Кола от Германия или Горубляне?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот AugustinerFan » Пон 23 ное 2015 12:42


myrshavija написа:Мда - съгласен съм. Някои от частните обяви може и да не са с връщани километри. Но Ахмед, Збигнев, и Петър - както се казват голяма част от автотърговците там, са професионалисти в тази област.
Докато има наивни хора, като AugustinerFan, ще има и тарикати. Май симбиоза се наричаше това. :biggrin



Наскоро купихме БМВ 1ца за жена ми, минах през всякакви Ахмедовци,навъртях километри до България и обратно докато търся и хоп намерих в едно село в представител на БМВ.Купихме я буквално на момента с мисълта че я купуваме от официален дилър на марката, задължително има 1 година гаранция,бтв Ахмед ако е хендлер е длъжен също да даде 1 година гаранция.На втория ден я върнах при дилъра и смениха съединител,кардан,цялото гърне,лагер и верига.Всъщност веригата я смениха на второто връщане на колата.Ремонти за 2500+ евро на кола струваща 6500 евро. Наивен друг път! С предишния пост показах на колегата Вълчан че се намират за такива пари Голф 4 с ТЮФ, всеки знае колко дълго продължава търсенето та дори съм писал в друга тема за това.Давах информация на момчето което ще пътува за 3 месеца до Германия да има оща представа за картинката. Обявите бяха абсолютно на случаен принцип като бяха над 700 с този критерий. Мен не мисли дали съм балък или тарикат,гледай си твоя живот.

myrshavija написа:... И един мармот ... :biggrin


Всъщност мисли си каквото искаш,мнението ти ми е през :censored2 То се вижда колкото ти е багажа във форум за взаимопомощ да пишеш за мармоти.




myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот myrshavija » Пон 23 ное 2015 13:38


AugustinerFan написа:Всъщност мисли си каквото искаш,мнението ти ми е през :censored2 То се вижда колкото ти е багажа във форум за взаимопомощ да пишеш за мармоти.
Този форум отдавна не е за взаимопомощ. Особено откакто се пишат откровено неверни неща, като това, което написа ти:
AugustinerFan написа:Да не става банално,всеки може да влезе в немското мобиле и да разгледа,илизат над 700 резултата с критерий: след 1998г. цена от 800 до 1500 евро,километри до 210к.

На кого точно помагаш ти? Обявите ги има, но колите не са до 210к. Вероятно поне половината от цитираните от теб 700 коли са с двоен и троен пробег от обявения. Но на теб не ти дреме, нали? Важното е да "помагаме" с "компетентни" мнения.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот connor cane » Пон 23 ное 2015 13:58


myrshavija написа:На кого точно помагаш ти? Обявите ги има, но колите не са до 210к. Вероятно поне половината от цитираните от теб 700 коли са с двоен и троен пробег от обявения. Но на теб не ти дреме, нали? Важното е да "помагаме" с "компетентни" мнения.


:stumm
Прости му, Боже, той не знае какво говори. :banghead :icon_sad


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот AugustinerFan » Пон 23 ное 2015 14:01


А ти на кого помагаш правейки се на велик?

Ето чети: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?isSearchRequest=true&scopeId=C&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14%2C55%2C40&makeModelVariant1.modelDescription=&makeModelVariantExclusions%5B0%5D.makeId=&minSeats=&maxSeats=&doorCount=&minFirstRegistrationDate=1998-01-01&maxFirstRegistrationDate=&minMileage=&maxMileage=210000&minPrice=800&maxPrice=1500&minPowerAsArray=&maxPowerAsArray=&maxPowerAsArray=PS&minPowerAsArray=PS&minCubicCapacity=&maxCubicCapacity=&ambitCountry=&zipcode=&q=&climatisation=&airbag=&daysAfterCreation=&adLimitation=&export=&vatable=&maxConsumptionCombined=&emissionClass=&emissionsSticker=&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&numberOfPreviousOwners=&minHu=&usedCarSeals=

Що си мислиш че всички километражи са върнати като в България? Най-малкото като погледнеш талона пише кой собственик по ред е продавача,някои имат сервизни книжки където има печат и подпис от сервиза който е правил обслужването.Много ясно че няма да отида при Ахмед за кола,но нищо не ми пречи да я погледна.Избираш,избираш и накрая какъвто ти е късмета.Това че си ръб го усетих, то си личи по коментарите и името ти.Ама не трябва да покажеш колко много знаеш а другите са тъпи. Чети там, зададен е критерий за километри до 210 хил.Ако има нещо да кажеш пиши ми на лични че оспами темата.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот connor cane » Пон 23 ное 2015 14:09


AugustinerFan написа:А ти на кого помагаш правейки се на велик?

Защо се занимаваш с него и му падаш на нивото?
Бас държа, че не е стъпвал по-на изток от Сърбия, но дава мнения за търговци в Германия, за които е чел в нета.
Само че пак е чел на грешното място - почти няма руснаци и поляци търговци, масово са араби и най-вече турци + немци. Ама той отде да знае - дай му да чете тъпотии по форумите, да се прави на умен (неуспешно :mhihi ) и да се заяжда.


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот AugustinerFan » Пон 23 ное 2015 14:51


myrshavija написа:...
На кого точно помагаш ти? Обявите ги има, но колите не са до 210к. Вероятно поне половината от цитираните от теб 700 коли са с двоен и троен пробег от обявения. Но на теб не ти дреме, нали? Важното е да "помагаме" с "компетентни" мнения.


Последно, ти сигурен ли си че са върнати и ако да дай инфо за това.Нали си много компетентен.Къде видя,къде го чу,или някой БГ джамбазин ти каза: така идват от Германия и Италия с върнати километражи ние нищо не сме пипали.Преди няколко години господата от Zoll направиха акция и поставиха на топло за дълго доста такива търговци.Вече никой не пипа нищо на кола струваща 1000 - 1500 евро.Сопата на Zoll е дебела.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот 777 » Пон 23 ное 2015 14:54


myrshavija знае всичко - не се съмнявайте в (не)компетентността му.


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот icoico » Пон 23 ное 2015 14:56


AugustinerFan написа:...Най-малкото като погледнеш талона пише кой собственик по ред е продавача...


Не и след втори собственик, ако липсва първоначалният талон. Напоследък е модно така да се дава немско гражданство на италианки :mhihi


AugustinerFan написа:...някои имат сервизни книжки където има печат и подпис от сервиза който е правил обслужването...


Serviceheft.JPG


http://www.ebay.de/itm/VW-Polo-6N1-BJ-1998-Serviceplan-Serviceheft-bis-125-000km-/161884430511?hash=item25b11060af:g:CpUAAOSw5ZBWQyIz

VW Polo 6N1 BJ 1998 Serviceplan Serviceheft bis 125.000km

За каква кола ти трябва и на колко километра? :Mr Green Fun Ако трябва да цитирам една подобна обява:

Neues und universales Scheckheft / Serviceheft geeignet für VW. Dieses universal Scheckheft ist hilfreich, wenn Ihr Wartungsheft voll ist oder verloren wurde.

Durch ein Scheckheft mit hochwertiger Verarbeitung und durchdachtem Design, erzielen beim Verkauf Ihres Fahrzeuges in der Regel auch einen höheren Verkaufspreis! Dieses Scheckheft erfüllt alle Ansprüche.



Текстът към обявата, между другото е напълно законен. Но има...малко подтекст :mhihi


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот hooligan_sk » Пон 23 ное 2015 15:00


AugustinerFan написа:
myrshavija написа:...
На кого точно помагаш ти? Обявите ги има, но колите не са до 210к. Вероятно поне половината от цитираните от теб 700 коли са с двоен и троен пробег от обявения. Но на теб не ти дреме, нали? Важното е да "помагаме" с "компетентни" мнения.


Последно, ти сигурен ли си че са върнати и ако да дай инфо за това.Нали си много компетентен.Къде видя,къде го чу,или някой БГ джамбазин ти каза: така идват от Германия и Италия с върнати километражи ние нищо не сме пипали.Преди няколко години господата от Zoll направиха акция и поставиха на топло за дълго доста такива търговци.Вече никой не пипа нищо на кола струваща 1000 - 1500 евро.Сопата на Zoll е дебела.


Проблема в примера ти колега е че за Голф от 1998г до 2003г има 7900 резултата. Тоест в най-ниския ценовия диапазон който ти даваш за пример попадат едва 10% от обявите. От друга страна по официална статистика в Германия около 30% от колите на вторичния пазар са със фалшифициран пробег. От тук нататък можеш да събереш 2+2. :th_up


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот Чудомир » Пон 23 ное 2015 15:06


Към AugustinerFan: Предполагам се сещаш на неразбиращ човек какво му остава в главата от примерно твоето мнение а-ла "По твоите критерии има 700 автомобила" и контрамнението, което примерно някой друг, било Мършавия или аз, биха казали а-ла "От колите, дето AugustinerFan ги показва, всички до една са дараци, дори ненапудрени".

След като искаш да помогнеш на колегата не му давай линк с "има коли бол", ами му сподели тънкостите на търсенето. Аз споделих, icoico му написа. Ама за да види човек нещата по снимките трябва да е живял тука или поне да се е занимавал активно с покупко-продажба на коли. Е, аз не съм джамбазин, значи остава да съм от първите.

От линка, който си пуснал с 700 коли, на произволен принцип кликнах 2:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=212381458
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=217403089

Какво виждаме:

Линк 1: Кажи ми как седалката може да стигне до това състояние? Пасажерската до шофера скъсана? На нито един автомобил мой не съм имал такова нещо, а ги карам до 300 000 и даже нагоре. После - такъв волан при голф серийно май няма. Продължавам с текста: Поправен (!) удар. Ако това е поправено, не искам да знам непоправено как изглежда. "Твърда цена Твърда цена!!!!"

Изображение
Изображение

Линк 2: Уж частно лице. Снимки прясно измита кола, стелките и те не е стъпвано по тях - чистак бърсак направена с цел продажба. Снимки пред работно хале, най-вероятно работилница - значи говорим за човек, който "чопли" и "разбира". Същият човек ти пише в прав текст "Шум в мотора, но върви. Стоповете не работят....На едно място китът е шупнал/тръгнал"

Изображение

За какви Германии, за какви далавери говорим. В Германия също могат да те наиграят хубаво, още повече ако идваш като риба от някъде си без да знаеш език/права/законова рамка и т.н. и прочие. Ето това никой не говори за него, всички карат "резачки на далавера".

Както каза Мършавият: Форумът отдавна не е за взаимопомощ.

Последна промяна от Чудомир на Пон 23 ное 2015 15:18, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
AugustinerFan
Мнения: 265
Регистриран на: Нед 19 апр 2015 2:22
Автомобил: Mini Cooper SD
Двигател: 2017
Местоположение: München

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот AugustinerFan » Пон 23 ное 2015 15:07


Критерият беше цена: 800 до 1500 евро до 210к км.,защото колегата които ще пътува до Германия спомена че търси кола до 1500 евро.Знам че резултатите са повече,но парите с които разполага момчето са толкова.Пак казвам всичко е на късмет и става с търсене,не да скочиш в първата кола.Писал съм в друга тема че търсенето може да отнеме месеци.Момчето спомена че ще бъде в Германия няколко месеца.От личен опит знам какво е да търсиш кола и да обикалящ като муха без глава стотици километри.В крайна сметка който търси намира и съм сигурен че ще си намери кола за парите с които разполага.Не съм му казал тръгвай да си купуваш,той така или иначе е рещил да пътува,просто казах че има коли за парите с които разполага.Преди 3 месеца купихме за познат Голф5 2006г бензинов за 2400 евро,с одран капак,калник и пукната броня.Перфектна за парите си! В момента има Ауди А3 спортбек дизелово,2012г. на 60.000 км. с чукнат калник и пукната броня за 10.000 евро.Ремонта излиза не повече от 700 евро и то на немски цени.Този модел тръгват от 13.000 евро нагоре в мобиле.Ако кажеш че километрите не са реални,ела ми на гости да ти го покажа,още не е качена обява за него,стои си долу под навеса.


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот connor cane » Пон 23 ное 2015 16:10


Намират се коли - просто иска търсене, гледане и търпение.
И познат човек наблизо, който да я погледне и капарира/плати.

Аз миналата година превеждах на един човек, който внася доста стари и много евтини коли от Германия - колите на оферта с обява в мобиле.де заминават за 0 време.
Веднъж купи една Хонда ХРВ за около 1500 евро (бензин, 2 врати, с ръжди и доста забележки) - продавачът беше турчин от Берлин, преведе му парите, без да е видял колата - само по разговора по телефона, който аз проведох като преводач и уверението на турчляка, че колата е 6 точки с много леки забележки и нужда от смяна на накладки. :Mr Green Fun
След 20 дни изпрати автовоз да вземе колата и не запали, а беше автомат и не може да се дърпа/бута... та сума разправии... на турци вяра йок. :deal


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот vucata » Пон 23 ное 2015 16:25


При положение, че има адски много частни обяви, не знам защо се занимавате да гледате коли от търговци. Моя кенеф го взех за 400евро, от обявена цена 650, от 2ри собственик, с още един комплект джанти със зимни гуми, стойка и калъфи за тях. Е верно дадох още 700евро за 2 биалетки, обслужване, носач, дискове и накладки, ама знам, че колата ми е на реални 310 000км :mhihi Без смачкани или протрити седалки, волан и прочее. Взех още някоя друга глезотия като ST броня, но ме е яд, че нямаше точно такава кола с кожа....А критериите бяха задълже да е бъкана с екстри и да е около 2000година.
Бях харесал едно Ауди 100C4 обаче ми го взеха под носа......Комби, 2.8, кожено реакоро с подгрев отпред и отзад, седалка с памет....абее уникална кола, но ме изпревариха и ме е яд още :banghead

Та с търсене става. Аудито беше от германец който има автокъща и колите наистина бяха свестни, но на над 300 000км.
Прикачени файлове
15rch6s.jpg
2wcffk5.jpg
wl55wk.jpg
dhbfhx.jpg
dhbfhx.jpg (34.88 KиБ) Видяна 2518 пъти


Потребителски аватар
icoico
Мнения: 3795
Регистриран на: Пет 04 май 2007 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Stuttgart
Контакти:

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот icoico » Пон 23 ное 2015 16:31


Чудомир написа:...След като искаш да помогнеш на колегата не му давай линк с "има коли бол", ами му сподели тънкостите на търсенето...
Както каза Мършавият: Форумът отдавна не е за взаимопомощ.


Няколко дреболийки от мен, сигурно съм ги споменавал някъде:

-Ако на снимките ключовете на колата са окачени на пластмасова табелка с етикетче, можеш да забравиш за "частно лице".
-Ако липсват стелките и тапицерията е силно захабена, можеш да забравиш за "145 000 километра". Най- вероятно мърляч зелбстщендиг бояджия или нещо от сорта я е ползвал за работа.
-Ako пише EU-Papiere, забравяш нещо от описанието да е истина :mhihi .
-Ако не си видял HU- сертификат или печат в талона, не приемаш на юнашко доверие "TÜV Neu" Щото може да се окаже"...ти дай парите, пък аз ще направя нов..." :mhihi
-Ако в обявата липсва телефонен номер, цената е върхЪ и колата е върхЪ...най-вероятно стюард по корабите ще се опита да ти продаде кола през спедиторска фирма, щото е на плаване и няма друга възможност. Или заминаващ за Англия, въображението на нигерийските мУшета е ограничено :mhihi
-Ако след проверка по пощенски код адресът се окаже в тъмнозелените махали на големите градове, Берлин, Нюрнберг, Франкфурт...не купувай такава кола за себе си.
-Ако...схващате идеята. Горното и още доста на база личен опит. Който има желание може да се включи с описание :rolleyes

connor cane написа:- продавачът беше турчин от Берлин...


Анджак. Кройцберг или Нойкьолн? :icon_lol


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот connor cane » Пон 23 ное 2015 16:43


icoico написа:Анджак. Кройцберг или Нойкьолн? :icon_lol


Spandau
http://www.autokette.de/sa-automobile-berlin
A турчлякът се казва Bülent Etiz. :biggrin



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта