% от автокъщите тука работят така. Отиваш, плащаш и си тръгваш с колата, документите са все едно ти е сега идваш от Германия, с цел криене на данъци и така нататък. Така, че тия 150% за които ми говориш са абсурдни. За да е тая кола тука за 5000лева, а там 7000лв, си представям джамбаза как я е взел за не повече от 1000евро с транспорта! Всяка кола може да се окаже проблемна, те новите след изминати 20 000 дефектират, камо ли кола над 100 000км. По тая тема можем да си говорим цяла вечност.


malcho_m
Мнения: 133
Регистриран на: Пон 31 дек 2007 15:12
Автомобил: Passat B8 TDI
Двигател: DFG 2018
Местоположение: Стара Загора / София

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот malcho_m » Нед 07 май 2017 16:25


vucata написа:Ти ако искаш качествен автомобил с история и не скрити дефекти, няма да отидеш при Мустафа в някое забито село на края на Германия!

най-големите джамбази в немско са точно в големите градове - Берлин, Хамбург...

vucata написа:Дай ми пример на читава автокъща в България! Която дава гаранция за закупения автомобил,

гаранция от немска автокъща по-добре да не ти се налага да ползваш. Има тонове изписано от германци които са си патили

vucata написа:От частни лица също има много запазени и гледани автомобили.

тука е истината, но и бързо заминават. джамбазите също ги следят тези обяви. И пак има вариант да си купиш нещо скъпичко и да изникват ремонти


petar_a
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 10:45
Автомобил: VW BORA 2.0 115
Двигател: AQY 1999
Местоположение: Montana

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот petar_a » Сря 10 май 2017 10:00


По тази тема vucata обясни всичко в няколко реда !


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот hooligan_sk » Сря 10 май 2017 21:36


Аз съм доволен от Горубляне междудругото. 2 коли съм купувал(и имам) от там и двете абсолютни бижута. Но много огледи и ровене са паднали докато се стигне до там, 90%+ са боклук. Междудругото това важи и за mobile.de. :stumm


Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот L&R » Чет 11 май 2017 10:40


Намират се читави коли в Горубляне, колкото и лоша слава да му се носи, но не са масови и определено са скъпи, както и в Германия между другото.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот Bai Sando » Чет 11 май 2017 14:00


Като не знаеш какво да гледаш по определена кола и в Германия ще ти набутат някой боклук. :smile
Два голфа съм купувал от Горубляне и двата се оказаха добри.Особено сегашния който карам съм много доволен.
Ако ида сега да си купувам БМВ или Мерцедес съм сигурен,че на 50% ще се нахендря на някоя напудрена кочина,защото там не знам кое точно да гледам.За това си водите точния човек който разбира само от една марка и риска е по-малък,макар че при 2-ра употреба кола риск винаги има.


Потребителски аватар
$100
Мнения: 942
Регистриран на: Нед 18 мар 2012 20:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Закупуване и внос на автомобил от Германия

Мнениеот $100 » Съб 13 май 2017 11:35


vucata написа:Дай ми пример на читава автокъща в България! Която дава гаранция за закупения автомобил

Гаранция може да ти дадат като ти вдигнат цената за да се застраховат. Дори първи собственик няма как да ти даде гаранция за колата - или трябва да е наивен или да блъфира.


Потребителски аватар
calidad
Мнения: 497
Регистриран на: Вто 16 авг 2011 21:02
Автомобил: Golf 4
Двигател: 2.0 AZH 4motion
Местоположение: София-Шумен
Контакти:

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот calidad » Пет 26 май 2017 21:38


има ли тюф автомобила това е критерий аз съм изцяло за кола от Германия Италия и т/н от България в краен случай при добра бройка :)


Потребителски аватар
Lupender
Мнения: 708
Регистриран на: Съб 29 окт 2011 18:22
Автомобил: SEAT Cordoba
Двигател: TDI 1.9 ASV
Местоположение: Благоевград

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот Lupender » Пет 26 май 2017 23:28


От 2001 г. съм купил 7 автомобила от БГ - два от Благоевград и 5 от Дупница, чиято "слава" е не по-лоша от горублянската. Рискът е най-голям при най-търсените автомобили, особено ако става въпрос за аджамии ентусиазирани младежи, готови да скочат в първото лъскаво Ауди на "добра" цена. Истината е, че има и добри коли, но съвсем не са на "добри" по разбирането на повечето купувачи цени. В Дупница Ауто Демо продават само проверени, не удряни и сервизирани автомобили от премиум марки, но коментарите на излизащите от автокъщата са винаги са "тия са егати скъпчиите", без да се отразява обективно какви коли има там. А в същото време автокъщата съществува отдавна и продава коли... даже така постигат един вид подбор на клиенти тип цървули. Купувал съм и кола от Германия, но със съдействието на брат ми който е там. Проблема беше, че обявата нямаше телефон, а само електронна поща, което всъщност се оказа масова практика, а за мен беше странно. Но брат ми разясни защо е така - на хората (частните обяви) им е омръзнало да им звънят разни поляци, румънци и българи и да ги "клатят" за цена и съответно като не могат да ги изклатят да ги псуват на майка... Ако все пак се търси някаква далавера с кола от Германия, си струва да се огледат коли с леки щети, които са на сносни цени (при тия коли са по-склонни на пазарлъци) и да се прави в БГ. Цените за ремонти в Германия са страховити, затова германците предпочитат да ги продадат.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот hooligan_sk » Съб 27 май 2017 11:21


Lupender написа:Истината е, че има и добри коли, но съвсем не са на "добри" по разбирането на повечето купувачи цени.


Точно така е. И 2те прекрасни коли, които съм купил от Горубляне, бяха на средната цена на следващия модел. :th_up


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот lokva » Чет 03 авг 2017 19:11


всичко е на късмет. като гледам по германия какво се товари на бг автовози..... имам чуството , че ги купуват на килограм


fred
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 02 окт 2007 15:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот fred » Сря 16 авг 2017 21:15


Лично аз съм купувал кола от Горубляне, не от къща, а от единичен търговец-имаше леки външни забележки.
Всичко друго й беше наред-човека се нави да я водя в предложен от мен сервиз и т.н. Проблеми след това с нея не съм имал, нормални ремонти - естествено да.Та има и добри обяви, но трябва късмет и да се гледа.


BoZo
Мнения: 35
Регистриран на: Съб 08 авг 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Кола от Германия или Горубляне?

Мнениеот BoZo » Пет 20 окт 2017 13:44


Искам да споделя неприятната изненада на мой приятел, който не разбира много от коли и ме пита дали цената, която иска за неговия голф 4 е прекалено ниска. Тъй като колата е служебна, на 310 000 км, с необходимост от смяна на ангренаж, един изпуснал амортисьор и акумулатор който е пред смърт, му казах - давай я, най много 200 лв отгоре да и искап. За един ден са го търсили няколко човека, като един е искал да я капарира. Той ме послуша и я е дал вчера. Днес същата кола вече се продава като перфектна, 100 000 км по-малко, 2 години по-плада, и за 800 лв повече.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... ink=4zdft4

Не е на горубляне, но не знам къде се постваха некоректни обяви.

Поздрави !

Последна промяна от BoZo на Пет 20 окт 2017 14:53, променено общо 1 път.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта