VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот Petrolhead » Чет 24 мар 2011 19:59


boyanmt написа:
Petrolhead написа:честита придобивка, как не те беше срам да сложиш тоя грозен калъф на волана и толкова ли нямаше 100 лева за нормални стелки а си сложил тези легени



:applause: Еххх колега,разсмя ме!!!!
Ами не ме е срам да сложа този грозен калъф на волана , а и нямам 100 лева за нормални стелки,НО ако ти имаш излишни пари-бъди мой спонсор!!!! :applause:

Не знам какво те е разсмяло, ама верно е много грубо това което си го свършил. Сложи една булана на таблото да стане кола




Потребителски аватар
boyanmt
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 17 мар 2011 4:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW Touran2011- 2.0TDI,DSG

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот boyanmt » Пет 25 мар 2011 20:51


Petrolhead написа:
boyanmt написа:
Petrolhead написа:честита придобивка, как не те беше срам да сложиш тоя грозен калъф на волана и толкова ли нямаше 100 лева за нормални стелки а си сложил тези легени



:applause: Еххх колега,разсмя ме!!!!
Ами не ме е срам да сложа този грозен калъф на волана , а и нямам 100 лева за нормални стелки,НО ако ти имаш излишни пари-бъди мой спонсор!!!! :applause:

Не знам какво те е разсмяло, ама верно е много грубо това което си го свършил. Сложи една булана на таблото да стане кола


....Я дай на Български....какво означава БУЛАНА?????
А че е грубо....ами нарочно го сложих...че такива маниаци като теб да си кажат мнението!Аз съм шофъор от 21 години....и да ти кажа приятелю.....идеята на колата е да ти пренесе дупето от точка А до Б с най малко разходи и най безопастно......а относно калъфа на волана и стелките.....нема да те защитят "особенно" много. А ти като платиш една торба с пари.....плати още 100лева за калъф и стелки!!!

Това мога да ти кажа.....надявам се да съм задоволил любопитството ти!!!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот stefan4o » Пет 25 мар 2011 21:14


Туранът е много хубав :да: Само че "аксесоарите" наистина не му подхождат. Все пак да говорим за "излишни" 100 лева при положение, че караме кола за петцифрена сума в евро е малко... нелепо. Нищо лично към собственика, колата си е негова и е пак повтарям - много хубава :beer
п.п. ред е на тапицерия на седалките, за да може вторият й собственик да ги свали и изхвърли с най-голем кеф и да се наслади максимално за парите, които е броил за нея mhihi


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот my heart iS iCe » Пет 25 мар 2011 21:26


Много лачен колега, със здраве да си го караш, поне 10 години да не пипаш нищо по него!
А относно това за стелки и волана, кой каквото му хареса си слага, ако сте толкова загрижени за колегата направете му подарък и му купете такива каквито искате вие mhihi


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот stefan4o » Пет 25 мар 2011 21:34


Ми да, ако не го е срам да му купя стелки, аз, дето карам кола за 1000 лева и едвам ми стигат парите за месеца :lol: Или не - да му съберем пари на бедния човечец да му вземем стелки и хубав калъФ за волана :063:
А че е грубо....ами нарочно го сложих...че такива маниаци като теб да си кажат мнението!Аз съм шофъор от 21 години....и да ти кажа приятелю.....идеята на колата е да ти пренесе дупето от точка А до Б с най малко разходи и най безопастно......а относно калъфа на волана и стелките.....нема да те защитят "особенно" много. А ти като платиш една торба с пари.....плати още 100лева за калъф и стелки!!!


Нищо ново под слънцето. Не знам кой набор си, но си близо до поколението на баща ми. Същият си кара колата (Пассат Б5.5) с такива стелки зимата (За да не се мокрела) и държи дистанционното на 20-годишния си телевизор в найлончето, да не се цапа. Такива сте си старците :bishop Простено ви е, все пак сте от онова поколение, където си купуваш кола и се жениш моментално за нея, пазейки я всячески.

Честита придобивка, колега. Чак сега видях, че си пуснал темата ти. Идеална ти е колата :beer

Последна промяна от stefan4o на Пет 25 мар 2011 21:54, променено общо 3 пъти.


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот Pacho B » Пет 25 мар 2011 21:39


Не разбрах защо "серкате" у темата на човека???
Така е решил и това е!


Потребителски аватар
sa6i4
Мнения: 486
Регистриран на: Чет 11 сеп 2008 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот sa6i4 » Пет 25 мар 2011 21:48


boyanmt написа:
Pacho B написа:
boyanmt написа:
Pacho B написа:
feikot написа:Колата от каране не се плаши-плаши се от мондарлък.Ха честита да ти е и да си се гледате коректно много километри.Само не разбрах,защо я купи от Германия,а не от наше представителство ?

Защото може да не я е купил чистак - барсак :D и така да му излиза по - евтино :)



Колега,искам да те питам къде се намира резервната гума и крика на твоя Туран??
Днес се дупих сумата и време-не можах да намеря??????

"Гумата" я няма! :D:D Ако спукаш - зимаш пяната, помпаш и лепкаш :D След това отиваш до най-близкия сервиз и сменяш...
P.S пяната се намира под кората на багажника,там е и помпата.


Оказва се че гума няма-с оная пяна...цапаш,кръстиш се 2 пъти и гаааз до най-близкия вулканизатор


Хората са измислили за тая цел рън-флат гуми.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот Petrolhead » Съб 26 мар 2011 0:49


Булана е една космата олдскул материя от която се правеха покривки за дивани и легла. Използваше се често и за изработка на покривала на табла на соц автомобили преимуществено Москвичи.
Имам Туран вече 6та година така че знам какво е да притежаваш такъв автомобил. И мога да ти кажа че още преди да го изкарам от магазина му взех хубави оригинални гумени стелки, които не стоят като легени и не смърдят на крака. Та така, не си единствен тарикат с нова кола наоколо, и ако се вслушваш в градивната критика ще ти е от полза.


Потребителски аватар
boyanmt
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 17 мар 2011 4:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW Touran2011- 2.0TDI,DSG

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот boyanmt » Съб 26 мар 2011 12:24


Колеги,честно да ви кажа...нямам нищо против да направите подарък..ще ви дам адреса!!! :D
А ако знаех че тези пусти стелки и калъфа ще превъзбудят толкова много другите във форума...то нямаше да ги слагам.
Един колега писал по-нагоре че карал автомобил за 1000 лева,че едвам вързвал двата края....ама имал яки калъфи и тем подобни неща-ами евала мога да му кажа!!! :beer


Потребителски аватар
boyanmt
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 17 мар 2011 4:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW Touran2011- 2.0TDI,DSG

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот boyanmt » Съб 26 мар 2011 12:28


stefan4o написа:Ми да, ако не го е срам да му купя стелки, аз, дето карам кола за 1000 лева и едвам ми стигат парите за месеца :lol: Или не - да му съберем пари на бедния човечец да му вземем стелки и хубав калъФ за волана :063:
А че е грубо....ами нарочно го сложих...че такива маниаци като теб да си кажат мнението!Аз съм шофъор от 21 години....и да ти кажа приятелю.....идеята на колата е да ти пренесе дупето от точка А до Б с най малко разходи и най безопастно......а относно калъфа на волана и стелките.....нема да те защитят "особенно" много. А ти като платиш една торба с пари.....плати още 100лева за калъф и стелки!!!


Нищо ново под слънцето. Не знам кой набор си, но си близо до поколението на баща ми. Същият си кара колата (Пассат Б5.5) с такива стелки зимата (За да не се мокрела) и държи дистанционното на 20-годишния си телевизор в найлончето, да не се цапа. Такива сте си старците :bishop Простено ви е, все пак сте от онова поколение, където си купуваш кола и се жениш моментално за нея, пазейки я всячески.

Честита придобивка, колега. Чак сега видях, че си пуснал темата ти. Идеална ти е колата :beer



Ами наистина не знаеш кой набор съм,но ако съм набор на баща ти,то ти ще ходиш прав под масата още. Относно възрастта-не знам кой си и къф си...ама нямаш право да обиждаш БЕЗ да ме познаваш.Надявам се Модераторите да обърнат внимание на това.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот stefan4o » Съб 26 мар 2011 12:37


Един колега писал по-нагоре че карал автомобил за 1000 лева,че едвам вързвал двата края....ама имал яки калъфи и тем подобни неща-ами евала мога да му кажа!!!


Е чак едвам да свързвам двата края е малко пресилено, просто не ми остават пари за спестявания mhihi А за калъфите не си разбрал. Не слагам такива неща на личния си автомобил, просто не ме кефят, така да се каже.

Ами наистина не знаеш кой набор съм,но ако съм набор на баща ти,то ти ще ходиш прав под масата още. Относно възрастта-не знам кой си и къф си...ама нямаш право да обиждаш БЕЗ да ме познаваш.Надявам се Модераторите да обърнат внимание на това.

Не съм имал за цел да те обиждам, колега. Просто давам пример с мой близък, който има подобен на твоя начин на мислене. Не мисля, че някъде в поста си съм казал обидна дума, освен ако "старец"* не се смята за обидно (също както мен някой да ме назове младеж, а аз да кажа, че ме обижда mhihi ). Иначе за ходенето под масата, дъщеря ми ходи под нея :Mr Green Fun
*ползвах думата като синоним на "човек от старо поколение", но ме домързя да го напиша там цялото това.
п.п. ако модераторите преценят, че съм те обидил ще си понеса наказанието :beer
п.п. 2 аз лично не бих приел какъвто и да е подарък от човек в много по-кофти положение от моето, особено пък ако трябва и да ми го купи :kissy:. Аналогията сам ще си я направиш предполагам.


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот mitko66 » Пет 01 апр 2011 18:49


scare такава беше първата ми мисъл като видях калъфа... :banghead:
Честита придобивка да си я караш с много удоволствие!
пп разкарай калъфката :wink:


Потребителски аватар
Djozepe
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 27 яну 2017 0:04
Автомобил: vw touran cross
Двигател: BMN 2008

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот Djozepe » Нед 28 яну 2018 18:36


М да и аз да се включа! Първо 140или 170 коня мотор, имат и те не малко проблеми! Аз съм с такъв дизел, 170 2,0 . Хидравликата им е електро, поне моя не е с верига а с ангренажен ремък! А си мислех че е с верига! Та над динамото има някаква машинка и идея нямам какво е болта се разхлабил , направо си беше излезнал на 5 , 6 см, и ремака беше ирязал капака който е за предпазване. само месеци преди това ми се бяха развили болтовете на двигателя за рамата! на магистрала ми дава среден разжод 4, 5 л на 100 при 120, 130 км, при 200 - 240, 9 -10 л. на 100 .Иначе добре вози, но има и тези проблеми! Да и да добавя моят и кросс.


ivan9299
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 25 яну 2019 17:35
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот ivan9299 » Пет 25 яну 2019 17:44


искам да попитам мнения за vw touran след 2008г кои са по добри 1,9-105 , 2-140 или 2 -170


Потребителски аватар
piron45
Мнения: 159
Регистриран на: Нед 04 юни 2017 16:18
Автомобил: VW Touran 1_9 TDI DSG
Двигател: BKC 2005
Местоположение: Самоков

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот piron45 » Пет 25 яну 2019 19:18


1.9 е най здравия мотор.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 170 госта