Кола от Германия или Горубляне?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот Vlad777 » Вто 26 яну 2016 9:55


Преди 2 седмици бях в Германия за кола. Попаднах и на турци и на немци. Разликата е доста голяма. Хубавите коли там си струват пари.




Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот connor cane » Вто 26 яну 2016 10:45


Хубаво и евтино няма - или се намира доста трудно. :th_up


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот vinixxx » Вто 26 яну 2016 12:35


Vlad777 написа:Преди 2 седмици бях в Германия за кола. Попаднах и на турци и на немци. Разликата е доста голяма. Хубавите коли там си струват пари.

дай някакви примери модел,състояние и цена,за да се получи по-ясна представа.


Потребителски аватар
ALESYZ
Мнения: 1155
Регистриран на: Пет 27 апр 2007 19:13
Автомобил: BMW 525d
Двигател: M57D25 -01

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот ALESYZ » Пон 08 фев 2016 16:59


Общо взето, цената в Германия е в евро, а тук в България същата е в лева. Това съм забелязал аз.


Потребителски аватар
leonardo_vd
Мнения: 3022
Регистриран на: Съб 07 апр 2007 17:04
Автомобил: Golf mk1 VR6 TURBO
Двигател: AAA
Местоположение: Видин
Контакти:

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот leonardo_vd » Пон 08 фев 2016 20:39


Кайзен написа:
И двете коли в семейството ми са от официални дилъри. Преди покупката се подготвям с цена от
http://www.dat.de/online-services/servi ... werte.html
При първия оглед искам да видя документите на колата. Там се виждат много неща - актуалния TÜV трябва да е на 3,5,7,9 .. и т.н. години от датата на първа регистрация. Ако не е, значи че е имало междинни препродажби с нов TÜV. По документите може да се види кога е била отрегистрирана колата - колко е стояла при дилъра-помага при пазаренето. Не обръщам огромно внимание на техническото състояние на колата, а я карам за преглед в TÜV SUD за Auto Privat Check - http://www.tuev-sued.de/auto-fahrzeuge/ ... ivat-check Най-добре инвестираните 70 евро в бъдещата придобивка. Хората си знаят работата и ти казват всичко, получаваш и протокол и съвети как да свалиш още от цената.
След като ми е харесало състоянието на вътрешната част на колата, документите са изрядни, колата не е пребоядисвана или има обяснение за боядисания калник/врата, то сядам на масата за преговори с дилъра, уреждам си пълно обслужване с всички течности, ремъци и т.н., свалям 500-1000 евро от обявената цена и след 2 седмици колата е моя. Врътвам за 2-3 месеца 15 000км и отивам за обслужване и проверка при друг официален дилър, като му казвам, че искам първо да направи проверка на колата и да ми изпрати по мейл оферта за ремонтните дейности. Досега винаги втория дилър е намирал още нещо за ремонт. Повечето пъти го правят, за да изкарат пари без да е необходима подмяна на детайли. Тогава се свързвам с продавача и му казвам какво е констатирано при проверката на автомобила и го питам как ще процедираме с детайлите, които са гаранционни. В един случай получих подмяна на всичко установено от втория дилър + безплатно обслужване + безплатен заместващ автомобил за една седмица в знак на извинение. В друг случай подмяната на гаранционните неща бе платена от продавача, а аз си платих само за обслужването.


Абе с 2 думи.. Спекулираш с честността на хората и шмекеруваш на дребно... Точно и за това не купуваш от подобни на теб..


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1512
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Германия или Горубляне ?

Мнениеот Кайзен » Пон 08 фев 2016 21:52


Предполагам, че не си разбрал написното правилно. За да ти е по-ясно ще обясня.
Ако купиш кола от частно лице без гаранция - плащаш х.
Ако купиш кола от дилър с гаранция - плащаш х + 2000€ (примерна сума).

Един автомобил, за да се продава то има някаква причина. 99% това е техническа.
Ако си купя автомобил от частно лице, с дадените 2000€ (примерна сума) по-малко ще ремонтирам колата без претенции към предишния собственик.
Ако си купя автомобил от дилър с гаранция и заплатя 2000€ (примерна сума) повече, то ще очаквам че със заплащанто на по-висока цена ще получа по-добра стока. Не само ще очаквам, а ще държа на това. Иначе няма никакъв смисъл да платя повече при дилъра.

Междувременно смених единия автомобил в семейството с друг, по-нов и с повече екстри. Оставих в автокъщата перфектен автомобил с безупречно попълнена сервизна книжка, като за него получих цена под обявената в http://www.dat.de/online-services/servi ... werte.html След само едно професионално измиване моят стар автомобил бе обявен за продажба с 2000€ над цената, която аз получих за него.
В същото време новозакупената кола беше в безупречно състояние и не се наложи да "спекулирам с честността на хората и да шмекерувам на дребно".

Всъщност не аз спекулирам и шмекерувам, а търговците на автомобили се занимават с тези дейности. Аз си купувам спокойствие*.

*- застраховка=спокойствие


Потребителски аватар
Pagemakerboy
Мнения: 475
Регистриран на: Пон 02 юли 2007 14:22
Автомобил: Arteon BiTdi
Двигател:
Местоположение: България

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Pagemakerboy » Сря 20 апр 2016 0:05


soxy__ написа: Хубав голф 4 в Германия, Швейцария и в момента е 3000 4000 евро, като сложиш докарване и печалба, автокъщата ще има хубава непродаваема кола за 10000 лева. А за много хвалената боми ауто, преди години гледах една Бора, държаха се противно, отказаха ми диагностика и номера на рамата. Аз все пак го снимах тайничко и колата се оказа, че отдавна е минала 300 000, а беше направена на 102 000. На вид добре ги докарват, добре изпрани, излъскани, всичко захабено се боядисва.


Запазеничък Голф 4 в Германия под 200 000 км се намира за по 2000-2200 евро от частно лице, 3-4 к, пък и в евраци, си е доста вече.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Vlad777 » Сря 20 апр 2016 9:46


Не зная къде ги намираш. Току-що погледнах в mobile.de с критерии: Германия, 2001-2004, под 200'000 км, 1.9 TDI 131 к.с., климатроник.

И какво излезе - първи резултат комби 2500 EUR, втори резултат 2600 със шум в мотор и скорости, трети резултат 2990 EUR с тунинг-мунинг.

И от там вече отиваме на 4000+ за качествените екземпляри.


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Vidol Nikolov » Сря 20 апр 2016 12:27


:horror :horror :horror .

Леле каква е тая каруца за 3000 евро с ултра циганско-турско-арабски тунинг :stumm

Тоя трябва да мине сериозен преглед при психолог,а евентуалния купувач и той :arrow :death

Незнам какво толкова искате от автокъщите,хората докарват по 10-20-50 коли на седмица,да не мислите че гледат да са идеални.Гледат евтиното и те.

Има коли с дребни проблеми,има такива с големи.

Никой не си играе на днешно време с тая конкуренция да замаскира,като знае че до него има 100 автокъщи.

Така навремето излезе име на Враца..мошенници нз си кво,хората си продават читави колици,просто не тр да се мяташ на първия курник ,както навсякъде.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот forski » Сря 20 апр 2016 12:48


Истинска кола в Германия за 2000 или под 2000 евро няма, точно този тип автомобили със и под тази цена може спокойно да ги огледате по-родните автокъщи, няма нужда да ходите да си ги вкарвате от там, те вече са тук!
Както и няма смисъл някой да вкарва кола с история от пътви собственик на под 200хил. напълно сервизирана и изправна, защото вие така или инъче няма да я купите. На цената на която ще дойде ще си купите три от Враца или Горубляне.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Stivi » Сря 20 апр 2016 13:00


forski написа:Както и няма смисъл някой да вкарва кола с история от пътви собственик на под 200хил. напълно сервизирана и изправна, защото вие така или инъче няма да я купите. На цената на която ще дойде ще си купите три от Враца или Горубляне.

:th_up три може да не са,но две със сигурност icon_idea


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот kossis » Сря 20 апр 2016 13:19


Е то тези които са с история и от първи собственик тук обикновено са по новите модели на по 5-6 години.
А същите коли са на същите цени и в Немско. И там ги купуват хора с повече възможности както и тук.

Та обикновено когато колата стане над 10 години вече е предназначена за 3-ти собственик. Или е карана от двама в Немско/Италианско или вторият собственик е бил Българин с по големи възможности.

Рядкост е кола над 10 години да е със само един собственик.


Потребителски аватар
forski
Мнения: 4160
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 22:10
Автомобил: SUZUKI SX4 S-CROSS Boosterjet
Двигател:
Местоположение: Сенник/Севлиево
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот forski » Сря 20 апр 2016 13:21


Няма да казвам марка и модел, за 2002-2003 година при средна пазарна цена в България от 5500-6500лв.
от Германия същия автомобил със всичките му там сервизни документи, история, огледи, първи собственик и т.н. + парите за този който я вкарва до мен,път, пътни такси ала-бала, идва на цена около 13 000лв. От там регистрация и обслужване още около 1500-2000 със всичко от - до и работата стана почти 15000лв. Направо си дойдоха три от Горубляне за по 5000 :mhihi


Потребителски аватар
Vidol Nikolov
Мнения: 2148
Регистриран на: Чет 22 яну 2009 12:22
Автомобил: Jetta 1.6
Двигател: PN
Местоположение: ---

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот Vidol Nikolov » Сря 20 апр 2016 13:30


За тва няма да си взимам немска марка,че като нищо некоя каруца за 800 евро ,ми я пробутват за 4400 :mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19117
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: некоректни автокъщи!

Мнениеот stefan4o » Сря 20 апр 2016 13:35


kossis написа:

Рядкост е кола над 10 години да е със само един собственик.

Баща ми през 2007 купи Пасат на 5 години от втори собственик.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта