Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
lub0o
Мнения: 550
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 12:38
Автомобил: Subaru Outback 2.5-05
Двигател:
Местоположение: София

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот lub0o » Чет 31 мар 2011 23:01


1.8ABS + газчица,и каквото и да стане с мотора той пак щете прибере :D железен е




Потребителски аватар
pepo
Мнения: 219
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот pepo » Чет 31 мар 2011 23:13


A_state_of_trance написа:
ExTr3mNuQ написа:Имаш много голям избор от коли до 3000лв.Голф3 с газово или Голф TDI също може да се намери до 3000 но няма да има клима.Иначе много други марки коли има до 3000лв.


Клима не ми трябва, по-горе казах, че екстри не са ми нужни. Така, че това не е определящо за избора ми.
Ако наистина за този бюджет мога да си намеря запазено Голфче ще е много добре. Може би 1.8ми. ще е моя избор. Нещо специфично при тези моторетки има ли? Като че ли парите няма да ми стигнат за читаво дизелче, ако съдя по мненията на колегите по-горе.

Милослав написа:Айде още един.

Купи си бензин 1.8 или дизел 1.9.
Дизела се поддържа за повече пари.


Ами да, поредния. За съжаление на някои хора им се налага да търсят съвет, защото не са просветлени в някои области.

Колега по специфично за 1.8ми мога да кажа от личен опит.Поддръжката на мотора и обслъжването му са на смечни цени сравнение с по нови коли и мотори този двигател е куче.Разхода на един такъв голф ще ти е 10/100 минимум
при мен разхода е 12 13 но се пак пассата е малко по тежък от голфа и затова смятам че расхода може да му падне на 10.

Ако питаш каква кола ти трябва за софия,ами малка кола и икономична нищо по голямо от голф не ти трябва.
Моето предложение(колкото и да ми се смеят колегите)вземи си едно ТИКО със газова уредба ще ти дава разход от 7 8 газ за 1200 1300 лв ще намериш доста запазено.Тия коли са кучета ефтина поддръжка трудно се развалят малка е колата лесно се намира място за паркинг във сняг катери много сериозно.Имали сме тико от личен опит знам за какъв малък звяр става въпрос.Ако не те притеснява това че ще караш по стара кола от голф3 това е твоят избор и пари ще ти останат :Mr Green Fun


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот lion_heart002 » Чет 31 мар 2011 23:20


Това за тикото е истина,обаче,нали се сещаш,че както ще го кара извънградско тикото не става! И ще ти кажа защо,недай си боже,при по-сериозен удар с тази консерва си труп,помнете-веднъж се живее! Малко хора мислят за това като купуват кола,а бъркат много! Взимай едно ауди 80 б4! 1.9 TDI,примерно! Или пък 2.0 моно! Пасат б3-също е вариант!


Потребителски аватар
pepo
Мнения: 219
Регистриран на: Вто 24 юни 2008 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот pepo » Чет 31 мар 2011 23:27


Да за извънградцко ако караш често примерно сяка седмица тикото не е вариант освен ако не ти пречи да караш със 100 110 че на тикото максималната разумна скорост е 130 даже леко се мъчи на 130 но за градцки автомобил е перфектен.За безопасност верно колкото по голяма толкова по здрава по тая логика взимаи пассат като моя б3 1.8 моно но разходка ще е 12 ама и това не е гаранция при птп всичко зависи от ситуацията.НО все пак бих избрал тико а и пари ше останат и ефтинко ше се предвижваш се пак студенския живот не е ефтин :beer


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот PuShE_ » Чет 31 мар 2011 23:42


Нека и аз да се изкажа,от тези 3000лв си извади 1000лв за прехвърлане,обслужване и тн.значи бюджета ти реално е около 2000лв,като вариянти-
голф 2 -1.6 карб или 1.8(карб/моно),евтина подръжка,здрава ходова част,много некапризен
голф 3-1.6 не ти трябва,търси или 1.8 75 коня или 1.8 90 коня,поло-нямам преки наблюдения но ако ще караш доста извънградско си търси поне 1.4
опел корса-1.4 16v е доста добър вариянт,лесен за подръжка,евтини консумативи,здрав двигател и ходова,нисък разход на гориво(като минуси са газова уредба и ръждата)
опел астра/вектра-минуси-ръждата
хонда сивик-5/6 генерация-1.5 моно(5-а ген.)или 1.4(6-а ген.)лесно газифициране,здрави двигатели и ходова(като минуси малък багажник)
...може още много да се пише по темата,но си търси кола до 95-96-а година,запазена,аз лично предпочитам или японско или немско(без форд),но всичко зависи как е карана и поддържана колата от предишния собственик,търси си запазена кола,дори и да не е 1-ва младост,все пак тепърва ще се учиш да караш във софия,дал съм само примери със бензинови двигатели,дизелите също не са за пренебрегване но на тази цена на нафтата просто не са удачен вариянт от към разход за гориво :beer
пс:подкрепям колегата за тикото :да:


Потребителски аватар
A_state_of_trance
Мнения: 128
Регистриран на: Вто 16 дек 2008 1:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот A_state_of_trance » Пет 01 апр 2011 0:00


Тикото не е много удачно, доста си е малко. По магистралата ще ме духне някой, докато ме изпреварва. scare
Като цяло шофирането в голям град не ме притеснява. Няколко пъти съм шофирал в софия, десетки в пловдив и слънчев бряг. Разбира се има още много да се уча, но пък никой не се е родил научен. Максималната скорост не ме бърка, повече от 100 по магистралата не развивам. Шубе ме е пък и не съм любител на големите скорости. :oops:
Опел също е добър избор, нищо че гние. Все пак няма да се погребвам с тази кола. Японските ме притесняват цените на частите и поддръжката. За сега везните се наклониха към VW с газово. Дали ще е голф 2 или 3 май няма голямо значение, също и Пассат е добър. Гледам мненията за 1.8 моно и 1.8 карб. са положителни, мисля че това ще да е моя избор на този етап. Сега остава другата седмица да се поразходя до Дупница или Горубляне и да видим какво ще избера. Благодаря на всички, сега остава само да имам късмет с покупката на следващата кола (дано не е какъвто със сегашната). :banghead:


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот vasstop » Пет 01 апр 2011 7:29


A_state_of_trance написа:Сега остава другата седмица да се поразходя до Дупница или Горубляне и да видим какво ще избера. Благодаря на всички, сега остава само да имам късмет с покупката на следващата кола (дано не е какъвто със сегашната). :banghead:
Най-голямата грешка, която може да направиш е да се заробиш с кола "нов внос".
1.8 моно е по-добре от карбуратор.
Търси кола карана от собственик тук.


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот PuShE_ » Пет 01 апр 2011 8:21


vasstop написа:Търси кола карана от собственик тук.

Подкрепям вастопа,недей взема кола нов внос,разтърси се из форума,има много добри коли на добра цена :да:
viewforum.php


Потребителски аватар
aRoGaNsS
Мнения: 412
Регистриран на: Съб 09 окт 2010 9:40
Автомобил: Golf 4 TDI GTI
Двигател: 1.9 ARL 2002
Местоположение: Габрово

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот aRoGaNsS » Пет 01 апр 2011 8:26


A_state_of_trance написа: . . Сега остава другата седмица да се поразходя до Дупница или Горубляне и да видим какво ще избера. Благодаря на всички, сега остава само да имам късмет с покупката на следващата кола (дано не е какъвто със сегашната). :banghead:


viewtopic.php?f=59&t=206164


Потребителски аватар
escrime
Мнения: 3070
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 10:34
Автомобил: X218 [ex VW137 R53 typ53i]
Двигател: OM642

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот escrime » Пет 01 апр 2011 10:50


Послушай съвета за колите нов внос! :012:
У нас вече има доста хора, които си поддържат автомобилите.

А като модел - Ауди Б4. Аудито е по-малко от Пасата, поддръжката е същата, здраво и солидно и никога няма да видиш изгнило такова (освен ако не е кофти правено след удар или тотално неподдържано).

Успех с избора и да се похвалиш! :да:


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот vasstop » Нед 03 апр 2011 1:28


viewtopic.php?f=7&t=148800&p=1789351&hilit=%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B0#p1789351
:deal
vaskoto1 написа:
IceHeart написа:така че направи си най остновната диагностика ...

поначало тоя термин е много често използван-абе, да мина да ми погледнеш колата... и какво да й гледам? ми всичко, така, основно, че не съм я гледал отдавна... ми добре... гледам я, хубава е... mhihi mhihi mhihi
те такива, като колегата, като дойдат да им гледам колата, и като им похарча за 3 минути годишния доход за какви ли не неща, дето не ме кефят, ме обявяват за :screwy и си тръгват с лоши мисли в главата... mhihi
има 2 стадия:
1. поддръжка. участваш с малки суми, но редовно. тропне-летиш в магазина. и колата е максимално близо до идеална (говориме САМО за техническо състояние-външния вид, кучета го яли...)
2. изпуснеш ли му края идва РЕМОНТ! участваш не само с големи суми, но и редовно (пак). вследствие на което идват лошите мисли и убеждението че си си купил най големия боклук съществуващ. :014:

в резултат на настъпване на стадий 2, повечето хора дават тонове лев, правят нещата донякъде, писва им и продават колата!
така че, колеги!
съвет за покупка!

никога не купувайте кола от някой, който ви казва: много е здрава-карам я вече 3та година-нищо не съм пипнал! чук е! :dummy:

по добре купете колата на някой, който се оплаква че за последните 2 години е сменил милион неща и пак тая кола нещо се еб@ва. така ви прави най големия подарък. на крачка сте от перфектния автомобил. :kissy: :011:
А ето го и твоя автомобил:
viewtopic.php?f=44&t=258878


Потребителски аватар
embi4a
Мнения: 695
Регистриран на: Чет 11 яну 2007 11:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот embi4a » Пон 04 апр 2011 10:09


Аз малко ще кривна от "правата вяра" и ще ти препоръчам Фиат Мареа или Фиат Брава. Двама мои добри познати, си купиха Фиат Мареа. Единия я взе за 1800 лв 1,6 бензин 101 коня ако не се лъжа, а другия с 1,8 115 коня мотор с газов инжекцион, климатроник, изключитолно запазена за 2400 лв и e 1999година. Мисля, че точно тези модели са доста здрави и идеално пасват на бюджета ти освен това много лесно се газифицират. При сегашните цени на горивата автомобил на газ е най-евтиния вариант. Частите им са евтини и са достатъчно масови коли, за да си намираш втора ръка ако се наложи. Иначе са големи и стават за доста багаж и буркани:))


Потребителски аватар
A_state_of_trance
Мнения: 128
Регистриран на: Вто 16 дек 2008 1:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Смолян
Контакти:

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот A_state_of_trance » Пон 04 апр 2011 22:26


Здравейте отново колеги. :beer Благодаря, за предложенията, но от Фиат ще се въздържа. :| Нищо лично, но нещо италианското не ми се нрави. :) Ауди Б4 също не е лоша идея, но какви бензинови мотори се слагат на него? :)

Сега да споделя. За сега имам няколко оферти. Първата е за едно Голфче МК2, 1990г., 1.8 карб. На кратко, колата е на мой комшия и от 4 години не се кара, подвизава се в гараж. На малко повече от 164 000км.(не помня точната цифра), никога не е карана на газ. Колата е в този собственик от 1995 година, като той я е закупил на приблизително 70 000. Поддържана е, няма козметични забележки, с оригиналното радио и боя, няма екстри, само люк. Това е горе долу. Склонен съм да вярвам на човечеца, защото ми е комшия и не вярвам да ме лъже за километрите, или състоянието на колата (според него перфектно). Голфа иска само едно почистване, обслужване и мерак за каране. Цената е 1500лв, като тъм нея има включени зимни гуми Дебика и цялата документация от както това е кола. Това което ме притеснява е, че от доста време не е карана и може да създава ядове. :beer

Друга оферта е Опел Корса 1.5 дизел. Обикновен дизел, без турбо. Като екстри има само Airbag. От две години е в БГ колата и е на 241 000км. Сменян ангренаж преди 4 000км., притискател преди 11 000 и още някой дребни работи. Уж е ревизирана преди 2000км., но знае ли човек. Като цена ми обявиха също 1500лв. Утре ще я пробвам.

За сега се зачудвам между тези две оферти. Вие кое бихте препоръчали?


lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот lion_heart002 » Пон 04 апр 2011 22:32


Като бивш собственик на голф и ауди 80,просто се мятай на б4 ауди! Няма връзка с голфа човече,повярвай ми! Моторите са песен,кеф ти 1.9тд,кеф ти 1.6,2.0,2.3... Взимай един петкан 2.3 и се вози с кеф! Може и да го газифицираш! А за корсата просто ще се направя,че не съм го прочел... Това ако го вземеш просто,не знам какво да кажа,думи не намирам...


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Какъв автомбил бихте ми препоръчали

Мнениеот xalerrelax » Пон 04 апр 2011 22:35


Koлега , колкото и да не ми се иска да го кажа - вземи си "шпага".
От месец карам служебна Корса(само че бензинова) и с малко над 20 лв(горивото е газ) , шпагата изминава 230 км(смесено) :horror:
Направо съм потресен от разхода на тази ръждичка.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 54 госта