VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
boyanmt
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 17 мар 2011 4:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW Touran2011- 2.0TDI,DSG

VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот boyanmt » Чет 17 мар 2011 4:23


Привет на всички!
Възнамерявам да си купя VW Туран,и преди това бих желал да събера някой впечатления за този модел:
1./Понеже карам френски автомобил,имам големи проблеми с бордовия компютър-как е при германските коли?
2./DSG кутията надеждна ли е?-или по-добре механична?
3./До колкото знам,мотора 2.0TDI се е доказал с годините,но все пак каква изненада може да ми поднесе?
4./Като общо впечатление-струва ли си?

Благодаря предварително на всички отзовали се на молбата ми за съвет!




Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот Kalin72 » Чет 17 мар 2011 18:16


1.Какви проблеми може да имаш с борд компютъра???
2.DSG е чудесна скоростна кутия, препоръчвам я! Имам над 100К км с Кади с такава кутия, сам сменях маслото на 60К км, да чукна на дърво, добре се държи, и удоволствието е голямо :)
3.За 2.0 дизел нямам впечатления, моето Кади, което си е Туран, но с по-малко лукс, и лека разлика в задното окачаване ;) е с 1.9 дизел.
4.Да, заслужава си такава покупка, а ако наистина не държиш на лукса, вземи Кади, по-широк и с по-голям полезен товар е ;) И е по-евтин :)


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 17 мар 2011 20:02


Точно за този мотор има доста противоречиви мнения Има писано в доста теми за него попрочети ги преди да скачаш :да:


Потребителски аватар
boyanmt
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 17 мар 2011 4:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW Touran2011- 2.0TDI,DSG

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот boyanmt » Пет 18 мар 2011 17:21


Ами проблема с бордовия компютър на пежото се свързва с постоянни грешки в работата на мотора,които като се натрупат в повече правят една голяма каша...и мотора започва да подскача.До сега съм сменял 3 бобини(изгарят),(говоря на бензинов мотор)...и отново имам проблеми...за това питам дали немците откъм електрониката са оправили нещата.Благодаря за впечатлението за скоростната кутия-ще го пробвам в понеделник как е на пътя.Днес ми я докараха от Германия,в понеделник регистрираме и газ.Другия колега малко ме притесни с това че имало доста противоречиви мнения....ама както се казва...късно е вече.Залагам на факта че автомобила е чисто нов....и поне няколко години няма да има проблеми.Астабилно ли се държи на ътя КАДИТО колега? Насочих се към Туран-исках семейна не-голяма кола,но и безопастна и сравнително икономична.Ще видим в понеделник.
Може ли да помоля Кирил да прати линк относно "Точно за този мотор има доста противоречиви мнения Има писано в доста теми за него..... "-Благодаря предварително!!


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот Pacho B » Нед 20 мар 2011 10:30


KirilGeorgiev написа:Точно за този мотор има доста противоречиви мнения Има писано в доста теми за него попрочети ги преди да скачаш :да:

Така е , 2.0 пръскат главите,но зависи...


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот feikot » Нед 20 мар 2011 11:00


boyanmt написа:Привет на всички!
3./До колкото знам,мотора 2.0TDI се е доказал с годините,но все пак каква изненада може да ми поднесе?
4./Като общо впечатление-струва ли си?


Точно двойката,не е имал годините,че да се докаже.Вграждат го от 2006 или 7ма.Но пък е надежден и доста пъргав.Зависи на колко коня е.140 или 170 ? Иначе,който и да е фв си заслужава.Дано да ти е безаварииен,пък до колкото разбрах е чисто нов...ама от Германия.Което ме кара да си мисля,че е на малко километри,не чисто нов с найлоните.Това е добре,защото сега няма да имаш момента с разработването и директно караш.

Успех и безаварийно.


Потребителски аватар
boyanmt
Мнения: 44
Регистриран на: Чет 17 мар 2011 4:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: VW Touran2011- 2.0TDI,DSG

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот boyanmt » Нед 20 мар 2011 15:41


Машината е на 5км-с найлоните още...дойде с автовоз от Германия...няма разработка,но мисля да отида на почивка из БГ,така че ще бъде удобен момент да се направи една разработка.
Дано мотора да е добър.....че инъче го ядохме.
Аз единствено заради мотора заложих на тази фирма-дано не съм сгрешил.


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот Pacho B » Нед 20 мар 2011 18:00


boyanmt написа:Машината е на 5км-с найлоните още...дойде с автовоз от Германия...няма разработка,но мисля да отида на почивка из БГ,така че ще бъде удобен момент да се направи една разработка.
Дано мотора да е добър.....че инъче го ядохме.
Аз единствено заради мотора заложих на тази фирма-дано не съм сгрешил.

Не се съмнявай в мотора - само това мога да ти кажа , ако ще да е 2.0
Ако подържаш колата няма да има никакви проблеми , аз на моя му смених турбото само , че беше продухано :D


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот feikot » Нед 20 мар 2011 21:08


Колата от каране не се плаши-плаши се от мондарлък.Ха честита да ти е и да си се гледате коректно много километри.Само не разбрах,защо я купи от Германия,а не от наше представителство ?


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот Pacho B » Нед 20 мар 2011 21:19


feikot написа:Колата от каране не се плаши-плаши се от мондарлък.Ха честита да ти е и да си се гледате коректно много километри.Само не разбрах,защо я купи от Германия,а не от наше представителство ?

Защото може да не я е купил чистак - барсак :D и така да му излиза по - евтино :)


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот feikot » Нед 20 мар 2011 21:49


boyanmt написа:Машината е на 5км-с найлоните още...дойде с автовоз от Германия..


Ти даже и ти си го цитирал :D


Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот Kalin72 » Пон 21 мар 2011 10:01


Хора, човека си е купил колата от представителството на VW във Варна, и поради факта, че колата е била на склад в Германия, идва с автовоз оттам :)
Моята дойде от Словакия, щото е била на склад там. Кат си купя Амарок, ще дойде от Аржентина, примерно...


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот feikot » Пон 21 мар 2011 16:44


:да:


vincente
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 04 май 2008 23:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот vincente » Пон 21 мар 2011 21:29


Pacho B написа:
KirilGeorgiev написа:Точно за този мотор има доста противоречиви мнения Има писано в доста теми за него попрочети ги преди да скачаш :да:

Така е , 2.0 пръскат главите,но зависи...


Еее пръскат глави!?. Колко автомобила според теб са пръснали глави, някаква статистика ли водиш? Голяма реклама направи на 2.0 тди 140кс.


Потребителски аватар
Pacho B
Мнения: 720
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: VW Touran 2.0 TDI- молба за съвет

Мнениеот Pacho B » Пон 21 мар 2011 21:59


vincente написа:
Pacho B написа:
KirilGeorgiev написа:Точно за този мотор има доста противоречиви мнения Има писано в доста теми за него попрочети ги преди да скачаш :да:

Така е , 2.0 пръскат главите,но зависи...


Еее пръскат глави!?. Колко автомобила според теб са пръснали глави, някаква статистика ли водиш? Голяма реклама направи на 2.0 тди 140кс.

Не разбрах защо го приемаш лично и ми се караш?Ако беше да се разровиш из форумите да потърсиш за 2.0 140hp щеше да разбереш за каква "реклама" говоря



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 187 госта